جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
  • مهشید
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۱۰:۳۰
  • 418
صدای جیرجیر کفش را به این روش‌های ساده از بین ببرید

صدای جیرجیر کفش را به این روش‌های ساده از بین ببرید

راه رفتن با اعتماد به نفس تاثیر زیادی در بالا بردن سطح شما در اجتماع و جدی گرفته شدن توسط همکاران و اطرافیان دارد اما این کار با وجود خارج شدن صدای جیرجیر از کفش‌های شما ساده نیست و صدای جیرجیر کفش می‌تواند باعث جلب توجه دیگران و حتی خنده آن‌ها شود. کفش‌ها به دلایل مختلفی ممکن است صدای جیرجیر بدهند و این صدا هنگام راه رفتن و برخورد کفش با سطوح به گوش می‌رسد اما چطور می‌توان این صدا را برطرف کرد؟ در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز خواهید خواند که چطور صدای جیرجیر کفش خود را از بین ببرید تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری راه بروید.

علل صدای جیرجیر کفش و راه حل آن‌ها

مشکل صدای جیرجیر کفش یک مشکل بسیار رایج است پس اگر به این مشکل دچار شده‌اید از بدشانسی شما نیست و لازم نیست کفش خود را کنار بگذارید. ابتدا باید علت این صدا را کشف کنید و سپس به دنبال یک راه حل باشید. یکی از علل شایعی که باعث صدای جیرجیر کفش می‌شود پوشیدن کفش‌ها بدون جوراب است. اگر پابرهنه پای خود را داخل کفش بگذارید و راه بروید پوست پای شما با سطح داخلی کفش اصطکاک پیدا کرده و صدای خاصی را تولید می‌کند که حتما شنیده‌اید. این مشکل معمولا در مورد کفش‌های نو شایع‌تر است و چاره آن نیز کاملا واضح است. اگر کفش نویی تهیه کرده‌اید چند بار اول آن را همراه با جورابی که خیلی ضخیم نباشد بپوشید تا جا باز کند، پس از آن می‌توانید کفش را بدون جوراب هم بپوشید.

صدای جیرجیر کفش

اگر کفش چرم شما اندازه پای شما نباشد موقع پوشیدن صدا خواهد داد. بنابراین باید کاری کنید که کفش اندازه پای شما شود در غیر این صورت نه تنها پوشیدن آن آزاردهنده خواهد بود بلکه صدای آن نیز باعث دردسر خواهد شد. مزیت اصلی کفش‌های چرم، فرم پذیری آن‌ها است یعنی این کفش‌ها پس از مدتی شکل پای شما را به خود می‌گیرند و کاملا اندازه می‌شوند. اما تا زمانی که این اتفاق نیفتاده است احتمال صدای جیرجیر کفش موقع راه رفتن وجود دارد. برای این که فرآیند اندازه شدن کفش را تسریع کنید توصیه می‌کنیم از آب استفاده کنید. آب را روی قسمت‌های داخلی و بیرونی کفش اسپری کنید تا کفش خیس شود سپس آن را در حالت مرطوب و نمدار بپوشید تا خشک شوند. با این کار کفش شما در کمترین زمان اندازه پای شما شده و مشکل صدای جیرجیر کفش نیز برطرف خواهد شد.

اگر مشکل صدای جیرجیر کفش شما مربوط به اندازه بودن آن نباشد باید به دنبال محلی بگردید که صدا از آن خارج می‌شود. کفش را در دست بگیرید و قسمت‌های مختلف آن را با انگشت فشار دهید تا منبع صدا را پیدا کنید. اگر با این کار به نتیجه نرسید کفش را بپوشید و روی یک سطح صاف بایستید، پا را از نوک تا پاشنه و از چپ به راست به آرامی روی زمین فشار دهید تا مشخص شود این صدا از کدام قسمت کفش خارج می‌شود. این صدا ممکن است به دلیل وجود حباب هوا (که در هنگام ساخت کفش یا کفی آن درون آن شکل گرفته است) و یا وجود رطوبت درون آن باشد. در این شرایط پاشیدن کمی پودر بچه و یا جوش شیرین روی آن قسمت می‌تواند رطوبت اضافی را جذب کرده و صدا را از بین ببرد.

