جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
رونمایی از بازی Rune Ragnarok

بازسازی حماسه ۱۷ ساله: رونمایی از بازی Rune Ragnarok

اعضای استودیو Human Head به تازگی از اثر جدید خود یعنی بازی Rune Ragnarok رونمایی کرد‌ه‌اند. اثری که قرار است یاد و خاطره‌ی یکی از نخستین تجربه‌ها‌ی مهم آ‌ن‌ها در دنیای بازی‌های کامپیوتری یعنی بازی Rune را زنده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از بازی Rune Ragnarok می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی این مطلب همراهی کنید.

شاید بتوان مهم‌ترین بازی اعضای استودیو Human Head در طول ۱۷ سال فعالیت در دنیای بازی‌های کامپیوتری را بازی Prey دانست. اثری که بیش از یک دهه از انتشار آن زمان می‌گذرد و همچنان به عنوان شاخص‌ترین محصول ساخته شده توسط اعضای استودیو Human Head شناخته می‌شود. پس از آن بازی‌سازان فعال در این استودیو تجربه‌ی نه چندان موفق Prey 2 را پشت سر گذاشتند. اثری که مراحل ساخت آن به جایی نرسید و در نهایت پروژه‌ی مربوط به آن لغو شد تا وظیفه‌ی ساخت عنوان دوم از مجموعه‌ بازی‌های Prey به سازندگان بازی Dishonored محول شود.

در طول چند سال اخیر، اعضای استودیو Human Head تولید اثر چندان شاخصی را در کارنامه‌ی خود به ثبت نرسانده‌اند و عمده فعالیت‌ مهم آن‌ها همکاری در ساخت پروژه‌هایی نظیر Batman: Arkham Origins (همکاری در تولید نسخه‌ WiiU این بازی) بوده است. حال آن‌ها قصد دارند با ساخت بازی Rune Ragnarok به روزهای خوب گذشته باز گردند.

این بازی قرار است با همکاری شرکت ESDF Management منتشر شود. شرکتی که برای نخستین بار وظیفه‌ی انتشار یک بازی کامپیوتری را بر عهده می‌گیرد. در این میان مدیران ارشد این شرکت نسبت به تجربه‌ی جدید خود در دنیای بازی‌های کامپیوتری ابراز خوشنودی کرده‌اند. نظیر همین خشنودی را می‌توان در گفته‌های سازندگان بازی Rune Ragnarok نیز مشاهده کرد. کسانی که قرار است پس از ۱۷ سال بار دیگر به دنیای بازی Rune باز گردند.

بازی جدید

رویارویی با آخرالزمان در بازی Rune Ragnarok

داستان بازی Rune Ragnarok ریشه در اساطیر منطقه‌ی اسکاندیناوی دارد و از حال و هوایی آخرالزمانی برخوردار است. البته در حال حاضر جزئیات بسیار اندکی از داستان و سایر بخش‌های این اثر در اختیار بازی‌دوستان قرار گرفته است و به همین دلیل نمی‌توان قضاوت چندان درستی در رابطه با زیر و بم این بازی داشت. تنها نکته‌ای که هم‌اکنون از داستان بازی Rune Ragnarok می‌دانیم این است که در طول تجربه‌ی این اثر شما در نقش خادم یکی از خدایان اساطیری شمال اروپا ظاهر خواهید شد و به همین دلیل از توانایی‌های ویژه‌ای برخوردار خواهید بود. توانایی‌هایی که شما را در انجام اموری نظیر مبارزات سخت و خونین با موجودات پلید، قایق‌رانی برای کشف سرزمین‌های جدید و همچنین ساخت و ساز و ارتقا دادن اسلحه‌های قدرتمند برای انجام اهدافی که در طول این بازی برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنید، یاری خواهد کرد.

در مجموع بازی Rune Ragnarok، بنا به توصیف سازندگان این اثر، یک بازی نقش آفرینی با ساختار دنیای باز خواهد بود که در طول تجربه‌ی آن شما در نبردی حماسی شرکت می‌کنید. نبردی که در پایان دنیا به وقوع می‌پیوندد و در بطن آن خدایان، موجودات پلید و افراد باقی مانده از نسل بشر برای بقا و ادامه‌ی حیات تلاش و تقلا می‌کنند. در واقع به نظر می‌رسد که خدایان اسطوره‌ای شمال اروپا از ایجاد تعادل روی زمین و پایان دادن به هرج و مرج باز مانده و تمام امید خود برای انجام این هدف مهم را به انسان‌ها بسته‌اند.

