جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
مهم‌ترین و کلیدی‌ترین رازهای شیک‌پوشی و خوش لباسی برای خانم‌ها و آقایان

مهم‌ترین و کلیدی‌ترین رازهای شیک‌پوشی و خوش لباسی برای خانم‌ها و آقایان

دنیای فشن دنیایی پر از زیبایی و جذابیت است و همه به نحوی دوست دارند که در این دنیا سهیم باشند و جزو افراد شیک‌پوش دسته بندی شوند. اما رازهای شیک‌پوشی چیست؟ با استایل لباس پوشیدن به چه معناست؟ افرادی که همیشه سرمشق و الگوی لباس پوشیدن برای دیگران هستند چه ویژگی‌هایی دارند و از چه ترفندهایی برای رسیدن به این مرحله استفاده کرده‌اند؟ در این مقاله با رازهای شیک‌پوشی برای خانم‌ها و آقایان آشنا شوید.

داشتن اعتماد به نفس

شخصیت خود را نشان دهید: لباس پوشیدن با سبک و استایل، چیزی فراتر از لباس پوشیدن معمولی است. یعنی چیزی که شما درباره خودتان با لباس پوشیدن به بقیه اعلام می‌کنید، حال اگر این بیان با اعتماد به نفس انجام شود همه پیام آن را درک خواهند کرد. اما اگر اعتماد به نفس نداشته باشید تنها چیزی که بقیه خواهند دید خودنمایی است. علاوه بر این فراموش نکنید که اعتماد به نفس بهترین اکسسوری شماست.

نشانه مخصوص خود را بسازید: این نشانه چیزی است که از استایل شما به یاد می‌ماند و می‌تواند با تاکید روی لباس یا بخش خاصی از بدن یا شخصیت شما که بیشتر مورد علاقه شماست شکل بگیرد. همه ما دوست داریم به نحوی در یادها بمانیم و چه بهتر که این چیز یک چیز زیبا و فوق‌العاده در مورد ما باشد. به طور مثال اگر شما فردی اجتماعی و پرشور هستید نشانه شما می‌تواند جواهرات رنگی و بزرگ باشد و یا اگر موهای مشکی زیبایی دارید همین می‌تواند نشانه و محور استایل شما باشد.

استایل شخصی خود را تعریف کرده و شکل دهید: لباسی که انتخاب می‌کنید در واقع انعکاسی است از چیزی که هستید و چیزهایی که به آن علاقه دارید، الهامات و آرزوهای شما. هرچه به استایل شخصی خود وفادارتر باشید اعتماد به نفس شما بیشتر به چشم خواهد آمد. شما می‌توانید علایق خود مثل موزیک و فیلم مورد علاقه، اهداف و آرزوهای خود را به نحوی در لباس‌ها بگنجانید تا تعریف بهتری از چیزی که هستید ارائه دهید. مثلا اگر دوست دارید مدیر یک شرکت بزرگ باشید مانند یک مدیر لباس بپوشید و این علاقه را نشان دهید.

مشاهده و تقلید، یکی از رازهای شیک‌پوشی

برای الهام گرفتن، لباس‌های بقیه را مشاهده کنید: در دنیای امروز فشن ما را دربرگرفته است و کافی است نگاهی به دوروبر خود بیندازید و به لباس‌هایی که بقیه پوشیده‌اند توجه کنید. ترکیب رنگ‌ها، اکسسوری‌ها و جنس لباس‌ها را در تیپ‌هایی که پسندیده‌اید ببینید و حس کنید تا بفهمید چه چیزی باعث شده آن را دوست داشته باشید.

از ترکیب‌هایی که دوست دارید تقلید کنید: تقلید بهترین کاری است که برای ابزار علاقه می‌توان انجام داد! بله، استایل شخصی مهم است اما زمانی که هنوز مبتدی هستید تقلید کردن بسیار سودمند است. ترکیب لباسی را که دوست دارید کپی کنید و برخی از قسمت‌ها را به نحوی تغییر دهید تا مناسب شما شود مثلا رنگبندی آن را بر اساس ظاهر خودتانن عوض کنید.

از مجلات و سایت‌های مد استفاده کنید: برای حرفه‌ای شدن در هرکاری باید سراغ متخصص آن کار برویم. شما با مطالعه مجلات و سایت‌های مد می‌توانید مطالب مفیدی را درباره رازهای شیک‌پوشی و اصول آن فرا بگیرید و با مشاهده عکس‌های متنوع از تیپ‌های جذاب ایده‌های خوبی بگیرید. پس لازم است روزانه مدتی را صرف این کار کنید.

به ترندها توجه کنید: همیشه لازم نیست پیرو مد باشید اما شناختن ترندها و توجه به آن‌ها دانش شما را در مورد فشن تکمیل می‌کند و ایده‌های جدیدی به شما می‌دهد. ممکن است برخی ترندها را دوست داشته باشید و برخی را دوست نداشته باشید در هر صورت لازم نیست خودتان را به چیزی محدود کنید و فقط از ترندها به عنوان یک ابزار برای ایده گرفتن و نو کردن لباس‌ها و استایل کمک بگیرید.

