جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
زندگی بی درد

زندگی بی درد چیزی نیست جز هماهنگی با جریان زندگی

زندگی بی درد را وقتی تجربه می‌کنید که چسبیدن به دردها و سختی‌ها را رها کنید­،  آنگاه خیلی ساده خواهید دید همه‌‌ی آن سختی ها  آسان می‌شوند.

“لئو تسه”، اندیشمند چینی می‌گوید:  “طبیعت، توسط کسانی فتح می‌شود که با آن هماهنگ هستند. چرا که طبیعت، فراتر از آن است که در مقابلش بایستید”.

  • زندگی بی درد دارای یک ریتم درونی است

 در جهان هستی، همه چیز، به طرز پچیده ای، در هم آمیخته شده است، اما در عین حال هم از هم جداست.  کل کائنات، شبیه به پرواز دسته جمعی پرندگان است . اگر چه هر پرنده‌ای به طور جداگانه پرواز می‌کند، اما در عین حال نیز همه‌ی پرنده‌ها با هم در اتحاد هستند و به یک سمت پرواز می‌کنند.

برای داشتن یک زندگی بدون درد ، نیازی  نیست با زندگی بجنگید و با چنگ و دندان با همه‌ چیز روبرو شوید تا همه چیز را هماهنگ کنید، بلکه طبیعت، خودش در حال انجام این کار است تا همه چیز را به تعادل برساند.

لئو تسته، می‌گوید: “طبیعت برای انجام کارهایش عجله به خرج نمی‌دهد، بلکه کارها را نرم و آرام در بهترین زمان ممکن، به انجام می‌ رساند.”

تمام بخش‌های طبیعت، که بدن ما نیز جزیی از آن است،  شامل سیستم‌هایی‌ست که دارای یک نظم درونی‌ست تا بهترین عملکرد را داشته باشد. همه چیز در زندگی، در هماهنگی کامل در جریان است و نیازی به نگرانی نیست. به محض اینکه به این درک از زندگی برسیم می‌توانیم با اشتیاق به جریان طبیعی زندگی اعتماد کنیم بدون هیچ چون و چرایی. سلامتی از همین نقطه آغاز می‌شود.

در کتاب “نیروی جاری بودن”، نویسندگان کتاب، در واقع همین پیام را دارند که زندگی بدون درد، یعنی سوار شدن بر یک جریان طبیعیِ بی‌زحمت،  که ما را به سمت هماهنگی و یکپارچگی کلی با تمام اجزا طبیعت درونی و بیرونی مان می‌برد.   ما در زندگی بدون درد،  در واقع چیزی به نام درد نداریم  بلکه واژه‌ی درد تبدیل می‌شود به یکسری تجربه جدید که ما با کمال میل این تجربه‌های جدید را در آغوش می‌گیریم بدون اینکه نگران آینده شویم.

در زندگی بدون درد وقتی شرایط زندگی طبق خواسته‌ی ما نباشد، آنها را رها می‌کنیم تا دوباره به هماهنگی برگردیم، نه اینکه دچار اضطراب شویم و با زندگی بجنگیم.

اگر ما با جریان زندگی در جریان باشیم، انرژی کمتری نیاز است صرف کنیم نسبت به وقتی که در تقابل با جریان طبیعی زندگی باشیم. این ذهن نادان ماست که فکر می‌کند بهتر از جریان طبیعی زندگی می‌تواند زندگی را هدایت کند. ذهن نادان ما هیچ اطلاعی از هوش بزرگی که در جهان هستی در جریان است ندارد.

بایستی بپذیریم که هر چند ذهن ما تیزهوش است اما ما نیز در سیستم کل آفرینش شبیه یک پروانه‌ی کوچکی هستیم که خودش نیز دارای یک سیستم درونی ست و بایستی با سایر سیستمهای این سیستم بزرگ، در هماهنگی قرار بگیرد تا اخلالی در جریان زندگی‌اش ایجاد نشود.

