جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
چند ترفند ساده و کاربردی برای تشخیص ته رنگ پوست شما

چند ترفند ساده و کاربردی برای تشخیص ته رنگ پوست شما

سوالات مختلفی در دنیای مد و زیبایی وجود دارد که پاسخ آن‌ها منوط به ته رنگ پوست شما است. این که چه رنگ لباسی بپوشید، چه نوع جواهراتی استفاده کنید، موهایتان را چه رنگی رنگ کنید، چه رنگی را برای آرایش صورت به کار ببرید و یا با چه رژ لبی لب‌های خود را آرایش کنید، همه و همه با ته رنگ پوست شما ارتباط تنگاتنگی دارند و تا زمانی که ته رنگ پوست خود را نشناخته باشید قطعا نمی‌توانید پاسخ مناسبی برای این پرسش‌های مهم پیدا کنید و راه را به خطا بروید. علت این که رنگ لباس خاصی به شما نمی‌آید  و یا با زدن رژ لب خاصی رنگ پریده و مات به نظر می‌رسید ریشه در این ته رنگ کذایی دارد. روش‌های مختلفی برای تشخیص ته رنگ پوست وجود دارد که در این مقاله به چهار مورد از معتبرترین آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

 ته رنگ پوست شما در واقع مستقل از تیرگی و روشنی پوست است و فرقی نمی‌کند پوست شما روشن، متوسط یا تیره باشد، ته رنگ به رنگ پایه پوست مربوط می‌شود و می‌تواند سرد، گرم و یا خنثی باشد. تشخیص ته رنگ پوست چندان ساده نیست و با یک نگاه نمی‌توان آن را مشاهده کرد پس اگر تاکنون نتوانسته‌اید با آزمون‌های مختلف این تشخیص را انجام دهید و یا به نتایج ضدونقیضی رسیده‌اید نگران نباشید، حتی حرفه‌ای‌ها هم ممکن است در این مورد خطا کنند. در هر صورت اگر می‌خواهید بهترین رنگ‌ها را برای لباس‌های خود انتخاب کنید و آرایش صورت خود را به بهترین شکل انجام دهید لازم است که ته رنگ پوست خود را بشناسید.

پوست خود را با لباس سفید تست کنید

برای انجام این تست لازم است ابتدا آماده شوید. صورت خود را کامل پاک کنید تا هیچ آرایش و کرمی که نتیجه مشاهده را تغییر می‌دهد روی آن وجود نداشته باشد. سپس موهای خود را از پشت محکم ببندید و دم اسبی کنید. با این کار تاثیری را که رنگ موی روی چهره شما دارید حذف می‌کنید و خطای ناشی از آن را به صفر می‌رسانید. حال یک بلوز کاملا سفید خالص و یک بلوز به رنگ شیری روشن بردارید و هر دو را همزمان کنار صورت خود بگیرید. اگر با سفید خالص بهتر و زیباتر به نظر می‌رسید و پوست صورتتان رنگ دلپذیرتری دارد پوست شما گرم است ولی اگر با سفید خالص بیرنگ و مرده به نظر می‌رسید و پوستتان در کنار رنگ شیری خوشرنگ‌تر است احتمالا پوست شما سرد است. اما اگر در هردو رنگ احساس زیبایی دارید پوست شما خنثی است. البته این آزمایش نتیجه قطعی و صددرصدی به شما نمی‌دهد و بهتر است آزمایش‌های بعدی را هم برای گرفتن نتیجه دقیق‌تر امتحان کنید.

به واکنش پوست مقابل تابش خورشید توجه کنید

افراد به طور کلی دو دسته هستند، کسانی که پوستشان مقابل تابش نور خورشید برنزه و تیره‌تر می‌شود و کسانی که به ندرت برنزه می‌شوند و فقط آفتاب سوختگی و قرمزی از تابش خورشید عایدشان می‌شود. بیشتر کسانی که با تابش خورشید برنزه می‌شوند پوست گرمی دارند اما اگر بیشتر مستعد آفتاب سوختگی باشید به احتمال زیاد پوست سردی دارید. البته اگر نمی‌توانید پاسخ قطعی به این سوال بدهید احتمالا پوست شما خنثی است و یا این که باید یک آزمایش دیگر انجام دهید تا به نتیجه قطعی برسید.

