جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.

تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶ چیست؟

نرم‌افزار مایکروسافت آفیس را به دو روش می‌توان تهیه کرد. یا به صورت  مجموعه مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶ و یا اشتراک آفیس ۳۶۵٫ اما اگر تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶ را نمی‌دانید، با مجله قرمز همراه باشید تا در مقاله‌ی امروزمان، آن را بیاموزید.

تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶

تفاوت اصلی اینجاست: آفیس ۲۰۱۶ محصول رایج مایکروسافت آفیس، یک جا و با پرداخت کامل به فروش می‌رسد. یک بار هزینه آن را پرداخت می‌کنید و یک نسخه از آفیس ۲۰۱۶ را که روی یک ویندوز یا مک می‌توان نصب نمود دریافت خواهید کرد. می‌توانید آفیس ۲۰۱۶ را تا هر زمان که بخواهید استفاده کنید و هیچ تاریخ انقضایی ندارد.

آفیس ۳۶۵  روش جدیدی است که مایکروسافت برای خرید آفیس ارائه کرده است. به جای پرداخت مبلغ زیاد به صورت یک جا، مبالغی را به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت نموده و به آخرین نسخه مجموعه آفیس تا زمانی که پرداخت را انجام می‌دهید، دسترسی خواهید داشت. همچنین می‌توانید از فضای ذخیره‌سازی ابری OneDrive و اپلیکیشن‌های ویژه تبلت آفیس نیز استفاده کنید. می‌توانید اشتراکی را انتخاب نمائید که اجازه نصب آفیس را روی ۵ سیستم مختلف به شما می‌دهد و آن را با خانواده به صورت مشترک استفاده کنید.

آفیس ۲۰۱۶: یک محصول نرم‌افزاری رایج

تفاوت میان آفیس 365 و آفیس 2016 : آفیس 2016آفیس ۲۰۱۶ یک محصول نرم‌افزاری رایج است. مایکروسافت برای کاربردهای خانگی آفیس ۲۰۱۶ نسخه Home & Student را ارائه کرده و همچنین یک نسخه دیگر شامل اپلیکیشن‌های جانبی برای کاربردهای تجاری، البته با قیمتی بالاتر.

بعد از پرداخت مبلغ کامل، کد فعالسازی آفیس ۲۰۱۶ در اختیار شما قرار می‌گیرد. دیگر نیاز به دریافت دیسک نیست، بلکه با یک کارت حاوی رمز که کد دانلود دارد و یا خرید دیجیتالی و دریافت کد در ایمیل می‌توانید از برنامه استفاده کنید.

این مجموعه آفیس تنها شامل Word، Excel، PowerPoint و OneNote است و در آن خبری از Outlook، Publisher و Access نیست.

مهمترین تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶در این است که از این نسخه تا هر زمانی که بخواهید می‌توانید استفاده کنید و دیگر نیاز به پرداخت ندارید. هرچند در صورتی که نسخه جدید آفیس ارائه شود یا باید نسخه جدید را بخرید یا به استفاده از همان نسخه قبلی ادامه دهید.

در هنگام خرید باید به نسخه ویندوز یا مک توجه کنید (قیمت هردو ۱۵۰ دلار است). در صورتی که سیستم خود را از مک به ویندوز یا برعکس تغییر دهید، نیاز به خرید یک آفیس جدید خواهید داشت.

آفیس ۲۰۱۶ را تنها روی یک سیستم می‌توانید نصب کنید. اگر بخواهید سیستم خود را عوض کنید، می‌توان آفیس را غیرفعال (Deactive) نمایید و سپس روی سیستم جدید نصب کنید. اما برای استفاده روی دو سیستم نیاز به خرید یک کد فعالسازی دیگر دارید.

آفیس ۳۶۵ نسخه Personal: اشتراک آفیس برای یک نفر

تفاوت میان آفیس 365 و آفیس 2016 : آفیس 365آفیس ۳۶۵ روش جدید فروش و توزیع مایکروسافت برای آفیس است. نسخه Personal آفیس ۳۶۵ طرح اشتراکی است که برای یک نفر و یک کامپیوتر ارائه شده است. این نسخه دسترسی دانلود آخرین ویرایش آفیس را به شما می‌دهد. در حال حاضر آخرین نسخه ۲۰۱۶ است، اما به محض ارائه نسخه جدید، قادر به بروزرسانی بدون پرداخت هزینه خواهید بود؛ این موضوع مهمترین تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶ در نسخه شخصی است.