خطر کنید و چیزهای جدید را بیازمایید تا راه خود را پیدا کنید: کشف استایل شخصی نیاز به تجربه و زمان دارد تا بتوانید چیزهایی را که دوست دارید و دوست ندارید پیدا کنید. پس لازم است به خودتان زمان بدهید و ریسک کنید و رنگ‌ها و فرم‌های مختلف را بیازمایید و خودتان را محدود نکنید. زمانی که تجربه کافی کسب کردید خواهید توانست استایل شخصی خود را بر اساس آن بسازید.

رازهای شییک‌پوشی خانم ها و آقایان

پیدا کردن لباس مناسب، یکی از رازهای شیک‌پوشی

رنگی را که به شما می‌آید پیدا کنید: هرکسی رنگ پوست و ته رنگ پوست خاصی دارد. رنگ پوست میزان تیرگی و روشنی آن را نشان می‌دهد و از خیلی روشن تا خیلی تیره متغیر است اما ته رنگ به سردی و گرمی پوست اشاره دارد و سه نوع است؛ سرد، گرم و خنثی. پوست سرد ته رنگ صورتی و آبی دارد، پوست سرد ته رنگ زرد، هلویی و طلایی و پوست خنثی ترکیبی از هردو را دارد. طبیعتا به کسانی که پوست گرم دارند رنگ‌های گرم، به کاسنی که پوست سرد دارند رنگ‌های سرد و همه انواع رنگ به پوست خنثی می‌آید.

بهترین فرم لباس برای خودتان را پیدا کنید: پس از رنگ نوبت به فرم لباس می‌رسد. هر کسی فرم اندام خاصی دارد و فرم خاصی از لباس با اندام وی سازگار است و آن را زیباتر جلوه می‌دهد. برای شناخت فرم اندام و لباس مناسب برای آن می‌توانید مقالات مرتبط در مجله قرمز را مطالعه کنید.

چندین نمونه بخرید: وقتی که فرم و رنگ مناسب لباس برای خودتان را پیدا کردید چندین نمونه از آن را در چند رنگ مختلف داشته باشید. مثلا اگر یک لباس مجلسی خیلی به شما می‌آید آن را در دو سه رنگ بخرید.

مناسب سن خود لباس بپوشید: یکی از رازهای شیک‌پوشی شناخت لباس مناسب برای سن است. هرچند مرز مشخصی برای سنین و تیپ‌ها وجود ندارد و نمی‌توان گفت دقیقا از چه سنی کدام لباس مناسب هست یا نیست اما به طور کلی:

  • دهه بیست زندگی دهه اکتشاف و امتحان چیزهای تازه است. در این دوره می‌توانید هرچیزی در هر رنگی بپوشید و از زندگی لذت ببرید.
  • در دهه سی زندگی شما به تدریج جا می‌افتد و می‌توانید خود واقعیتان را پیدا کنید. در همین سن است که شما می‌توانید استایل شخصی واقعی خود را پیدا کنید و به آن متعهد بمانید.
  • در دهه چهل شما باید خودتان را لوس کنید و برای خودتان لباس‌های باکیفیت و گران بخرید تا پختگی شخصیت خود را به نمایش بگذارید.
  • در دهه پنجاه زندگی شما از نیمه گذشته و به آسایش رسیده‌اید و تجارب زیادی کسب کرده‌اید. در این دوره باید راحتی و کاربردی بودن لباس‌ها باید اهمیت بیشتری داشته باشد.
  • در درهه شصت زندگی و پس از ان وقت آن است که زندگی لاکچری و ظاهر سطح بالایی از خود به نمایش بگذارید مثل کت خز، جواهرات گران قیمت و …

تعیین چارچوب و بخش‌های اصلی استایل شما

کفش کلاسیک مخصوص خودتان را انتخاب کنید: این کفش می‌تواند یک کفش پاشنه بلند مشکی باشد و یا یک جفت کتانی ساده. در هر صورت باید از میان کفش‌های کلاسیک که همیشه مد است انتخاب کنید.

یک کیف شاخص برای خودتان داشته باشید: برای خرید یک کیف کلاسیک باکیفیت که از مد نخواهد افتاد سرمایه‌گذاری کنید. هرچند داشتن چند کیف مزایای زیادی دارد اما کیف شاخص شما تنها یک مدل است. برای آقایان این مورد می‌تواند ساعت مچی یا کیف پول باشد.

یک عطر مخصوص داشته باشید: استایل شخصی تنها از طریق حس بینایی منتقل نمی‌شود، عطرها هم می‌توانند نشانه شما باشند و همه جا خاطره شما را زنده کنند.

فراموش نکنید مشکی بالاترین رنگ است: ترندها می‌آیند و می‌روند اما رنگ مشکی همیشه پابرجاست. طرح‌ها و بته جقه‌ها گاهی نشانه شیک‌پوشی هستند و گاهی سطح پایین اما طرح ساده مشکی هرگز فراموش نمی‌شود و همیشه می‌تواند یکی از رازهای شیک‌پوشی شما باشد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه اصول شیک‌پوشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه‌ اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
32
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
234
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
134
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
248
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
496
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
1,027

مقالات سلامت

تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
39
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
168
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
131
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
86
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
111
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
90

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
101
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
127
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
208
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
394
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,367
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
784

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
147
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
313
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
428
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
570
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
405
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
561