جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
درمان خروپف

درمان خروپف با ۱۲ روش متنوع که احتمالا تاکنون انجام نداده‌اید

خروپف کردن نه تنها باعث آزار اطرافیان شخص خوابیده می‌شود بلکه مشکلات بسیاری برای خود شخص به وجود می‌آورد از جلمه آپنه خواب که یکی از عوامل اصلی خروپف مرگبار است. بنابراین درمان خروپف برای بهبود کیفیت زندگی شخص و اطرافیان وی بسیار ضروری به نظر می‌رسد. خوشبختانه درمانهای متنوعی برای خروپف وجود دارد چون این امر به دلایل متعددی هم رخ می‌دهد. بررسی دلایل خروپف و انجام راه حل برطرف کردن آن موجب برطرف کردن این مشکل می‌شود. ما در اینجا ۱۲ روش را برای درمان خروپف ذکر کرده‌ایم با هم این روشها را بررسی می‌کنیم.

تغییر وضعیت خواب برای درمان خروپفدرمان خروپف

اگر به پشت بخوابید، بیشتر احتمال خروپف کردن دارید. بنیامین اسمار دکتر و کارشناس خواب می‌گوید: وضعیت خواب یک مساله کلیدی است. یکی از ساده‌ترین چیزهایی که شما برای خروپف می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید به پهلو بخوابید تا مطمئن شوید که گردن شما از وضعیت خوبی برخوردار است. خوابیدن به هر دو سمت می‌توانند به شما کمک کنند که گردن شما از خمیده شدن بیش از حد حفظ شود و راه‌های هوایی شما به هنگام خواب آزاد باشند. هر چه راه‌هایی هوایی بیشتر باز باشد، هوا آزادانه‌تر می‌تواند جریان یابد و هوا کمتر آشفته شده و موجب صدای گوشخراشی می‌شود که آن را خروپف می‌نامیم.

درمان خروپف با توپ تنیسدرمان خروپف

ادوارد آلوارز، دندانپزشک و متخصص خروپف، عوامل ایجاد کننده خروپف را برای جلوگیری از بروز خروپف تشریح کرد. او گفت: واقعیت این است که خروپف یک مشکل بزرگ است. اگر خروپف دارید، پس احتمالا آپنه خواب دارید. اگر آپنه خواب داشته باشید، در نهایت آسیب در اندام شما ایجاد خواهد شد. آپنه خواب می‌تواند منجر به دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی و حتی سکته شود. دکتر آلوارز تاکید می‌کند که یک متخصص خواب برای بررسی مشکل باید شما را ببیند. در عین حال برای جلوگیری از خوابیدن به پشت سعی کنی که یک توپ تنیس را به وسیله دوختن یا چسب زدن به پشت پیراهنتان متصل کنید. توپ تنیس نمی‌گذارد که به کمر بخوابید. و این باعث می‌شود که راه‌های هوایی شما باز شود.

استفاده از محافظ دهان برای درمان خروپفدرمان خروپف

دکتر آلوارز توضیح می‌دهد وسایل جابجایی فک و دندان خوب هستند. دو نوع متفاوت وجود دارد که می‌توانید در فروشگاه‌ها و یا از طریق اینترنت خریداری کنید و نمونه‌هایی که حرفه‌ای توسط دندانپزشک ساخته شده‌اند. من می‌توانم بگویم که از هر ده بیمار نه بیمار را می‌بینم که با یکی از این وسایل بهبود قابل ملاحظه‌ای را در کیفیت خواب و درمان خروپف ملاحظه می‌کنند. جابجایی چانه به جلو، راه‌ هوایی را باز می‌کند. یک دندانپزشک آموزش دیده در پزشکی خواب می‌تواند یک وسیله مناسب را معرفی کند. نمونه‌های بدون نسخه چندان موثر نیستند. آنها از مواد ضعیف ساخته شده‌اند و دهان شما را در نظر نمی‌گیرد. اگر این وسایل به درستی ساخته نشوند و متناسب با دهان شما نباشند، باعث ایجاد اختلال در خوردن یا درد فک شود.

درمان خروپف با نوارهای صورت و بینیدرمان خروپف

جیم ریجمن، بنیانگذار snorelax می‌گوید: یکی دیگر از گزینه‌ها، نوارهای نگهدارنده فک است. نوارهای حمایت کننده کمک می‌کنند تا همان اثر نگهداشتن فک به سمت جلو و باز کردن راه‌های هوایی را ایجاد کنند: نوارهای چسبی Snorelax فک را از دو طرف صورت برای توقف خروپف قبل از شروع شدن آن، ثابت نگه می‌دارد.

