جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
هند

اگر می خواهید به کشور زیبای هندوستان سفر کنید، بخوانید! – معرفی هندوستان

در این مقاله از مجله قرمز، به بررسی وضعیت جغرافیایی هندوستان، آب و هوا و فرهنگ مردمان آن پرداخته‌ایم. همچنین به سه تعطیلی ملی و جشن ها در کشور هندوستان و زمان این مراسم اشاره کرده‌ایم. اگر دوست دارید به این کشور سفر کنید و یا در مورد آن بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

جغرافیای هند

هندوستان، بزرگ‌ترین کشور در قسمت جنوب آسیاست که تقریباً در مرکز آسیای جنوبی قرار گرفته است. این کشور در شمال غربی با پاکستان، در شمال با چین و نپال، در شمال شرقی با بوتان و در قسمت شرقی با بنگلادش و میانمار، در جنوب با سریلانکا، در جنوب غربی با مالدیو مرز مشترک دارد و در جنوب شرقی با اندونزی دارای مرز دریایی از طریق اقیانوس هند است.

جمهوری هندوستان از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع در جهان می‌باشد و با یک میلیارد جمعیت، دومین کشور شلوغ جهان (چین در رتبه‌ی اول قرار دارد) به شمار می‌رود. به علت گستردگی این کشور، تنوع در هندوستان بسیار زیاد است؛ چه از نظر زبان و فرهنگ و چه از نظر آب و هوا و جغرافیا.

هندوستان هم دارای جنگل، کو ه و دریا و هم کویر است. در قسمت شمال و شمال غربی این کشور کوه های برفی هیمالیا قرار دارد. در نیمه‌ی غربیِ راجستان (Rajasthan )، کویر Thar قرار دارد. هند دارای کناره‌ی ساحلی بسیار وسیعی نیز می‌باشد. کناره‌ی غربی ساحل، دریای عربستان و در قسمت شرقی ساحل، خلیج بنگال قرار دارد که هر دو، قسمت‌هایی از اقیانوس هند می‌باشند.

هندوستان هم دارای جنگل، کو ه و دریا و هم کویر است.

آب و هوای هندوستان

در این سرزمین، تنها در اوقات خاصی از سال باران می‌بارد یک سامانه‌ی بارشی از ماه ژوئن تا سپتامبر باعث بارش می‌شود و سامانه‌ی دیگر، بین اکتبر تا فوریه باعث بارش می‌گردد. شمال شرق هند، تنها ناحیه‌ای است که این دو سامانه با هم همپوشانی دارند و در نتیجه، در هر دو بازه‌ی زمانی، بارندگی در این ناحیه مشاهده می‌شود. این منطقه، شدیدترین بارش را در جهان دارد.

در کشور هندوستان، سالیانه لااقل ۳ فصل تجربه می‌شود: تابستان، فصل بارش، و زمستان؛ نواحی شمال این کشور در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها سرد می‌باشد ولی به جز در منطقه‌ی نزدیک هیمالیا، در سایر نقاط به ندرت برف می‌بارد. فصل زمستان، از نوامبر تا ژانویه طول می‌کشد؛ آوریل و ماه مه، گرم‌ترین ماه‌های سال هستند و در این دو ماه، همه منتظر بارانند تا هوا کمی خنک شود. بهار کوتاهی هم در ماه فوریه و مارس در این کشور، خصوصاً نواحی شمالی تجربه می‌شود.

کشور هندوستان

فرهنگ مردم هند

فرهنگ غنی و چند-لایه‌ای هندوستان، دارای پیش‌زمینه‌ی مذهبی و دینی است. واقعیت این است که یک فرهنگ واحد تحت عنوان فرهنگ هندی وجود ندارد، بلکه باید گفت فرهنگ های مختلف، توسط رشته‌های مذهبیِ واحد، به یکدیگر متصل شده‌اند. میراث فرهنگی هندوستان، در اشعار و ادبیات این کشور، در موسیقی آن (هم در موسیقی کلاسیک و هم در موسیقی مدرن)، فیلم‌هایش و رقص محلی و سنتی مردمان هند دیده می‌شود.

مردمان هند، برای خانواده بسیار اهمیت قائل هستند. خانواده‌های معمولی در هند، شبیه چیزی هستند که غربی‌ها به آن خانواده‌ی توسعه‌یافته می‌گویند؛ هندی‌ها معمولاً تا پایان عمر به همراه خانواده‌ی خود زندگی می‌کنند؛ پسران تا پایان عمربه همراه خانواده زندگی می‌کنند و دخترها تا زمانی که ازدواج کنند. رابطه بین افراد خانواده در هند، معمولاً صمیمی است. والدین، بیشتر از مدت زمانی که در غرب رواج دارد، از فرزندان خود حمایت و پشتیبانی می‌کنند، خواهران و برادران پشتیبان همدیگر هستند و از بچه‌ها انتظار می‌رود که عصای دست پدر و مادرشان در دوران پیری ان‌ها باشند و از آن‌ها به نحو احسن مراقبت کنند. زندگی با خانواده در هند، بر خلاف آمریکا، کاری شرم آور محسوب نمی‌گردد. البته باید اشاره کرد که در سال‌های اخیر، ترک خانواده به دلیل تحصیل یا کار در مکانی دیگر در حال رواج پیدا کردن است. اما می‌توان گفت که استحکام خانواده همچنان به قوت خود باقی است و هندی‌ها، حتی آن‌هایی که با خانواده‌ی خود در یک مکان زندگی نمی‌کنند نیز همچنان پشتیبان افراد خانواده شان هستند.

