جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
رقیق کردن لاک کهنه و لاک زدن به روش برزیلی برای دوام و ماندگاری

رقیق کردن لاک کهنه و لاک زدن به روش برزیلی برای دوام و ماندگاری

آیا از دوام کم لاک ناخن خود ناراضی هستید؟ آیا لاک‌های شما خیلی سریع غلیظ و غیرقابل استفاده می‌شوند و می‌خواهید روشی برای رقیق کردن لاک کهنه خود پیدا کنید؟  لاک ناخن تاریخ مصرف مشخصی دارد و پس از مدتی با تبخیر حلال‌های موجود در آن غلیظ و خمیری می‌شود و نمی‌توان با آن لاکی یکدست و زیبا داشت. اما با روشی ساده شما می‌توانید لاک ناخن قدیمی خود را رقیق کرده و مجددا استفاده کنید. از طرف دیگر اگر لاک‌های شما کاملا سطح ناخن را پوشش نمی‌دهد و دوام و ماندگاری زیادی ندارد یک روش جدید برای لاک زدن که روشی برزیلی است و باعث ماندگاری بیشتر آن می‌شود به شما معرفی می‌کنیم. پس روش رقیق کردن لاک کهنه و لاک زدن به روش برزیلی برای دوام و ماندگاری لاک را در این مقاله بخوانید.

روش رقیق کردن لاک ناخن غلیظ شده

حتما دیده‌اید که لاک‌های نو روان هستند و به راحتی روی ناخن را پوشش داده و یکدست می‌شوند اما اگر در لاک ناخن را کاملا نبندید پس از مدتی لاک خاصیت روان بودن خود را از دست می‌دهد و دیگر یکدست روی ناخن‌ها فرم نمی‌گیرد. البته این اتفاق پس از گذشت تاریخ مصرف لاک و بسته به کیفیت و جنس لاک در مدت زمان مشخصی رخ می‌دهد. توصیه می‌کنیم از لاکی با بهترین کیفیت استفاده کنید و پس از هر بار استفاده در لاک را محکم ببندید تا غلیظ شدن و کهنه شدن لاک تا حد ممکن دیرتر رخ دهد؛ هرچند وقت یک بار هم با این ترفند ساده لاک خود را هم بزنید تا از ته نشین شده آن جلوگیری شود، ابتدا در لاک را محکم ببندید سپس بطری لاک را برعکس کرده و بین دو دست خود بگیرید و به مدت یک دقیقه دستان خود را به هم بمالید تا لاک بچرخد و مواد داخل آن در هم حل شود. به این ترتیب از غلیظ شدن و سفت شدن لاک پیشگیری می‌کنید.

رقیق کردن لاک کهنه

اما اگر به هر دلیلی این اتفاق افتاده است و لاک محبوب شما غلیظ و خمیری شده است و به درستی روی ناخن‌های شما فرم نمی‌گیرد و یکدست نمی‌شود نگران نباشید، لازم نیست لاک را دور بریزید و لاک جدیدی بخرید ما به شما آموزش می‌دهیم که برای رقیق کردن لاک چه کارهایی باید انجام دهید، برای برای رقیق کردن لاک  شما به بطری لاک کهنه خود نیاز دارید به همراه مقداری استون و ظرف قطره چشم یا قطره چکان:

توجه کنید که ظرف قطره چشم باید خالی باشد، البته این کار را می‌توان با قطره چکان معمولی هم انجام داد. با این وسیله دو قطره از استون بردارید و داخل بطری لاک خشک شده بریزید، سپس در بطری لاک را محکم ببندید و لاک را برعکس کرده و به مدت یک دقیقه طبق روشی که گفته شد در دستان خود بچرخانید تا قطرات استون درون لاک مخلوط و حل شود. حال در لاک را باز کنید و ببینید که لاک کهنه خمیری شما چطور رقیق و نرم و روان شده است. در انجام این کار باید به نکاتی توجه داشته باشید از جمله این که در ریختن استون زیاده روی نکنید چون در این صورت لاک خیلی رقیق می‌شود و موقع زدن روی ناخن، لاک شما ترک خواهد خورد. از طرف دیگر باید بپذیرید که هر چیزی خوبی یک روز تمام می‌شود لاک هم از این چیزهای تمام شدنی است. این روش رقیق کردن لاک شاید بتواند کمک کند که چند بار دیگر بتوانید از آن استفاده کنید اما بیش از یکی دوبار قابل اعمال نیست و بهتر است خساست را کنار گذاشته و یک لاک نوی زیبا برای خودتان بخرید.