خانم Ingrid Bacci  نویسنده‌ی کتاب “هنر زندگی بی درد “، می‌گوید: اگر دست از تقلای بیهوده برداریم و بر روی بودن خویش تمرکز کنیم تمام اجزای زندگی‌مان به سمت بهتر شدن حرکت می‌کنند”. در واقع این یک یادآوری دوباره است که نباید در مقابل طبیعت زندگی قد علم کشید و با آن مبارزه کرد، بلکه باید با آن همراه بود. نویسنده کتاب “هنر زندگی بی درد “، بر این باور است که حتی در شرایطی که تغییرات مبهمی‌ در روند طبیعت زندگی‌ رخ می‌دهد باید آنها را پذیرفت. ما با پذیرش تغییرات اجازه می‌دهیم آنها به نفع ما کار کنند. حتی در زمانی که سختی‌ها ایجاد می‌شوند بایستی به دنبال کشف فرصتهای تازه اما پنهان، در لابلای سختی‌ها باشیم. این همان زندگی بی درد است.

  • نسبت به تجربه های تازه، گشاده رو باشید

زندگی بی درد

“یک جنگجوی موفق، کسی است که تلاشش با آرامش و آهستگی باشد نه با استرس و عصبیت”.__کارلوس کاستاندا

بایستی از تعصبات برآمده از ذهن نادان خود، و قضاوتهای ناشی از آن دست بکشیم. آیا شده که در کار مهمی عجله به خرج داده‌اید تا سریع‌تر تمام شود اما همین عجله، باعث شده هرگز آن کار انجام نشود و همه چیز خراب شود؟  آیا این اتفاق، جزئی از روند زندگی‌تان شده؟ اگر پاسخ مثبت است، باید بدانید وقت آن است که خودتان را به دست جریان زندگی بسپارید و با آن هماهنگ باشید در عین حالی که آرام و پیوسته نیز تلاش خودتان را می‌کنید.

قدرت صبور بودن را دست کم نگیرید. رمز پیروزی توماس ادیسون، صبوری او در مقابل شکست‌ها بوده نه عجله ی او برای رسیدن به نتیجه.

نمی‌توان برای چیزی که برای انجام شدنش نیاز به زمان لازم است، عجله کرد. نمی‌توان راهی که باید یکساله رفت را در عرض یک شب رفت.  زندگی بی درد یعنی همکاری کردن با نیروهای زندگی، که یکی از آن نیروها زمان است.  صبور بودن را بعنوان یک برتری، در خودتان ایجاد نمایید. عجول بودن در واقع نیروی شما را به طرز بی‌نتیجه‌ای  هدر می‌دهد، مانند موشی می‌شوید که روی یک چرخ گردان گذاشته شده و هر چه می‌دود به هیچ‌جا نمی‌رسد. برای رسیدن به جایگاهی که مد نظر دارید باید از این چرخه‌ی عجله خارج شوید.

اگر آدم عجولی هستید، سعی کنید ریشه‌ی این عجله را کشف کنید تا آن را درمان نمایید. مثلا بررسی کنید ببینید اگر صبور باشید چه اتفاق بدی خواهد افتاد؟ از چه چیزی می‌ ترسید که عجله می‌کنید؟ آیا حس می‌کنید اگر عجله نکنید نمی‌توانید زندگی را در کنترل داشته باشید؟

 به خاطر بیاورید بایستی با هر تغییری که ایجاد می‌شود هماهنگ شوید تا بتوانید از طریق تجربه‌های جدید، درهای بسته را بگشایید. در ابتدا ممکن است همه چیز برایتان مبهم باشد، اما نگران نباشید. فقط کافی است به طبیعت اعتماد کنید و به اتفاقات جدید، اجازه دهید با بودنِ شما همراه شوند.

بله این درست است که هر تغییری که در زندگی ایجاد می‌شود یک شکل جدید در زندگی ایجاد می‌کند که به آن عادت ندارید، اما دانستن این نیز مهم است که م‌یتوانید از نیروی تغییرات، برای افزایش نیروی زندگی استفاده کنید نه کاهش آن. کافی ست بدون انجام دادن کاری، فقط مشاهده‌گر باشید تا به راه حل برسید.