صدای جیرجیر کفش

گاهی ممکن است صدای جیرجیر مربوط به پاشنه کفش باشد که این مشکل بیشتر در کفش‌های پاشنه بلند رخ می‌دهد. اگر پاشنه کفش شما به خوبی متصل نشده باشد و یا لق باشد موقع راه رفتن صدا تولید خواهد کرد. برای حل این مشکل می‌توانید از چسب‌های مخصوص کفش استفاده کنید و پاشنه را در جای خود محکم کنید. اگر به چسب دسترسی ندارید و یا کفش شما باارزش و گران قیمت است و نمی‌توانید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است کفش خود را به یک تعمیرکار ماهر بدهید تا اتصال پاشنه را محکم کند.

گاهی صدای جیرجیر در کفش شما ممکن است از یک آسیب کوچک در کفی آن خبر بدهد. مثلا اگر کفی کفش بر اثر برخورد با یک شیء نیز صدمه دیده و سوراخ کوچکی در آن ایجاد شده باشد هنگام راه رفتن صدای خاصی تولید خواهد کرد. برای حل این مشکل می‌توانید از سیلیکون مایع استفاده کنید. این ماده را روی محلی که به نظر می‌رسد دچار آسیب شده است بریزید و اجازه دهید خشک شود. سطح سیلیکون را طوری صاف کنید که با کف کفش شما یکدست و هماهنگ باشد و روی آن برجستگی ایجاد نکند، با این کار دیگر کفش شما صدا نخواهد داد و به راحتی می‌توانید با آن راه بروید.

صدای جیرجیر کفش

اگر کفش شما به هر دلیلی خیس شود و رطوبت موجود در آن کاملا خشک نشود این احتمال وجود دارد که صدای جیرجیر از قسمت‌های مختلف آن به گوش برسد. بنابراین اگر حدس می‌زنید علت صدای کفش شما نفوذ رطوبت به قسمت‌های داخلی آن است به این روش عمل کنید؛ ابتدا بند کفش را باز کنید و زبانه آن را بیرون بدهید، اگر کفش شما کفی داخلی دارد آن را خارج کنید و داخل کفش را با یک تکه روزنامه مچاله شده و یا قالب کفش از جنس چوب سدر پر کنید و یک شب به همین حال باقی بگذارید. با این کار رطوبت کفش کاملا خشک شده و صدای آن نیز از بین خواهد رفت.

گاهی ممکن است صدای جیرجیر کفش شما به علت جنس نامناسب کفی آن باشد که در هنگام برخورد با سطوح خاصی مثل سنگ و کاشی صیقلی دچار اصطکاک شده و صدای خاصی تولید می‌کند. در این شرایط نمی‌توان کار خاصی برای این مشکل انجام داد مگر این که این کفش برای شما بسیار عزیز باشد و بخواهید آن را به یک تعمیرکار بدهید تا کفی آن را عوض کرده و جنسی مرغوب‌تر و مناسب‌تر را با آن جایگزین کند. به طور کلی اگر نتوانید علت صدای کفش را تشخیص دهید بهترین کار مراجعه به تعمیرکار متخصص کفش است، این افراد می‌توانند علت صدا را به درستی تشخیص داده و تعمیر مورد نیاز را برای برطرف کردن آن انجام دهند.

صدای جیرجیر کفش

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه مراقبت از لباس مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
42
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
86
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
66
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
181
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
151
چند مدل آرایش ناخن آسان برای خانم‌هایی که دچار کمبود وقت و حوصله هستند
چند مدل آرایش ناخن آسان برای خانم‌هایی که دچار کمبود وقت و حوصله هستند
101

مقالات سلامت

فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
20
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
89
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
88
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
76
فوروزماید چیست و چه کاربردی دارد؟
معرفی کامل داروی مُدِر فوروزماید (Furosemide) – درمان حبس آب و فشار خون
61
روغن خراطین
روغن خراطین و حجم دادن طبیعی اندام بوسیله آن
313

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
3
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
305
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
185
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
303
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
331
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
544

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
87
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
352
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
408
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
291
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
569
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
599