جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
دردسرهای استفاده از جعبه‌های غنیمت

مجلس بریتانیا در رابطه با جعبه‌های غنیمت در بازی‌های کامپیوتری تصمیم می‌گیرد

اکنون مدتی است که استفاده از جعبه‌های غنیمت یا Loot Box ها در بازی‌های کامپیوتر بسیار رواج یافته و بسیاری از بازی‌سازان به حد افراط از این مکانیزم در آثار خود استفاده می‌کنند. موضوع قابل بحث این جا است که استفاده از جعبه‌های غنیمت یا Loot Box ها در بازی‌های کامپیوتری جدید اکنون از حالت عادی و سرگرم کننده‌ی مرسوم خارج شده و بیشتر شکل یک معامله جدی و داد و ستد واقعی را به خود گرفته است. کاسبی پر رونقی که سود فراوانی برای بسیاری از بازی‌سازان به ارمغان می‌آورد و به همین دلیل آن‌ها نمی‌توانند به همین راحتی قید استفاده کردن افراطی از آن را در بازی‌های خود بزنند. موضوعی که برخی از بازی‌دوستان را وادار کرده تا چاره‌ای جدی برای مقابله با آن بیاندیشند.

الگوی رایجی که این روزها در بسیاری از بازی‌های کامپیوتری در رابطه با استفاده از جعبه‌های غنیمت یا Loot Box ها وجود دارد به این ترتیب است که گیمرها می‌توانند در صورت تمایل با پرداخت مقداری پول واقعی تعدادی از جعبه‌های غنیمت مربوط به بازی مورد نظر خود را در اختیار بگیرند و از این طریق تعدادی آیتم مشخص را در آن بازی به دست آورند. با این حال فرآیند مذکور نوعی حالت عدم تعادل را در بازی‌های رقابتی به وجود آورده است. به این معنی که بسیاری از گیمرهای غیر حرفه‌ای بدون آن که از مهارت ویژه‌ای در یک بازی خاص برخوردار باشند، قادرند تنها با پرداخت پول بیشتر و دریافت آیتم‌های ویژه و اضافه بر گیمرهای حرفه‌ای که بدون پرداخت پول تنها بر تلاش خود به منظور ادامه‌ی بازی تکیه دارند، از جهاتی برتری یابند.

از سوی دیگر استفاده‌ی افراطی از جعبه‌های غنیمت یا Loot Box های پولی موجب شده تا انجام بازی‌های کامپیوتری حالتی از قمار به خود بگیرد. به گونه‌ای که گاه برای به دست آوردن آیتم‌های کمیاب در بازی‌های خاص شرط بندی‌های کلانی صورت می‌گیرد و داد و ستدهای سرسام آوری در این زمینه انجام می‌شود.

گرچه استفاده‌ی افراطی از این مکانیزم سر و صدای بسیاری از گیمرها را در آورده است، اما شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی معمولا توجه چندانی به این نارضایتی‌ها ندارند و هر روز بیش از روز قبل از وجود جعبه‌های غنیمت یا Loot Box های پولی در بازی‌های خود بهره می‌گیرند. به این دلیل که به کارگیری این مکانیزم ناخوشایند در بازی‌های کامپیوتری جدید سود سرشاری را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد و این سود سرشار چیزی نیست که آن‌ها بتوانند به همین راحتی از آن بگذرند. با این حال گیمرهای ناراضی بی کار ننشسته‌اند و به تازگی فعالیت‌های تازه‌ای را برای مقابله با ماهیت ناخوشایند جعبه‌های غنیمت یا Loot Box ها در بازی‌های کامپیوتری آغاز کرده‌اند.

جنگ ستارگان
بازی Star Wars Battlefront 2 از جمله تازه‌ترین عناوینی به شمار می‌رود که قرار است از وجود جعبه‌های غنیمت به شکل کاملا گسترده استفاده کند.

