جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
برای داشتن اعتماد به نفس کامل این نکات آرایشی را رعایت کنید

برای داشتن اعتماد به نفس کامل این نکات آرایشی را رعایت کنید

اعتماد به نفس نقش مهمی در افزایش جذابیت و زیبایی شما ایفا می‌کند و از طرف دیگر زیبایی و جذابیت باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود بنابراین یک رابطه دوگانه بین اعتماد به نفس کامل و جذابیت وجود دارد. اعتماد به نفس شما می‌تواند از عوامل مختلفی ناشی شود که جنبه درونی تنها بخشی از آن را شکل می‌دهد و قسمتی از آن هم جنبه ظاهری دارد. یعنی اگر ظاهری آراسته، کامل و سطح بالا داشته باشید دستیابی به اعتماد به نفس کامل هم امکان پذیرتر می‌شود. آرایش هم بخشی از ظاهر شما را تشکیل می‌دهد و هم از جهت روانی و هم نظر ارتباطی نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس دارد. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز چند نکته کلیدی آرایشی، رفتاری و ذهنی را برای داشتن اعتماد به نفس کامل بیان می‌کنیم.

اختصاص زمان کافی به آرایش در صبح

در همه مقالات مد و زیبایی صحبت از کاهش دادن زمان آرایش و خلاصه کردن آن تا حد ممکن است. ما نیز بر این توصیه تاکید داریم اما هیچ گاه عجله داشتن باعث موفقیت شما نمی‌شود، هرچقدر هم که آرایش خود را خلاصه کرده باشید شما باز هم به زمان کافی برای انجام آن نیاز دارید و باید مطمئن باشید که می‌توانید در زمان مناسب کار خود را به بهترین شکل انجام داده و از منزل خارج شوید. پس صبح‌ها تا حد ممکن زودتر از خواب بیدار شوید تا وقت کافی برای آرایش، رسیدگی به همه کارها و لباس پوشیدن داشته باشید و با اعتماد به نفس کافی در محیط کار و آموزش حاضر شوید.

داشتن اعتماد به نفس کامل

به روز کردن آرایش و لباس بر اساس مد

هر کسی سبک آرایشی خاص خود را دارد اما مدل‌های آرایش هر سا و هر فصل به روز می‌شوند و شما ممکن است پس از مدتی دریابید که سبک آرایشی قدیمی و دمده‌ای دارید که این دمده بودن می‌تواند روی اعتماد به نفس شما اثر منفی بگذارد. بنابراین لازم است هر چن وقت یک بار تجدید نظری روی سبک آرایش خود داشته باشید و آن را بر اساس مد روز و فصل و حتی تغییرات چهره خودتان به روز کنید. مثلا آرایش تابستانی را در زمستان به کار نبرید یا همان مدل آرایشی را که در ۱۸ سالگی داشته‌اید در ۲۲ سالگی تکرار نکنید. البته فراموش نکنید که پایبندی به استایل شخصی چیزی فراتر از زمان است و هرگز قدیمی نمی‌شود.

داشتن اعتماد به نفس کامل

استفاده از رژ لب قرمز برای اعتماد به نفس کامل

گاهی همه چیزی که شما برای اعتماد به نفس کامل دارید یک رژ لب قرمز است. حتی اگر هیچ آرایش دیگری هم نداشته باشید همین رژ لب می‌تواند زیبایی و جذابیت فوق العاده‌ای به چهره شما اضافه کند که با هیچ وسیله دیگری ممکن نیست. بنابراین اگر به دنبال اعتماد به نفس بالا برای انجام یک کار خاص و استثنایی هستید بهتر است رژ لب قرمزی را که مناسب رنگ پوستتان است امتحان کنید.

چند نکته کلیدی برای داشتن اعتماد به نفس کامل

همه اعتماد به نفس هم از آرایش ناشی نمی‌شود و شما باید در درون خود به دنبال این حس مثبت و آرامش و اعتماد به نفس باشید. در این بخش شش توصیه و نکته کلیدی برای افزایش اعتماد به نفس را از زبان ستارگان دنیای مد و سینما بیان می‌کنیم که می‌تواند راهنمای مناسبی برای موفقیت شما در این امر باشد.

مدیتیشن و ورزش را امتحان کنید: کلوئه وید از هنرمندان و سخنرانان و چهره‌های تاثیرگذاری است که با لقب اوپرا وینفری هزاره جدید هم شناخته می‌شود. اوراز اعتماد به نفس و موفقیت خود را در شغل خود مدیتیشن می‌داند. کلوئه می‌گوید: ” من قبل از این که کاری را شروع کنم سراغ مدیتیشن می‌روم. اگر از ذهن و درون خود به خوبی مراقبت کنید کنترل کردن بیرون بسیار ساده‌تر می‌شود و این کار تنها با مدیتیشن امکان پذیر است.” حتی اگر اهل مدیتیشن نیستید ورزش کردن هم می‌تواند همین اثر را داشته باشد، اگر یک بار هم در زندگی خود ورزش را امتحان کرده باشید حتما با اثر جادویی آن در بالا بردن انرژی و اعتماد به نفس خود آشنایی دارید. این تاثیر را جدی بگیرید و برای داشتن زندگی بهتر و موفق‌تر حتما مرتب ورزش کنید.