از طریق اکانت مایکروسافت و کارت اعتباری می‌توانید اشتراک آفیس ۳۶۵ را دریافت کنید. هزینه اشتراک یک ساله ۷۰ دلار و ماهانه ۷ دلار است. همچنین نسخه یک ماهه آفیس ۳۶۵ به صورت رایگان قابل استفاده است و قبل از پرداخت می‌توانید آن را تست کنید.

مجموعه آفیس شامل Word، Excel، PowerPoint و OneNote است و همچنین Outlook، Publisher و Access را نیز شامل می‌شود که باز هم تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶ را در نسخه شخصی نشان می‌دهد. به علاوه ۱TB فضای ذخیره سازی آنلاین در OneDrive دارد.

یکی دیگر از نکاتی که می‌توان به عنوان تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶  نام برد، امکان ۶۰ دقیقه تماس تلفنی از طریق اسکایپ در ماه برای زمانی است که اشتراک آفیس ۳۶۵ (نسخه شخصی) را دریافت می‌کنید.

تا زمانی که پرداخت صورت گیرد، اشتراک شما برقرار بوده و امکان دانلود وجود دارد و به محض عدم پرداخت، اشتراک پایان می‌پذیرد. در صورت تغییر سیستم عامل برای استفاده از آفیس ۳۶۵ نیاز به هزینه کردن نیست و تنها کد فعالسازی را غیرفعال کرده و در سیستم جدید نصب می‌نمایید که یکی دیگر از موارد تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶ در نسخه شخصی است. نسخه آفیس ۳۶۵ Personal تنها امکان نصب روی یک سیستم را به شما می‌دهد.

آفیس ۳۶۵ نسخه Home:  اشتراک آفیس برای (حداکثر) ۵ نفر

آفیس ۳۶۵ Home برای استفاده در خانواده یا افرادی که با چند سیستم کار می‌کنند طراحی شده است. این نسخه شامل هرچیزی است که در نسخه Personal وجود دارد، با این تفاوت که تا ۵ سیستم مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. هزینه آن ۱۰۰ دلار برای یک سال و ۱۰ دلار برای یک ماه می‌باشد. در نتیجه اگر دو سیستم دارید، خرید نسخه Home به صرفه تر از خرید دو نسخهPersonal  است.

امکان نصب برنامه‌های آفیس روی ۵ سیستم به علاوه ۵ تبلت  (iPad،  اندروید یا ویندوز) وجود دارد. تا ۵ اکانت مایکروسافت، هر کدام می‌توانند از یک فضای ذخیره سازی ۱TB و اکانت ۶۰ دقیقه‌ای اسکایپ استفاده کنند.

تفاوت میان آفیس 365 و آفیس 2016 : آفیس 365

با وجود تفاوت آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۱۶، بهتر است که کدام را بخریم؟

در طول زمان، مایکروسافت قصد دارد به جای پرداخت یک‌جای هزینه، فروش اشتراک را نهادینه کند. درست مثل Adobe که فروش فیزیکی فتوشاپ را متوقف کرده و تنها از طریق اشتراک ابری خلاقانه آن را ارائه می‌کند. مایکروسافت نیز با ارائه آفیس ۳۶۵ در شرایط کاملا به صرفه، چنین مقصودی را دنبال می‌کند.