مبارزه با جعبه‌های غنیمت از طریق مجلس بریتانیا

در راستای مقابله با ماهیت فعلی جعبه‌های غنیمت در بازی‌های کامپیوتری یکی از گیمرهای ناراضی بریتانیایی مذاکراتی را با یکی از نمایندگان مجلس بریتانیا انجام داده تا بلکه بتواند از طریق قانون جلوی استفاده‌ی افراطی بازی‌سازان از این عنصر نوظهور و ناخوشایند را بگیرد. در واقع او موفق شده پس از برقراری ارتباط با نماینده حزب کارگر مجلس بریتانیا از منطقه‌ی کمریج یعنی دیوید زیشنر، نظر مثبت او را برای تنظیم یک طرح پرسش در مجلس جلب کند.

به موجب انجام این فعل و انفعال دیوید زیشنر از مقامات مسئول دولتی خواسته است تا در درجه‌ی نخست برنامه‌ها و راهکارهایی برای حمایت و محافظت از کودکان و بزرگسالان علاقه‌مند به انجام بازی‌های کامپیوتری در برابر مواردی نظیر قمارهای غیرقانونی، قمارهای درون بازی و وجود جعبه‌های غنیمت یا همان Loot Box ها در بازی‌های کامپیوتری ارائه دهند و در درجه‌ی دوم نقش خود را برای مجزا ساختن ارزش آیتم‌های موجود در بازی‌های کامپیوتری با ارزش پول واقعی تعیین نمایند.

به نظر می‌رسد که هدف اصلی از انجام این کار مترادف ساختن ماهیت جعبه‌های غنیمت در بازی‌های کامپیوتری با مفهوم قمار و استفاده از قوانین و مقررات مربوط به قمار برای مدیریت آن است. البته پیش از انجام این کار باید ماهیت جعبه‌های غنیمت در بازی‌های کامپیوتری به طور دقیق مشخص شود و تعیین گردد که مکانیزم مربوط به استفاده از آن‌ها در بازی‌های کامپیوتری این روزها چه نوعی از قمار (اعم از قانوانی یا غیرقانونی) را در بر می‌گیرد. در هر صورت مبارزه با وجود جعبه‌های غنیمت در بازی‌های کامپیوتری از راه قانون و مجلس قانون‌گذاری کار چندان راحتی نیست و حتی در صورت مساعد بودن تمام شرایط موجود، روند تکمیل این فرآیند احتمالا مدت درازی به طول خواهد انجامید.

با این حال هم اکنون گیمرهای فراوانی در گوشه و کنار جهان وجود دارند که از حذف تدریجی موارد اعصاب خردکنی نظیر پرداخت‌های درون برنامه‌ای، جعبه‌های غنیمت مخل اعصاب، سیزن پس‌های بی‌محتوا و استثمارگر، پک‌های پولی بی‌مورد و بسیاری از موارد مشابه با آن‌ها از ساختار بازی‌های کامپیوتری روز به شدت استقبال خواهند کرد. بازی‌هایی که هر سال بیش از سال قبل از این جزئیات پوچ در ساختار خود استفاده می‌کنند و کام بازی‌دوستان و گیمرهای واقعی را به شدت تلخ می‌سازند.

منبع: ردیت (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش فناوری مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
52
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
عطر مشک و خاویار دو رایحه خاص و متفاوت از دنیای عطرها
128
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
همیشه جوان بمانید، ترفندهایی برای جلوگیری از پیری پوست
314
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
راز داشتن یک لبخند زیبا و جذاب در این چند کار ساده است
262
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
مانیکور شاد ،مدل‌های شاد و جذاب آرایش ناخن برای تابستان
252
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
زنان خاندان‌های سلطنتی چگونه از پوست خود مراقبت می‌کنند؟
483

مقالات سلامت

شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
217
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
193
درد گوش موقع بلعیدن
درد گوش موقع بلعیدن به چه علت بوجود می‌آید؟
178
معرفی داروی اتودولاک یا لودین
معرفی کامل داروی اتودولاک (Etodolac) یا لودین (Lodine)
184
عارضه گرمازدگی چیست؟
عارضه گرمازدگی چیست ؟ معرفی علائم، علل ایجاد، پیشگیری و درمان آن
260
دندان ترک خورده
دندان ترک خورده چگونه تشخیص داده شده و ترمیم می‌شود؟
329

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
246
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
372
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
704
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
370
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
2,879
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
990

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
233
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
179
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
179
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
540
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
864
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,027