رقیق کردن لاک کهنه

روش برزیلی برای داشتن لاک ماندگارتر و زیباتر

لاک زدن مرتب و یکدست کار ساده‌ای نیست و افراد غیرحرفه‌ای همیشه یا اطراف ناخن‌های خود را به لاک آغشته می‌کنند یا از ترس این که پوست ناخنشان رنگی نشود نمی‌توانند تمام سطح ناخن را با لاک بپوشانند در نتیجه لاک آن‌ها دوام کمتری خواهد داشت. استفاده از چسب‌های پوشاننده اطراف ناخن نیز اگرچه این قسمت‌ها را پوشش می‌دهد اما یک کار اضافی و هزینه بر است و نتیجه همیشه رضایت بخش نیست. اما برزیلی‌ها به عنوان یکی از پیشگامان زیبایی و آرایش روش خاصی برای لاک زدن دارند که نه تنها تمام ناخن را پوشش می‌دهد بلکه لاک یکدست‌تر و بادوام‌تر خواهد شد. این روش خیلی شبیه به زمانی است که شما بی‌حوصلگی به خرج می‌دهید و پوست اطراف ناخن خود را نیز به لاک آغشته می‌کنید اما نتیجه نهایی خیلی ظریف‌تر و زیباتر خواهد شد.

این روش برزیلی برای لاک زدن در سالن‌های حرفه‌ای زیبایی در جهان اجرا می‌شود و اگر شما نیز جزو افرادی هستید که از دوام کم لاک خود شاکی هستید و آرزوی زدن یک لاک یکدست و کامل را دارید می‌توانید این روش را امتحان کنید. برای این کار شما به لاک دلخواه خود، بیس کوت و تاپ کوت و سیخ‌های چوبی مخصوص مانیکور نیاز دارید. البته این روش نیاز به برداتن دو لایه کوتیکول هم دارد که اگر مهارت انجام این کار را ندارید بهتر است به یک سالن زیبایی مراجعه کنید:

در روش لاک زدن برزیلی ابتدا ناخن‌ها آماده سازی می‌شوند سپس دو لایه از کوتیکول ناخن‌ها عقب داده شده و برداشته می‌شود، این کار برای این انجام می‌شود که لاک تا لبه‌های زیرین ناخن هم نفوذ کند و با رشد ناخن به سادگی جدا نشود. پس از این کار سطح ناخن‌ها را با بیس کوت بپوشانید. سپس لاک رنگ دلخواه خود را (که کیفیت و دوام مناسبی هم دارد) بردارید و با آن همه سطح ناخن و پوست اطراف آن را نیز بپوشانید طوری که لبه‌ها و مرزهای پوست و ناخن پوشیده شود مانند تصویر زیر:

رقیق کردن لاک کهنه

در این مرحله پس از این که لاک خشک شد سیخ چوبی مخصوص مانیکور را که از جنس چوب پرتقال است بردارید و لاک روی پوست اطراف ناخن را با آن جدا کنید. این کار لاک‌های اطراف ناخن را کاملا پاک می‌کند ولی به لاک روی ناخن صدمه‌ای نمی‌زند. پس از این مرحله می‌توانید بقیه تزئینات روی ناخن را انجام دهید و تاپ کوت بزنید. به این ترتیب تمام سطح ناخن از زیر کوتیکول گرفته تا کناره‌ها و لبه‌ها با لاک پوشیده خواهد شد و رشد ناخن در قسمت زیرین آن نیز تا مدتی مشخص نخواهد بود.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

این چهار دسته لوازم آرایش را هر چه زودتر دور بیندازید
این چهار دسته لوازم آرایش را هر چه زودتر دور بیندازید
8
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
140
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
124
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
223
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
190
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
394

مقالات سلامت

درمان طبیعی نیش پشه
نیش پشه و خارش و درد ناشی از آن را با ۷ درمان خانگی تسکین دهید
167
کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چیست و چه فواید و عوارضی برای بدن دارد؟
159
چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
215
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
289
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
274
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
327

مقالات آشپزی

سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
26
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
739
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
481
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
871
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
415
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,501

مقالات تغذیه

بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
110
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
342
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
277
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
300
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
635
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
962