جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
هند

اگر می خواهید به کشور زیبای هندوستان سفر کنید، بخوانید! – معرفی هندوستان

در این مقاله از مجله قرمز، به بررسی وضعیت جغرافیایی هندوستان، آب و هوا و فرهنگ مردمان آن پرداخته‌ایم. همچنین به سه تعطیلی ملی و جشن ها در کشور هندوستان و زمان این مراسم اشاره کرده‌ایم. اگر دوست دارید به این کشور سفر کنید و یا در مورد آن بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

جغرافیای هند

هندوستان، بزرگ‌ترین کشور در قسمت جنوب آسیاست که تقریباً در مرکز آسیای جنوبی قرار گرفته است. این کشور در شمال غربی با پاکستان، در شمال با چین و نپال، در شمال شرقی با بوتان و در قسمت شرقی با بنگلادش و میانمار، در جنوب با سریلانکا، در جنوب غربی با مالدیو مرز مشترک دارد و در جنوب شرقی با اندونزی دارای مرز دریایی از طریق اقیانوس هند است.

جمهوری هندوستان از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع در جهان می‌باشد و با یک میلیارد جمعیت، دومین کشور شلوغ جهان (چین در رتبه‌ی اول قرار دارد) به شمار می‌رود. به علت گستردگی این کشور، تنوع در هندوستان بسیار زیاد است؛ چه از نظر زبان و فرهنگ و چه از نظر آب و هوا و جغرافیا.

هندوستان هم دارای جنگل، کو ه و دریا و هم کویر است. در قسمت شمال و شمال غربی این کشور کوه های برفی هیمالیا قرار دارد. در نیمه‌ی غربیِ راجستان (Rajasthan )، کویر Thar قرار دارد. هند دارای کناره‌ی ساحلی بسیار وسیعی نیز می‌باشد. کناره‌ی غربی ساحل، دریای عربستان و در قسمت شرقی ساحل، خلیج بنگال قرار دارد که هر دو، قسمت‌هایی از اقیانوس هند می‌باشند.

هندوستان هم دارای جنگل، کو ه و دریا و هم کویر است.

آب و هوای هندوستان

در این سرزمین، تنها در اوقات خاصی از سال باران می‌بارد یک سامانه‌ی بارشی از ماه ژوئن تا سپتامبر باعث بارش می‌شود و سامانه‌ی دیگر، بین اکتبر تا فوریه باعث بارش می‌گردد. شمال شرق هند، تنها ناحیه‌ای است که این دو سامانه با هم همپوشانی دارند و در نتیجه، در هر دو بازه‌ی زمانی، بارندگی در این ناحیه مشاهده می‌شود. این منطقه، شدیدترین بارش را در جهان دارد.

در کشور هندوستان، سالیانه لااقل ۳ فصل تجربه می‌شود: تابستان، فصل بارش، و زمستان؛ نواحی شمال این کشور در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها سرد می‌باشد ولی به جز در منطقه‌ی نزدیک هیمالیا، در سایر نقاط به ندرت برف می‌بارد. فصل زمستان، از نوامبر تا ژانویه طول می‌کشد؛ آوریل و ماه مه، گرم‌ترین ماه‌های سال هستند و در این دو ماه، همه منتظر بارانند تا هوا کمی خنک شود. بهار کوتاهی هم در ماه فوریه و مارس در این کشور، خصوصاً نواحی شمالی تجربه می‌شود.

کشور هندوستان

فرهنگ مردم هند

فرهنگ غنی و چند-لایه‌ای هندوستان، دارای پیش‌زمینه‌ی مذهبی و دینی است. واقعیت این است که یک فرهنگ واحد تحت عنوان فرهنگ هندی وجود ندارد، بلکه باید گفت فرهنگ های مختلف، توسط رشته‌های مذهبیِ واحد، به یکدیگر متصل شده‌اند. میراث فرهنگی هندوستان، در اشعار و ادبیات این کشور، در موسیقی آن (هم در موسیقی کلاسیک و هم در موسیقی مدرن)، فیلم‌هایش و رقص محلی و سنتی مردمان هند دیده می‌شود.