بعضی از مردم سعی می‌کنند از نوارهای بینی استفاده کنند که روی پل بینی استفاده می‌شوند اما دکتر آلوارز احساس می‌کند بعید است که به آنها کمک کنند. این نوارها برای چسبیدن به بیرون حفرات بینی و بالا بردن آنها یا باز کردن آنها به هنگامی که کوچک یا گرفته هستند، طراحی شده‌اند. ایده استفاده از این وسیله این است که آنها اجازه می‌دهند هوای بیشتری از راه‌های هوایی بینی عبور می‌کند و شخصی کمتر خروپف خواهد کرد. من به شما خواهم گفت که آنها نفس کشیدن در شب را بهبود می‌دهند اما برای درمان خروپف واقعا راه حل عالی نیستند.

بالش هوشمند برای درمان خروپفدرمان خروپف

یک بالش که بالش هوشمند نامیده می‌شود خواب شما را کنترل می‌کند و وقتی که خروپف شما را تشخیص می‌دهد به آرامی باد می‌کند. هنگامی که خروپف متوقف می‌شود، باد آن خالی می‌شود. به این صورت که بالا بردن سر باعث تحریک عضلات گلو می‌شود و اجازه می‌دهد تنفس طبیعی دوباره شروع شود. این روش برای کسانی که به کمر یا پهلو می‌خوابند خوب است و با بالش‌های فومی قدیمی کاملا سازگار است.

برای درمان خروپف وزن خود را کاهش دهیددرمان خروپف

در کنار همه فواید کاهش وزن، کاهش خروپف هم هست. مونیکا تاردوس متخصص گوش و حلق و بینی، کسانی را که با مشکل خروپف مزمن مواجه هستند به کاهش وزن تشویق می‌کند. وی توضیح می‌دهد: کاهش وزن به میزان زیادی به بیماران کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که تجمع چربی در گردن و ته زبان می‌تواند خروپف را بدتر کند و خطر ابتلا به آپنه خواب را افزایش دهد.

استفاده از دستگاه بخور برای درمان خروپفدرمان خروپف

دستگاه‌های بخور یکی از ابزار شگفت انگیز برای درمان این مشکل آزار دهنده خروپف است. طبق گفته کالیب بک، کارشناس سلامت و بهبود می‌گوید: خروپف اغلب اوقات در نتیجه خشکی هوا و گرفتگی است که به همین دلیل دستگاه‌های بخور خیلی موثر هستند. این دستگاه‌ها مشکل را از منبع از بین می‌برند در عین حال که فواید سلامتی دیگری را هم به دنبال دارند. دستگاه‌های بخور علاوه بر تنفس راحت‌تر، به جلوگیری از گسترش میکروبهای هوایی نیز کمک می‌کنند و حتی می‌توانند علائم آلرژی را از بین ببرند.

گاهی جراحی هم نیاز استدرمان خروپف

دکتر تاردوس گفت: وقتی درمان‌های دیگر خروپف با شکست مواجه شود، ممکن است زمان توجه به راه‌حلهای دائمی باشد. درمان جراحی لوزه‌ها، نرم کام و زبان کوچک می‌تواند به بیماران کمک کند. من ترجیح می‌دهم از روش جابجایی عضله دهانی استفاده کنم که عرض، عمق و ارتفاع راه هوایی را افزایش می‌دهد. این روش آناتومی را به حالت ایده‌آل آن باز می‌کند و به بهبود وضعیت خروپف و آپنه خواب به بیماران کمک می‌کند.

درمان خروپف با تغییر رژیم غذاییدرمان خروپف

اگر واقعا به دنبال حل ریشه‌ای مشکل خروپف هستید، باید به روده توجه کنید. یوناس اونیس دین می‌گوید: خروپف و مشکلات خواب مستقیما به افزایش جذب کربوهیدرات ارتباط دارد. التهاب روده را با ترکیبی از رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی کاهش دهید. بسیاری از مردم یک کاهش یا غیاب علائم خروپف را به هنگام رعایت کردن رژیم کتوژنیک (رژیم کم کربوهیدرات) گزارش می‌دهند. به بدنتان توجه کنید و متوجه باشد و کارآگاهی باشید که خودش را بوسیله جذب مواد غذایی که از دست داده یا دچار کمبود آنهاست برای جلوگیری و درمان خروپف نیاز است، بهبود می‌بخشد.

یک ساز بادی را برای آموزش و یادگیری امتحان کنیددرمان خروپف

با توجه به نظر کنت اسمیت موسس خواب دالاس و رئیس آکادمی خواب و تنفس آمریکا، اجرای یک آهنگ یا وسیله موسیقی بادی می‌تواند راه حل مناسبی برای مشکلات خروپف شما باشد. وی به ریدرز دایجست گفت: معمولا خروپف از طریق عضلات جمع شده در پشت گلو ایجاد می‌شود. اگر کسی انگیزه داشته باشد، یادگیری کار کردن با یک وسیله موسیقی بادی می‌تواند این عضلات را تقویت کند. آواز خواندن هم می‌تواند این عضلات را تقویت کند، بنابراین اگر از آواز خواندن لذت می‌برید و هم خانه‌ای می‌تواند آن را تحمل کند زمانی در روز را به این کار اختصاص دهید.