هر تغییری، هر دردی و یا هر مشکلی، برای ایجاد یک نظم و هماهنگی در طبیعت زندگی ایجاد می‌شود. بایستی با روی گشاده آنها را بپذیرد. باستی در زمان حال زندگی کنید و به روند تغییرات اعتماد داشته باشید چون اگر با آنها همراهی کنید می‌توانند در جهت متعادل شدن و بهتر شدن زندگی شما حرکت کنند.  بهتر است به جای نگرانی و استرس،  روی آنچه که مهم است یعنی رسیدن به هماهنگی، متمرکز شوید و بقیه چیزها را رها کنید. شما باید بتوانید از حضور یک تغییر جدید، بهره‌مند شوید; نه اینکه از بهره‌مندی شما کم شود.

  با این روش، نیروی کمتری به خرج می‌دهید اما به نتیجه بیشتری می‌رسید. 

چند نکته ساده

زندگی بی درد


ترجمه و تالیف اختصاصی مجله قرمز از مقاله‌ی Tony Fahkry

منبع: Meduim 

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

خانم‌هایی که پوست عالی و بی‌نقص دارند این کارها را انجام می‌دهند
خانم‌هایی که پوست عالی و بی‌نقص دارند این کارها را انجام می‌دهند
71
آشنایی با انواع ضدآفتاب، بهترین ضدآفتاب برای جنس پوست شما چیست؟
آشنایی با انواع ضدآفتاب، بهترین ضدآفتاب برای پوست شما چیست؟
176
چند مدل لاک مشکی و طلایی ،ترکیبی که هرگز از مد نمی‌افتد
چند مدل لاک مشکی و طلایی ،ترکیبی که هرگز از مد نمی‌افتد
210
چند حرکت یوگا برای صورت که از پیری چهره جلوگیری می‌کند
چند حرکت یوگا برای صورت که از پیری چهره جلوگیری می‌کند
597
راهنمای کامل انواع رژ لب و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها
راهنمای کامل انواع رژ لب و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها
209
رنگ رزگلد محبوب‌ترین رنگ موی حال حاضر در دنیای زیبایی
رنگ رزگلد محبوب‌ترین رنگ موی حال حاضر در دنیای زیبایی
354

مقالات سلامت

سرطان تخمدان
سرطان تخمدان ؛ عوامل موثر، علائم و انواع روشهای درمان
176
داروهای فشار خون بالا
داروهای فشار خون ؛ نحوه عملکرد، فواید و عوارض جانبی
723
داروی استرادیول
معرفی کامل داروی استرادیول (Estradiol) برای درمان مشکلات زنانه
261
علتهای مه مغزی
مه مغزی معمولا به ۱۰ دلیل پزشکی برای انسان رخ می‌دهد
837
پروپولیس ماده‌ای با هزاران فاید از درمان بیماری پوستی تا سرطان
383
خواص مریم‌ گلی
مریم‌ گلی و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این گیاه دارویی
1,195

مقالات آشپزی

کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
174
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
293
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
1,471
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
631
بستنی گیاهی
طرز تهیه بستنی گیاهی بدون لبنیات به صورت تصویری؛ بدون گلوتن و وگان
1,246
بیسکویت پتی بور خانگی
بیسکویت پتی بور خانگی ساده، کرمدار و شکلاتی (Le Pettit Beurre)
962

مقالات تغذیه

آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
254
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
549
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
696
تغذیه بارداری
تغذیه بارداری و بررسی اهمیت نقش تغذیه در این دوران بارداری
170
نوشیدنی انرژی زا و طبیعی
نوشیدنی انرژی زا و طبیعی با ۱۳ دستورالعمل مختلف که می‌توانید در خانه درست کنید
567
فواید آب خیار
آب خیار و معرفی ۷ مورد از مزایای استفاده از این نوشیدنی مفید
591