به طور مثال برای خرید آفیس روی یک سیستم به مدت دو سال باید برای آفیس ۲۰۱۶، ۱۵۰ دلار و برای آفیس ۳۶۵ Home 140 دلار بپردازید. بعد از دو سال اگر آفیس ۲۰۱۶ داشته باشید و آفیس ۲۰۱۸ عرضه شود، قطعا ضرر خواهید کرد. در ضمن بهره بردن از Outlook، Publisher، Access، ۱TB فضای OneDrive، ۶۰ دقیقه اکانت اسکایپ، برنامه‌های آفیس برای تبلت و قابلیت تعویض سیستم عامل بین ویندوز و مک در انتخاب آفیس ۳۶۵ را نباید فراموش کرد.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید همیشه برنامه‌هایتان به روز باشد، پس آفیس ۳۶۵ بگیرید. اگر هم فکر می‌کنید بیش از ۲ سال با آفیس ۲۰۱۶ کار خواهید کار خواهید کرد و با محدودیت‌های آن مشکلی ندارید، آفیس ۲۰۱۶ به صرفه‌تر است.

اگر به بیش از یک نسخه آفیس احتیاج دارید، آفیس ۳۶۵ به صرفه‌تر است. برای دریافت ۵ نسخه آفیس، هم می‌توانید آفیس ۲۰۱۶ را با ۷۵۰ دلار و هم می‌توانید با ۱۰۰ دلار، یک سال اشتراک آفیس ۳۶۵ بگیرید. تنها در صورتی آفیس ۲۰۱۶ به صرفه‌تر خواهد بود که بیش از هفت سال و نیم از آن استفاده کنید.

برای استفاده از آفیس روی تبلت، تنها راه بهره بردن از تمامی امکانات و ویژگی‌ها، آفیس ۳۶۵ است.

تفاوت میان آفیس 365 و آفیس 2016

آفیس آنلاین: نسخه رایگان آفیس مبتنی بر وب

در حالی که ما روی نسخه دسکتاپ آفیس برای ویندوز و مک متمرکز شده‌ایم، مایکروسافت نسخه آنلاین آفیس را ارائه کرده است که کاملاً رایگان و مبتنی بر وب است. اگر استفاده از آفیس با مرورگر وب برایتان راحت است، می‌توانید از نسخه مبتنی بر وب Word، Excel و PowerPoint به صورت رایگان استفاده نمائید.

این نسخه شامل امکانات ساده آفیس است و همه ویژگی‌های نسخه دسکتاپ را ندارد. همچنین به صورت آفلاین قابل استفاده نیست، اما به طور کل جالب است. علاوه بر آن، با فرمت‌های آفیس سازگاری کامل دارد. اگر استفاده کمی از آفیس دارید، این نسخه می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

همچنین مایکروسافت نسخه دسکتاپ OneNote را به طور رایگان ارائه کرده است و برای استفاده از OneNote نیازی به خرید آفیس نیست.

نحوه کنترل هزینه با آفیس ۲۰۱۶ یا آفیس ۳۶۵

قیمت‌هایی که برای نرم‌افزارها اعلام شده، متعلق به فروشگاه مایکروسافت است و مثلا اگر در آمازون جستجو کنید، می‌توانید آفیس ۲۰۱۶ نسخه Home & Student را با ۱۱۵ دلار (کمتر از ۱۵۰ دلار) و آفیس ۳۶۵ Personal را ۵۰ دلار (کمتر از ۷۰ دلار) و یک سال اشتراک آفیس ۳۶۵ Home را ۹۰ دلار (کمتر از ۱۰۰ دلار) پیدا کنید. بعد از خرید، کارت رمز عبور برای شما ارسال می‌گردد و می‌توانید برای فعالسازی از آن استفاده کنید. قیمت‌ها تغییر می‌کند، اما به طور معمول در آمازون پایین تر از مایکروسافت است.

ترجمه اختصاصی مجله قرمز از مقاله‌ی Chris Hoffman

منبع: howtogeek

دیدگاه ها 2

2
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به
ali

تشکر یک سالی بود که اینو نمی دونستم

Mohsen

فوق العاااااااده بود ….
جدا متشکرم

مقالات زیبایی

اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
15
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
62
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
97
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
69
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
192
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
موهای زائد بدن را به این روش اصلاح کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
169

مقالات سلامت

قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
10
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
51
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
97
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
90
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
77
فوروزماید چیست و چه کاربردی دارد؟
معرفی کامل داروی مُدِر فوروزماید (Furosemide) – درمان حبس آب و فشار خون
61

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
36
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
308
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
186
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
306
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
333
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
545

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
89
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
355
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
409
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
291
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
572
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
603