داشتن اعتماد به نفس کامل

موضوع آرامش بخش زندگی خود را پیدا کنید: پریانکا چوپرا ستاره فعلی هالیوود و بانوی شاسته سابق هند معتقد است هر کسی روش مخصوصی برای رسیدن به آرامش دارد و این آرامش می‌تواند اعتماد به نفس وی را تقویت کند. مثلا یک نفر ممکن است با تماشای سریال‌های کمدی به این آرامش دست پیدا کند و کسی دیگر این آرامش را در گوش دادن به موسیقی‌های مورد علاقه خود به دست آورد و شاید هم کس دیگری آرامش را در کشیدن نقاشی کسب کند. در این آرامش است که شما می‌توانید افکار خود را متمرکز کرده و از استرس و فکر کردن بیش از حد به چیزهای غیرضروری  و اضطراب آور دوری کنید.

داشتن اعتماد به نفس کامل

زیبایی‌ها را در دیگران ببینید: رابی رز از ستارگان جدید تلویزیون است که اعتماد به نفس و آرامش ذهنی را در دیدن زیبایی‌ها در دیگران می‌داند. او معتقد است هیچ چیز بهتر و آرامش بخش‌تر از این نیست که زیبایی‌های اطراف خود را ببینید و از آن‌ها لذت ببرید.” البته این یک رابطه دوطرفه است یعنی وقتی شما ذهن آرامی دارید می‌توانید زیبایی‌ها را در اطراف خود ببینید و وقتی این زیبایی‌ها را ببینید به آرامش و اعتماد به نفس کامل می‌رسید. پس از این به بعد اگر در کسی زیبایی و جذابیتی دیدید آن را بیان کنید و این آرامش را به او و خودتان هدیه دهید.

داشتن اعتماد به نفس کامل

ویژگی‌های مثبت خود را دریابید: نگین میرصالحی از وبلاگ نویسان موفق ایرانی الاصل است که موفقیت و اعتماد به نفس خود را در درک و به یادآوری نقاط قوت خود می‌داند. همه ما از چیزهایی در خود راضی نیستیم اما در کنار این ایرادها نقاط مثبتی هم داریم که می‌توانیم به آن‌ها تکیه کنیم مثلا نگین موهای خود را همیشه نقطه مثبت ظاهر خود می‌دانسته و می‌گوید هرگاه در مدرسه احساس کمبود اعتماد به نفس می‌کردم به این فکر می‌کردم که موهای زیبایی دارم چون مادرم همیشه از موهایم تعریف می‌کرد.

داشتن اعتماد به نفس کامل

چیزهایی را که شما را خاص می‌کند بپذیرید: گاهی تفاوت‌ها هستند که ما را به موجوداتی خاص و استثنایی تبدیل می‌کنند. این تفاوت‌ها حتی می‌توانند چیزهایی باشند که در نظر خیلی‌ها عیب و نقص محسوب می‌شوند. سیندی کرافورد سوپرمدل معروف دهه ۸۰ در دوران خود کاملا متفاوت و حتی نازیبا تصور می‌شد اما او این تفاوت‌ها را پذیرفته بود و به همه ثابت کرد که همین تفاوت‌ها هستند که باعث خاص بودن و زیبایی او می‌شوند. در نتیجه سیندی کرافورد به یکی از سوپرمدل‌های ماندگار دهه ۸۰ و ۹۰ تبدیل شد که اکنون هم فرزندانش راه او را ادامه می‌دهند.

داشتن اعتماد به نفس کامل

از لذت‌های کوچک زندگی نگذرید: ترزا پالمر بازیگر معروف استرالیایی می‌گوید من زمانی شاد هستم که در سالم‌ترین وضعیت ممکن باشم و این شادی تنها از درون من نشات می‌گیرد به همین دلیل به تغذیه خودم اهمیت زیادی می‌دهم. اما این به معنای محدود کردن و سخت گرفتن زندگی نیست، گاهی همین غذا خوردن و لذت بردن از آن می‌تواند شادترین لحظه زندگی باشد که نباید آن را از خودتان دریغ کنید، هروقت دوست داشتید از خانه بیرون بروید، تفریح کنید و پول خود را برای خودتان (البته در حد معقول) خرج کنید و زندگی شادی داشته باشید.

داشتن اعتماد به نفس کامل

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
10
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
76
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
249
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
138
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
258
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
523

مقالات سلامت

علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
38
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
108
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
218
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
138
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
95
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
127

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
106
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
134
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
214
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
399
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,381
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
790

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
159
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
323
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
442
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
576
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
406
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
573