پیشینه‌ی بازی Rune Ragnarok

همان گونه که به آن اشاره شد، سازندگان بازی Rune Ragnarok در ساخت این اثر نیم نگاهی به یکی از نخستین تجربیات خود در دنیای بازی‌های کامپیوتری یعنی بازی Rune خواهند داشت. اثری که حدود ۱۷ سال قبل برای پلتفرم PC عرضه شد و در مجموع توانست گلیم خود را از آب بیرون بکشد. این اثر یک بازی اکشن ماجرایی بود که با نخستین نسخه از موتور گرافیکی آنریل طراحی شد و توانست بازخوردهای نسبتا مثبتی را از سوی گیمرها و منتقدان نثار سازندگان خود کند.

رون راگناروک

موفقیت بازی Rune موجب شد تا تنها یک سال پس از انتشار این بازی بسته‌ی الحاقی مفصلی با نام Rune: Halls of Walhalla برای آن عرضه شود. همچنین این بازی در همان سال و در قالب نام Rune: Viking Warlord برای کنسول انحصاری سونی نیز عرضه شد. اما پس از آن هیچ دنباله‌ی جدیدی برای بازی Rune عرضه نگردید و نام این اثر در طول زمان اندک اندک از یاد گیمرها پاک شد.

در بازی Rune شما در نقش وایکینگی به نام راگنار (Ragnar) ظاهر می‌شدید. مبارز جوانی که در کشمکش در گرفته میان دو تن از خدایان اساطیری یعنی لوکی و ادین، در نقش خادم ادین ظاهر می‌شد و به مبارزه با لوکی و دار و دسته‌اش می‌پرداخت. در واقع لوکی و یارانش قصد داشتند با نابودی یک کتیبه‌ی مقدس باستانی، پایان دنیا را در زمین رقم بزنند و جهان را به تسخیر خود در آورند.

در مجموع به نظر می‌رسد که بازی Rune Ragnarok نیز کم و بیش از همین حال و هوا برخوردار خواهد بود. هرچند که در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که آیا این بازی قرار است همان داستان بازی Rune، با محوریت شخصیت‌هایی نظیر لوکی، ادین و راگنار را بازسازی کند، یا به خلق حماسه‌ای جدید با حضور شخصیت‌های متفاوت بپردازد. برای آگاهی از این موضوع هیچ چاره‌ای جز انتظار کشیدن برای انتشار جزئیات بیشتر از این بازی نیست.

در حال حاضر هیچ تاریخی برای انتشار بازی Rune Ragnarok از سوی سازندگان این اثر اعلام نشده است. با این حال گفته می‌شود که این بازی تنها برای پلتفرم PC عرضه خواهد گردید. باید دید که اعضای استودیو Human Head تا چه اندازه در طراحی و تولید یک بازی نقش آفرینی خوب، سرگرم کننده و جذاب، موفق خواهند بود.

اگر به عناوین نقش آفرینی علاقه‌مند هستید، می‌توانید در این مطلب با بازی جدید BioMutant آشنا شوید. همچنین می‌توانید از طریق مطالعه‌ی این مطلب اطلاعاتی را از بازی Immortal Unchained به دست آورید. اثری که گرچه یک بازی نقش آفرینی صرف محسوب نمی‌شود، اما با الهام مستقیم از مجموعه بازی‌های سولز ساخته شده و از همین رو برخی ویژگی‌های سبک نقش آفرینی را در دل خود جای داده است.

منبع: نئو وین (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
37
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
43
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
66
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
125
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
140
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
81

مقالات سلامت

کیست واژن
کیست واژن به چه علت بروز می‌کند، انواع روشهای درمانی آن چیست؟
9
معرفی داروی اوزمپیک
داروی اوزمپیک ( سماگلوتاید) و معرفی ویژگی ها و نکات حین مصرف
11
سرطان گلو
سرطان گلو ؛ انواع، علائم، روشهای تشخیص و انواع درمانها و مراقبتهای پس از درمان
17
ویژگی های نمک دریا
نمک دریا و معرفی ۱۹ مورد از خواص شگفت انگیز آن
60
قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
83
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
101

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
255
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
322
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
194
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
314
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
343
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
555

مقالات تغذیه

غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
53
فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
102
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
372
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
432
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
301
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
585