جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
اگر به آرایش زیاد عادت دارید با این ترفندها عادت خود را ترک کنید

اگر به آرایش زیاد عادت دارید با این ترفندها عادت خود را ترک کنید

وقتی صحبت از آرایش و زیبایی می‌شود بیشتر مردم به آن به چشم رفتاری پوچ و حتی جلف نگاه می‌کنند. اما چیزی که چنین دیدگاهی را در پی دارد آرایش زیاد و غیرمنطقی است. اگر آرایش به اندازه و با هدف تاکید بر زیبایی‌های طبیعی فرد صورت گیرد نه تنها پوچ و سبکسرانه نیست بلکه مورد تایید جامعه هم هست. متاسفانه برخی از خانم‌ها به آرایش زیاد عادت دارند و نه تنها با این کار به تصور عمومی جامعه در مورد خود آسیب می‌زنند بلکه هزینه‌های زیادی را هم متحمل می‌شوند. اگر شما نیز جزو این دسته هستید می‌توانید با این ترفندها عادت خود را ترک کنید.

بیشتر مواقع آرایش زیاد زمانی انجام می‌شود که فرد روش صحیح آرایش را نمی‌داند و سعی می‌کند با استفاده زیاد از انواع مختلف مواد آرایشی چهره‌ای جدید برای خود بسازد و در واقع چهره واقعی خود را فراموش کند. در حالی که این روش کاملا اشتباه است و در آرایش شما باید پیش از هرچیز چهره واقعی خود را بپذیرید و تنها از تعداد محدودی از لوازم آرایشی برای غنای بیشتر زیبایی‌های خود بهره بگیرید. فراموش نکنید که آرایش زیاد نه تنها هزینه زیادی روی دستتان می‌گذارد بلکه ادامه این روند می‌تواند به زیان پوست و چهره و موی شما باشد و ممکن است پس از مدتی زیبایی‌های خدادادی چهره خود را نیز از دست بدهید.

به ابروها توجه کنید

ابروها به عنوان قاب چشمان شما نقش مهمی در زیبایی چهر دارند بنابراین رسیدگی به آن‌ها می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند. گاهی مواقع خانم‌ها به جای رسیدگی به ابروها وقت خود را صرف آرایش چشم می‌کنند در حالی که تنها می‌توان با تمیز کردن ابروها، شکل دادن به آن و پر کردن نقاط خالی آن زیبایی چهره را بیشتر کرد بدون آن که نیازی به آرایش زیاد داشته باشید. برای این کار شما به موچین و قیچی مخصوص ابرو، ژل بی‌رنگ یا ریمل ابرو و یک مداد یا سایه مخصوص ابرو با رنگ مشابه رنگ طبیعی موهای ابرو نیاز دارید.

تاکید روی لب به جای آرایش زیاد

گاهی یک وسیله ساده و کوچک می‌تواند جایگزین چندین وسیله آرایشی گران قیمت باشد و به همان اندازه هم تاثیرگذار باشد. این وسیله کوچک رژ لب است. یک رژ لب با رنگ مناسب می‌تواند به چهره شما جلوه زیبایی بدهد و جذابیت آن را چند برابر کند. مخصوصا زمانی که آرایش زیادی در چشمان خود ندارید می‌توانید از یک رژ لب خوشرنگ مانند قرمز که با هر رنگ پوستی هم هماهنگ است استفاده کنید که جایگزین مناسبی برای آرایش زیاد و چندین محصول آرایشی است.