آلرژی‌های فصلی را درمان کنیددرمان خروپف

اگر آلرژی‌‌ها به هنگام روز به شما آسیب برسانند می‌توانند باعث ایجاد خروپف شبانه هم بشوند. دکتر اسمار توضیح می‌دهد: اگر علت خروپف التهاب راه‌های هوایی باشد (اغلب بوسیله سیگار کشیدن یا آلرژی‌ها) می توانید آن را با کنترل طبی آلرژی‌ها کاهش دهید.

استفاده از یک بالش خوب به درمان خروپف کمک می‌کنددرمان خروپف

میشل فیشبورگ همکار موسس و مدیر شرکت بالش سازی اسلومبر می‌گوید: راز خداحافظی با خروپف در بالشی است که از آن استفاده می‌کنید. وی گفت: به عنوان یک کارشناس بالش، هرگز ادعا نمی‌کنم که یک بالش می‌تواند خروپف را درمان کند و یا اینکه حتما یک بالش خالص برای درمان خروپف نیاز دارید. با این حال افرادی که خروپف می‌کنند باید مطمئن شوند که بالشی که استفاده می‌کنند به خوبی از سر و گردن آنها حمایت می‌کند و به طور غیرعمدی موجب تشدید خروپف نشود. یک بالش خوب باید سر، گردن و ستون فقرات شما را در یک خط نگه دارد به این معنی که سر شما بیش از حد به عقب یا جلو حرکت نکرده باشد تا مطمئن شوید که راه‌های هوایی خود را در گلو باز نگه دارید. اگر خروپف شما بخاطر وضعیت خواب شماست از یک بالش بلند و ضخیم برای پر کردن فضای میان سر و تشک خود استفاده کنید.

ترجمه اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: ریدرز دایجست

ورود به سایت دیدگاه ها 1

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به

جالب بود.ممنون

مقالات زیبایی

برای داشتن اعتماد به نفس کامل این نکات آرایشی را رعایت کنید
برای داشتن اعتماد به نفس کامل این نکات آرایشی را رعایت کنید
92
جایگزین بوتاکس
۷ جایگزین بوتاکس که چروکها را درمان می‌کنند با بررسی مزایا و معایب
248
چند مدل موی زنانه ساده و زیبا برای باریک نشان دادن صورت
چند مدل موی زنانه ساده و زیبا برای باریک نشان دادن صورت
146
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
102
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
113
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
276

مقالات سلامت

عفونت تاتو ؛ علائم آن چیست و چگونه درمان می‌شود؟
77
معرفی عفونت کلیه
عفونت کلیه (پیلونفریت): معرفی، علائم ابتلا، پیشگیری و درمان بیماری
60
استفاده از چای کیسه‌ای
روش استفاده از چای کیسه‌ای برای چشمان و انواع مناسب آن برای همه مشکلات چشم
85
جایگزین بوتاکس
۷ جایگزین بوتاکس که چروکها را درمان می‌کنند با بررسی مزایا و معایب
248
معرفی گوشت بره
گوشت بره و معرفی ۸ مورد از فواید مصرف این ماده غذایی پرطرفدار
100
جراحی لثه
جراحی لثه یا پریودنتال و انواع روشهای آن چگونه انجام می‌شود؟
56

مقالات آشپزی

کاپ کیک آناناس
طرز تهیه کاپ کیک آناناس وارونه با تزئین خامه و آلبالو
18
ساندویچ فیلی چیز استیک
فیلی چیز استیک با سیب زمینی برشته (ساندویچ چیز استیک فیلادلفیا)
40
ماکارون نارگیل
ماکارون نارگیل ساده و عسلی؛ شیرینی بدون گلوتن و بدون غلات
45
خورش گوشت بره
خورش گوشت بره و سبزیجات؛ پخت خورش گوشت در فر
47
شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
85
دلمه 11
طرز تهیه دلمه کلم به بهترین روش به همراه نکات مربوط به پخت
80

مقالات تغذیه

معرفی هویج سیاه
هویج سیاه و معرفی ۵ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
17
معرفی سیب زمینی
سیب زمینی و معرفی ۱۱ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
24
توت سفید
توت سفید و معرفی ۸ مورد از خواص شگفت انگیز این میوه
38
معرفی گوشت بره
گوشت بره و معرفی ۸ مورد از فواید مصرف این ماده غذایی پرطرفدار
100
بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
69
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
127