برای شناخت ته رنگ پوست از جواهرات کمک بگیرید

طلا یا نقره؟ کدام یک بیشتر شما را به سوی خود جذب می‌کند؟ اگر همیشه طلا و جواهرات زرد رنگ روی پوست شما زیباتر به نظر می‌رسند پس به احتمال زیاد پوست شما ته رنگ گرمی دارد. اما اگر نقره و جواهرات با رنگ نقره‌ای و سفید روی پوست شما درخشش بیشتری دارد پوست شما سرد است. اگر حس می‌کنید هم طلا و هم نقره هردو جلوه خوبی روی پوستتان دارند پس به احتمال زیاد پوست شما خنثی است.

تشخیص ته رنگ پوست

به رگ‌های مچ دست خود توجه کنید

یکی از قدیمی‌ترین و سریع‌ترین روش‌های تشخیص ته رنگ پوست مشاهده رگ‌های روی مچ دست است. این رگ‌ها بیرونی‌ترین رگ‌های بدن و کاملا نزدیک به سطح خارجی پوست هستند در نتیجه بهترین معیار برای تشخیص ته رنگ پوست به شمار می‌روند. برای انجام این آزمایش در نور طبیعی به قسمت داخلی مچ دست خود نگاه کنید. رگ‌های این قسمت چه رنگ‌هایی دارند؟ اگر رنگ رگ‌های شما مایل به سبز و زرد است احتمالا پوست شما ته رنگ گرم دارد اما اگر رنگ‌های مشاهده شده مایل به آبی هستند و حتی رگه‌های بنفش و قرمز مشاهده می‌کنید پس پوست شما سرد است. اگر این تشخیص ساده نیست و هر دو رنگ در کنار هم مشاهده شوند به احتمال زیاد پوست شما خنثی است.

کدام رنگ برای کدام ته رنگ؟

پس از انجام این چهار آزمایش اگر در سه مورد یا چهار مورد به نتیجه یکسانی رسیدید شما موفق شده‌اید ته رنگ پوست خود را بشناسید. مثلا اگر در آزمایش رنگ سفید متوجه شدید که پوستتان سرد است، دریافتید که پوستتان مقابل آفتاب برنزه نمی‌شود، رنگ‌های آبی و بنفش را روی رگ‌های خود مشاهده کردید اما طلای زرد بیشتر به پوستتان می‌آید پس با احتمال فراوان پوست شما ته رنگ سردی دارد. این نتیجه می‌تواند بسیاری از پرسش‌های شما را در زمینه مد و زیبایی پاسخ دهد. مثلا از این به بعد می‌دانید که رنگ‌های سرد و ملایم مثل آبی آسمانی و صورتی بیشتر به شما می‌آید در حالی که رنگ‌های گرم تیره یا متوسط برای رنگ موی شما مناسب‌تر است چون سردی چهره را متعادل‌تر می‌کند.

تشخیص ته رنگ پوست

برای رنگ آرایش هم می‌توانید با در نظر گرفتن تیرگی و روشنی پوست خود تصمیم بگیرید مثلا اگر پوست روشن دارید طیف‌های عاجی و بژ خیلی روشن را برای کرم پودر خود امتحان کنید و سایه‌های ملایم صورتی یا خنثی را به کار ببرید. البته فراموش نکنید که ته رنگ پوست تنها یک معیار برای تشخیص ساده‌تر است که به شما در انتخاب کمک می‌کند و نمی‌تواند باعث محدودیت انتخاب‌های شما شود چون در دنیای مد محدودیتی وجود ندارد. همیشه جایی را برای آزمون و خطا باقی بگذارید و بدانید که گاهی بهترین‌ها را در میان غیرمنتظره‌ترین‌ها می‌توان یافت.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
9
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
41
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
65
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
121
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
134
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
78

مقالات سلامت

معرفی داروی اوزمپیک
داروی اوزمپیک ( سماگلوتاید) و معرفی ویژگی ها و نکات حین مصرف
2
سرطان گلو
سرطان گلو ؛ انواع، علائم، روشهای تشخیص و انواع درمانها و مراقبتهای پس از درمان
6
ویژگی های نمک دریا
نمک دریا و معرفی ۱۹ مورد از خواص شگفت انگیز آن
51
قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
79
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
97
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
116

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
110
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
318
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
191
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
312
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
340
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
553

مقالات تغذیه

غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
33
فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
99
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
368
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
428
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
301
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
584