اگرچه زندگی قبیله‌ای دیگر در هندوستان به قوت قبل دیده نمی‌شود؛ اما جامعه‌ی هند، هنوز یک جامعه‌ی طبقه‌بندی شده است. هندی‌ها هنوز به پیشینه‌ی هر فرد، سوابق خانوادگی او و موقعیت اجتماعی‌اش اهمیت زیادی می‌دهند اما از نظر رنگ پوست، تبعیضی در دیدگاه مردم و جامعه وجود ندارد.

تعطیلات هند

تعطیلات ملی و جشن ها در کشور هندوستان

۳ تعطیلی ملی و مهم در این کشور وجود دارد: روز جمهوری (۲۶ ژانویه)، روز استقلال (۱۵ آگوست) و روز گاندی (۲ اکتبر)؛ که هر ساله در روزهای ثابتی می‌باشند. همچنین سه دسته جشن مهم در سراسر کشور برگزار می‌شود که البته روزهای آن‌ها در سال ثابت نبوده و متغیر است و عبارتند از:

۱- هُلی (Holi) ؛ در ماه فوریه یا مارس

فستیوال یا جشن رنگ، جشنی است که بیشتر در قسمت های شمال، غرب و شرق هندوستان رواج دارد. در اولین روز، مردم به معابد رفته و شمع روشن می‌کنند. اما در دومین روز، بازی با آب و رنگ را شاهد خواهید بود. شما نمی‌توانید فقط تماشاگر این جشن باشید؛ چرا که به عنوان یک هدف، برای پاشیدن آب و رنگ بر رویتان، توجه را جلب خواهید کرد. بنابراین، دو انتخاب دارید؛ یا اینکه سنگر بگیرید تا دیده نشوید و فقط تماشاگر بازی به طور نامحسوس باشید و یا اینکه لباس مخصوص پوشیده و در جشن آن‌ها شرکت کنید و روی بقیه آب و رنگ بپاشید. این جشن در قسمت جنوب هندوستان به ندرت دیده می‌شود.

۲-  (Durga Puja / Navarathri/ Dussehara)؛ در سپتامبر- اکتبر

این جشن، یک فستیوالِ ۹ روزه است که در روز مقدس داسارا (Dasara) – روزی که افراد محلی به عبادت پروردگارشان می‌پردازند- به اوج خودش می‌رسد. در این روز به کارمندان شیرینی، لباس نو، هدایا و پاداش نقدی می‌دهند. برای فعالان کسب و کار و تجارت، این روز آغاز سال جدیدی است. در برخی از مکان‌ها مانند غرب بنگال، جشن Durga Puja ، مهم‌ترین جشن به حساب می‌آید. در نواحی شمالی، جشن Dussehara برگزار می‌شود. در گجرات و قسمت‌های جنوبی هندوستان، جشن Navarathri برگزار می‌شود که همراه با رقص با آهنگ‌های مذهبی و مراسم مذهبی مانند روزه گرفتن در چند روز است.

جمهوری هندوستان از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع در جهان می‌باشد

۳- دیوالی (Diwali/ Deepavali)؛ در اکتبر- نوامبر

این جشن، یک فستیوال نورانی است که به مناسبت بازگشت پادشاه راما به پایتخت امپراطوری‌اش، بعد از ۱۴ سال تبعید، برگزار می‌شود. می‌توان این جشن را به عنوان باشکوه‌ترین جشن در هندوستان برشمرد و برای آمریکایی‌ها، یادآور جشن شکرگزاریشان (Thanksgiving ) و همچنین خرید کردن و هدیه گرفتن به مناسبت جشن کریسمس در کشورشان می‌باشد. مردم خانه‌ها را مرتب می‌کنند و به قول معروف، برق می‌اندازند و در خیابان‌ها، فشفشه های زیادی را در سراسر شهر خواهید دید.

علاوه بر این جشن‌های ملی، هر ایالت یا استان نیز فستیوال یا جشن مخصوص به خود را دارد. جالب است بدانید که تعطیلات مذهبی، در روزهای مختلفی از سال برگزار می‌شود و در یک روزِ ثابت در هر سال نیست. این موضوع به دلیل این است که برخی از جشن‌های هندی‌ها و مسلمانان، بر اساس تقویم خودشان، و نه تقویم اکثر غربی ها می‌باشد. بسیاری از جشن‌های مورد نظر نیز فقط در چند ایالت خاص برگزار می‌شوند؛ بنابراین اگر می‌خواهید این جشن‌های ایالتی را نیز در هندوستان ببینید، بهتر است قبل از سفر، در مورد اینکه در کدام شهر چه جشن‌هایی برگزار می‌شود، اطلاعات موثقی به دست آورید. همچنین در مناطق مختلف، یک جشن ممکن است به صورت‌های مختلفی اجرا شود و برگزار گردد.

در آینده مطالب بیشتری را در مورد کشور هندوستان برای شما خواهیم نوشت.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

بر اساس مطلبی منتشر شده از منبع :wikitravel.org

آیا شما هم تا به حال به کشور هند سفر کرده‌اید؟ به نظر شما این کشور چگونه است؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و خواننده‌های مجله قرمز در میان گذارید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
13
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
61
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
80
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
119
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
76
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
202

مقالات سلامت

ویژگی های نمک دریا
نمک دریا و معرفی ۱۹ مورد از خواص شگفت انگیز آن
10
قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
58
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
78
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
110
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
105
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
89

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
88
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
314
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
187
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
308
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
337
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
552

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
94
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
366
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
425
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
298
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
578
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
609