مردمان هند، برای خانواده بسیار اهمیت قائل هستند. خانواده‌های معمولی در هند، شبیه چیزی هستند که غربی‌ها به آن خانواده‌ی توسعه‌یافته می‌گویند؛ هندی‌ها معمولاً تا پایان عمر به همراه خانواده‌ی خود زندگی می‌کنند؛ پسران تا پایان عمربه همراه خانواده زندگی می‌کنند و دخترها تا زمانی که ازدواج کنند. رابطه بین افراد خانواده در هند، معمولاً صمیمی است. والدین، بیشتر از مدت زمانی که در غرب رواج دارد، از فرزندان خود حمایت و پشتیبانی می‌کنند، خواهران و برادران پشتیبان همدیگر هستند و از بچه‌ها انتظار می‌رود که عصای دست پدر و مادرشان در دوران پیری ان‌ها باشند و از آن‌ها به نحو احسن مراقبت کنند. زندگی با خانواده در هند، بر خلاف آمریکا، کاری شرم آور محسوب نمی‌گردد. البته باید اشاره کرد که در سال‌های اخیر، ترک خانواده به دلیل تحصیل یا کار در مکانی دیگر در حال رواج پیدا کردن است. اما می‌توان گفت که استحکام خانواده همچنان به قوت خود باقی است و هندی‌ها، حتی آن‌هایی که با خانواده‌ی خود در یک مکان زندگی نمی‌کنند نیز همچنان پشتیبان افراد خانواده شان هستند.

اگرچه زندگی قبیله‌ای دیگر در هندوستان به قوت قبل دیده نمی‌شود؛ اما جامعه‌ی هند، هنوز یک جامعه‌ی طبقه‌بندی شده است. هندی‌ها هنوز به پیشینه‌ی هر فرد، سوابق خانوادگی او و موقعیت اجتماعی‌اش اهمیت زیادی می‌دهند اما از نظر رنگ پوست، تبعیضی در دیدگاه مردم و جامعه وجود ندارد.

تعطیلات هند

تعطیلات ملی و جشن ها در کشور هندوستان

۳ تعطیلی ملی و مهم در این کشور وجود دارد: روز جمهوری (۲۶ ژانویه)، روز استقلال (۱۵ آگوست) و روز گاندی (۲ اکتبر)؛ که هر ساله در روزهای ثابتی می‌باشند. همچنین سه دسته جشن مهم در سراسر کشور برگزار می‌شود که البته روزهای آن‌ها در سال ثابت نبوده و متغیر است و عبارتند از:

۱- هُلی (Holi) ؛ در ماه فوریه یا مارس

فستیوال یا جشن رنگ، جشنی است که بیشتر در قسمت های شمال، غرب و شرق هندوستان رواج دارد. در اولین روز، مردم به معابد رفته و شمع روشن می‌کنند. اما در دومین روز، بازی با آب و رنگ را شاهد خواهید بود. شما نمی‌توانید فقط تماشاگر این جشن باشید؛ چرا که به عنوان یک هدف، برای پاشیدن آب و رنگ بر رویتان، توجه را جلب خواهید کرد. بنابراین، دو انتخاب دارید؛ یا اینکه سنگر بگیرید تا دیده نشوید و فقط تماشاگر بازی به طور نامحسوس باشید و یا اینکه لباس مخصوص پوشیده و در جشن آن‌ها شرکت کنید و روی بقیه آب و رنگ بپاشید. این جشن در قسمت جنوب هندوستان به ندرت دیده می‌شود.

۲-  (Durga Puja / Navarathri/ Dussehara)؛ در سپتامبر- اکتبر

این جشن، یک فستیوالِ ۹ روزه است که در روز مقدس داسارا (Dasara) – روزی که افراد محلی به عبادت پروردگارشان می‌پردازند- به اوج خودش می‌رسد. در این روز به کارمندان شیرینی، لباس نو، هدایا و پاداش نقدی می‌دهند. برای فعالان کسب و کار و تجارت، این روز آغاز سال جدیدی است. در برخی از مکان‌ها مانند غرب بنگال، جشن Durga Puja ، مهم‌ترین جشن به حساب می‌آید. در نواحی شمالی، جشن Dussehara برگزار می‌شود. در گجرات و قسمت‌های جنوبی هندوستان، جشن Navarathri برگزار می‌شود که همراه با رقص با آهنگ‌های مذهبی و مراسم مذهبی مانند روزه گرفتن در چند روز است.

جمهوری هندوستان از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع در جهان می‌باشد

۳- دیوالی (Diwali/ Deepavali)؛ در اکتبر- نوامبر

این جشن، یک فستیوال نورانی است که به مناسبت بازگشت پادشاه راما به پایتخت امپراطوری‌اش، بعد از ۱۴ سال تبعید، برگزار می‌شود. می‌توان این جشن را به عنوان باشکوه‌ترین جشن در هندوستان برشمرد و برای آمریکایی‌ها، یادآور جشن شکرگزاریشان (Thanksgiving ) و همچنین خرید کردن و هدیه گرفتن به مناسبت جشن کریسمس در کشورشان می‌باشد. مردم خانه‌ها را مرتب می‌کنند و به قول معروف، برق می‌اندازند و در خیابان‌ها، فشفشه های زیادی را در سراسر شهر خواهید دید.

