جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
شارژ سریع موبایل

شارژ سریع موبایل در یک روز پر مصرف با ۴ گام ساده

شارژ سریع موبایل از آن جهت برای ما اهمیت دارد که تلفن‌های همراه روز به روز قدرتمندتر می‌شوند و شاهد بزرگ‌تر شدن روز افزون صفحه نمایش‌ها هستیم؛ باتری‌های درون گوشی‌ها هم در حد توان خود سعی در هم گام شدن با این پیشرفت سریع تکنولوژی را دارند. با این وجود هنوز هم در انتهای روز به دنبال شارژر هستید و این موضوع ارتباطی با مارک گوشی شما ندارد.

البته مدت زمانی که نیاز به شارژ کردن مجدد تلفن همراه خود دارید، در روزهای مختلف، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در روزهایی که برنامه زمانی پیچیده‌ای دارید و مصرف شما بیشتر است، بدیهی است که زودتر از روزهای دیگر باتری شما تخلیه شده و نیاز به شارژ مجدد دستگاه خود خواهید داشت. اگر جلسات متعددی در برنامه شما قرار بگیرد، گاه ممکن است تنها ۵ دقیقه زمان برای شارژ گوشی داشته باشید. بنابراین بهتر است بیشترین میزان انرژی را در کمترین زمان ممکن در موبایل خود ذخیره کنید. مجله قرمز قصد دارد در مقاله امروز به شما آموزش دهد که چگونه با دنبال کردن چند گام ساده، تلفن همراه خود را به سرعت شارژ کنید.

با مجله قرمز همراه باشید تا نحوه شارژ سریع موبایل در چند گام ساده را بیاموزید.

گام اول برای شارژ سریع موبایل: از حالت هواپیما استفاده کنید

یکی از موثرترین راه‌ها برای شارژ سریع موبایل این است که میزان مصرف باتری آن را در زمانی که در حال شارژ شدن است، کاهش دهید. یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش صرف باتری، استفاده از حالت هواپیما در حین شارژ شدن است.

این موضوع تاثیری بیش از آنچه گمان می‌کنید دارد. درصورتی که WiFi خود را خاموش کنید تا برنامه‌ها پیغامی ارسال نکنند و تلفن همراه را بر روی حالت هواپیما (Airplane) بگذارید، میزان مصرف باتری موبایل شما کاهش بسیاری خواهد داشت و درنتیجه سرعت شارژ شدن آن افزایش می‌یابد.

گام اول برای شارژ سریع موبایل: از حالت هواپیما استفاده کنید

مثالی برای شارژ شدن تلفن همراه شما می‌تواند پر کردن وان حمام باشد. وان حمام شما درصورتی که نشتی نداشته باشد و چاه را به خوبی پوشانده باشید، بسیار سریع‌تر پر می‌شود. البته در صورتی که گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید، دیگر پیغام یا تماسی دریافت نخواهید کرد، اما اگر تنها چند دقیقه برای شارژ کردن تلفن همراه خود وقت دارید، ارزش این فداکاری را دارد.

درواقع ممکن است مایل باشید دستگاه خود را حتی پس از اتمام شارژ هم در حالت هواپیما نگه دارید، زیرا قطع ارتباط تلفن همراه شما با دنیای بیرون، فرایند تخلیه باتری را بسیار آهسته‌تر می‌کند. به عنوان امتیازی افزون بر آنچه به دست آورده‌اید، هیچ فردی هم در قرار ملاقات شما اختلال ایجاد نخواهد کرد. علاوه بر آن شاید متوجه شوید که نیازی به چک کردن مداوم توئیترهم ندارید..!!

گام دوم برای شارژ سریع موبایل: گوشی خود را مدام چک نکنید

ما درمورد حالت هواپیما صحبت کردیم، اما درواقع هرموردی که معمولاً برای ذخیره باتری در زمان کمبود آن انجام می‌دهید، اگر در حین شارژ شدن تلفن همراه خود هم آن اعمال را انجام دهید، سبب شارژ سریع موبایل در زمان اتصال آن به شارژر خواهد شد. این موارد شامل مقاومت در برابر وسوسه‌ی چک کردن تلفن همراه‌تان هم می‌شود تا میزان افزایش باتری را بررسی کنید.

صفجه نمایش‌های روشن و بزرگ بر روی تلفن‌های همراه هوشمند مدرن نیز نیازمند مصرف باتری بسیاری هستند، بنابراین مقاومت در برابر چک کردن تلفن همراه برای اخطارها و پیغام‌ها سبب خاموش ماندن صفحه نمایش و درنتیجه کاهش میزان مصرف باتری و تسریع فرایند شارژ شدن خواهد شد. زمانی که گوشی خود را به شارژر وصل کردید، سعی کنید تا زمانی که نیاز به بیرون بردن موبایل ندارید، به آن دست نزنید.

گام دوم برای شارژ سریع موبایل: گوشی خود را مدام چک نکنید

اگر نمی‌توانید تلفن همراه خود را در حالت هواپیما قرار دهید (به عنوان مثال منتظر پیام مهمی هستید)، راه دیگر برای شارژ سریع موبایل این است که گوشی را برعکس بر روی میز قرار دهید و صدای موبایل را قطع کنید تا برای چک کردن تلفن همراه خود وسوسه نشوید. ۱۰ دقیقه شارژ بدون مداخله، سطح باتری شما را بسیار بالاتر از حدی خواهد برد که در حین همین ۱۰ دقیقه، از تلفن همراه خود همزمان با شارژ شدن، استفاده نمائید.

این قانون برای تمام مواردی که نیازمند باتری گوشی شما هستند، صدق می‌کند؛ بنابراین در حین شارژ شدن موبایل، با آن بازی نکنید، فیلم تماشا نکنید، موسیقی گوش ندهید، عکس نگاه نکنید و تا حد ممکن، به تلفن همراه خود دست نزنید! اگر چند دقیقه زمان برای شارژ گوشی خود دارید، بهتر است حواس خود را پرت موضوع دیگری کنید؛ مثلاً می‌توانید کتاب مطالعه نمائید.

گام سوم برای شارژ سریع موبایل: شارژر را به پریز برق متصل کنید

امروزه استفاده از لپ تاپ برای شارژ کردن تلفن‌های همراه روشی بسیار متداول و البته کارآمد است؛ اما توصیه می‌کنیم زمانی از چنین شیوه‌ای استفاده کنید که به پریز برق دسترسی ندارید. میزان شارژی که موبایل شما از سوکت USB دریافت می‌کند در مقایسه با میزانی که از پریز برق دریافت می‌کند، حتی درصورتی که نرخ یکسانی بسته به تکنولوژی مورد استفاده داشته باشند، بسیار ناچیز است.

اگر مجبور به شارژ گوشی خود با استفاده از USB هستید، از کامپیوتری استفاده کنید که تا حد امکان جدیدترین و به روزترین دستگاهِ در دسترس باشد، زیرا استانداردهای USB پی در پی، ظرفیت برقی که برای دستگاه استفاده می‌شود را افزایش داده‌اند. البته این موضوع بسته به نوع گوشی شما و نوع منبع تغذیه مورد استفاده برای دستگاه‌تان هم دارد (زیرا سازندگان مختلف، رویکردهای متفاوتی دارند)، اما هرچه فناوری جدیدتر باشد، قطعاً نتایج بهتری دارد و با استانداردهای جدیدتر، سازگارتر است.

گام سوم برای شارژ سریع موبایل: شارژر را به پریز برق متصل کنید

نهایتاً تمام آنچه در این گام گفتیم بدین معنی است که ۵ دقیقه  شارژ شدن تلفن همراه هوشمند شما با شارژری که به پریز متصل است، بسیار بهتر از ۵ دقیقه شارژ شدن آن با لپ تاپ است. بنابراین تا حد امکان گوشی خود را برای شارژ به پریز دیواری متصل کنید.