علاوه بر این جشن‌های ملی، هر ایالت یا استان نیز فستیوال یا جشن مخصوص به خود را دارد. جالب است بدانید که تعطیلات مذهبی، در روزهای مختلفی از سال برگزار می‌شود و در یک روزِ ثابت در هر سال نیست. این موضوع به دلیل این است که برخی از جشن‌های هندی‌ها و مسلمانان، بر اساس تقویم خودشان، و نه تقویم اکثر غربی ها می‌باشد. بسیاری از جشن‌های مورد نظر نیز فقط در چند ایالت خاص برگزار می‌شوند؛ بنابراین اگر می‌خواهید این جشن‌های ایالتی را نیز در هندوستان ببینید، بهتر است قبل از سفر، در مورد اینکه در کدام شهر چه جشن‌هایی برگزار می‌شود، اطلاعات موثقی به دست آورید. همچنین در مناطق مختلف، یک جشن ممکن است به صورت‌های مختلفی اجرا شود و برگزار گردد.

در آینده مطالب بیشتری را در مورد کشور هندوستان برای شما خواهیم نوشت.

ترجمه ی اختصاصی مجله قرمز / با اندک تصرف و تلخیص

بر اساس مطلبی منتشر شده از منبع :wikitravel.org

آیا شما هم تا به حال به کشور هند سفر کرده‌اید؟ به نظر شما این کشور چگونه است؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و خواننده‌های مجله قرمز در میان گذارید.

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

چند حرکت یوگا برای صورت که از پیری چهره جلوگیری می‌کند
چند حرکت یوگا برای صورت که از پیری چهره جلوگیری می‌کند
17
راهنمای کامل انواع رژ لب و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها
راهنمای کامل انواع رژ لب و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها
128
رنگ رزگلد محبوب‌ترین رنگ موی حال حاضر در دنیای زیبایی
رنگ رزگلد محبوب‌ترین رنگ موی حال حاضر در دنیای زیبایی
232
بهترین عطر را بر اساس حس و حال خودتان انتخاب کنید
بهترین عطر را بر اساس حس و حال خودتان انتخاب کنید
185
آیا محصولات هایپوآلرژنیک خطرناک هستند؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند
آیا محصولات هایپوآلرژنیک خطرناک هستند؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند
130
خط چشم از چه چیزی ساخته می‌شود؟ ترفندهایی برای کشیدن خط چشم مایع
خط چشم از چه چیزی ساخته می‌شود؟ ترفندهای کشیدن خط چشم مایع
412

مقالات سلامت

داروهای فشار خون بالا
داروهای فشار خون ؛ نحوه عملکرد، فواید و عوارض جانبی
613
داروی استرادیول
معرفی کامل داروی استرادیول (Estradiol) برای درمان مشکلات زنانه
207
علتهای مه مغزی
مه مغزی معمولا به ۱۰ دلیل پزشکی برای انسان رخ می‌دهد
771
پروپولیس ماده‌ای با هزاران فاید از درمان بیماری پوستی تا سرطان
358
خواص مریم‌ گلی
مریم‌ گلی و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این گیاه دارویی
1,133
معرفی کامل کِرِم املا
معرفی کامل کِرِم املا (Emla cream) – بی حس کننده ی موضعی
418

مقالات آشپزی

کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر پارمزان (با گزینه بدون گلوتن)
16
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
276
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
1,234
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
576
بستنی گیاهی
طرز تهیه بستنی گیاهی بدون لبنیات به صورت تصویری؛ بدون گلوتن و وگان
1,180
بیسکویت پتی بور خانگی
بیسکویت پتی بور خانگی ساده، کرمدار و شکلاتی (Le Pettit Beurre)
861

مقالات تغذیه

آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
219
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
489
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
645
تغذیه بارداری
تغذیه بارداری و بررسی اهمیت نقش تغذیه در این دوران بارداری
164
نوشیدنی انرژی زا و طبیعی
نوشیدنی انرژی زا و طبیعی با ۱۳ دستورالعمل مختلف که می‌توانید در خانه درست کنید
534
فواید آب خیار
آب خیار و معرفی ۷ مورد از مزایای استفاده از این نوشیدنی مفید
546