نکته مهم دیگر این است که سعی کنید حتماً از کابل اصلی موبایلتان برای شارژ آن استفاده کنید یا حداقل کابلی که جایگزین آن می‌کنید، کابلی با کیفیت باشد. زیرا معمولاً کابل‌های اصلی که همراه با دستگاه‌تان به شما عرضه می‌شود، به گونه‌ای ساخته شده‌اند تا شارژ شدن تلفن همراه‌تان را تا حد ممکن بهینه کنند و جایگزین‌های متفرقه ممکن است باتری تلفن همراه شما را تنها تا میزانی که خود توانایی آن را دارند، شارژ کنند.

گام چهارم برای شارژ سریع موبایل: تلفن همراهی با قابلیت شارژ سریع خریداری کنید!

فناوری شارژ سریع (QC یا Quick Charge) تقریباً در تمام تلفن‌های همراه وجود دارد. اگر نیاز به موبایلی دارید که تنها با چند دقیقه شارژ شدن، سریعاً کارایی خود را به دست آورد، دنبال تلفن همراهی باشید که از فناوری شارژ سریع بهره می‌برد.

فناوری شارژ سریع متعلق به شرکت کوالکام (Qualcomm) بوده و یکی از تکنولوژی‌های محبوب موجود در بازار است. نسخه‌ی ۴٫۰ که جدیدترین ورژن فناوری شارژ سریع است، توسط تعدادی از تلفن‌های همراه هوشمند که امسال به بازار عرضه می‌شوند، پشتیبانی خواهد شد. برخی تولید کنندگان، فناوری‌های مختص خود را دارند؛ همانند Dash Charge که در پرچمدار OnePlus مشاهده کردیم و هدف آن رساندن باتری تلفن همراه شما از ۰ تا ۹۰ درصد در تنها ۱ ساعت است.

گام چهارم برای شارژ سریع موبایل: تلفن همراهی با قابلیت شارژ سریع خریداری کنید!

البته همانند همیشه، می‌توانید برای اطمینان از اینکه فناوری شارژ سریع در تلفن‌های همراه مختلف چقدر موثر است، از دارندگان دستگاه‌هایی با این تکنولوژی سوال نمائید تا از حقیقت این آمارها اطمینان یابید. اما فناوری شارژ سریع یک حقیقت است و بیش از آنچه گمان می‌کنید، بر روی کارایی تلفن همراه شما تاثیر خواهد داشت. این فناوری ممکن است به سریع‌تر شارژ شدن تلفن همراه فعلی شما کمکی نکند، اما زمانی که قصد خرید گوشی جدیدی دارید، این موضوع را به خاطر بسپارید و اطمینان یابید که شارژری که به همراه موبایل جدید به شما ارائه می‌شود، قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع را دارد.

اگر قصد ندارید تلفن همراه جدیدی بخرید اما مایلید از فناوری شارژ سریع هم بهره‌مند شوید، پاور بانک‌ها روشی برای استفاده از این فناوری هستند. می‌توانید این گجت‌ها را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. پاور بانک‌ها در ابعاد و ظرفیت‌های مختلفی ارائه می‌شوند که بسته به نیازتان، می‌توانید بهترینِ آن‌ها را خریداری کنید تا تلفن همراهتان را در زمانی که نیاز به شارژ سریع دارید، شارژ نمائید. در حال حاضر معروفترین مارک پاور بانک در ایران، شیائومی است که می‌توانید به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری نمائید.

  • آیا این مقاله برای شارژ سریع موبایل‌تان یاریگر شما بود؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله David Nield

منبع: popsci

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
120
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
76
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
160
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
303
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
611
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
193

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
19
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
96
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
110
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
99
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
623
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
310

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
20
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
65
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
171
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
346
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,254
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
737

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
77
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
222
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
381
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
538
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
382
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
505