محصولات آرایشی را آگاهانه انتخاب کنید

آرایش چشم به جای آرایش زیاد

این مورد شاید ارتباط چندانی با آرایش زیاد نداشته باشد اما آگاهی شما در مورد نحوه تولید لوازم آرایشی، تست و ارائه آن می‌تواند در کاهش استفاده از آن‌ها نقش داشته باشد. بسیاری از کمپانی‌های معتبر تولید لوازم آرایشی از حیوانات برای تست محصولات خود استفاده می‌کنند و باعث آزار و حتی مرگ تعداد زیادی از حیوانات می‌شوند که این مساله اعتراض طرفداران حقوق حیوانات را برانگیخته است چون تست داروها روی حیوانات کاری ضروری و در جهت درمان بیماری‌ها است اما انجام این کار در مورد لوازم آرایشی بی‌مورد و ظالمانه است. نکته دیگر توجه به منابعی است که در ساخت این محصولات مورد استفاده قرار گرفته است، برخی از برندها در سال‌های اخیر به تولید محصولات گیاهی روی آورده‌اند که هرچند محصولات گران قیمت‌تری دارند اما در آن‌ها از مواد شیمیایی استفاده نشده و آسیب کمتری به پوست و البته محیط زیست وارد خواهد شد. این نکته را نیز فراموش نکنید که خرید تعداد زیادی لوازم آرایشی نه تنها برای پوست شما بلکه برای محیط زیست نیز مضر است پس با آرایش کم و محدود کردن تعداد لوازم آرایشی خود به خصوص انواع شیمیایی آن، مراقبت محیط زیست هم باشید.

مراقب پوست خود باشید

مراقبت از پوست به جای آرایش زیاد

کرم پودر، پنکیک و انواع فونداسیون بخش اعظم لوازم آرایشی مورد استفاده خانم‌ها را تشکیل می‌دهند و اگر این ماده از برنامه روتین آرایشی شما حذف شود تا حد زیادی در هزینه و وقت صرفه جویی خواهد شد. اما این محصولات زمانی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند که پوست دچار اشکال باشد و بخواهید با کمک آن پوست خود را یکدست و شفاف نشان دهید. پس با مراقبت صحیح از پوست و درمان مشکلات آن مثل اکنه، لک و … و همچنین داشتن برنامه مراقبتی کامل از پوست شامل استفاه از مرطوب کننده، پاک کننده، ضدآفتاب، لایه بردار و انواع ماسک می‌توانید به طور طبیعی پوست زیبایی داشته باشید و استفاده از کرم پودر و … را کنار بگذارید.

برنامه روتین آرایشی جدید برای خود تنظیم کنید

حال که خرید لوازم آرایشی را محدود کردید می‌توانید برنامه جدیدی برای خود تنظیم کنید. یک برنامه شامل مراقبت کامل از پوست و محصولات مرتبط با آن به اضافه تعداد محدودی لوازم آرایشی بسته به نیاز و فعالیت‌های روزانه که می‌تواند شامل دو یا سه عدد رژ لب، مداد چشم، ریمل و وسایل آرایش ابرو باشد.

لوازم آرایشی اضافی را اهدا کنید

وقتی تعداد زیادی لوازم آرایش در منزل داشته باشید یا مجبورید از آن‌ها استفاده کنید و یا باید پس از اتمام تاریخ مصرف آن را دور بریزید که این کار یعنی هدر رفتن پول و منابع و مهم‌تر از آن آسیب به محیط زیست. برای این مساله یک راه حل ساده وجود دارد؛ وقتی برنامه روتین آرایشی جدیدی برای خود تنظیم کردید پس از آن تعداد زیادی از این وسایل آرایشی بدون استفاده خواهند ماند که هنوز تاریخ مصرف دارند. شما می‌توانید آن‌ها را به دوستانتان، خیریه و یا کسانی که می‌توانند از آن استفاده کنند اهدا کنید، به این ترتیب دیگر وسوسه آرایش زیاد نیز به سرتان نخواهد زد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ اختصاصی توسط مجله قرمز)

ورود به سایت دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
42
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
109
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
137
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
125
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
146
با رعایت این برنامه پنج روزه از چرب شدن موها جلوگیری کنید
با رعایت این برنامه پنج روزه از چرب شدن موها جلوگیری کنید
77

مقالات سلامت

خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
33
معرفی داروی ویوانس
داروی ویوانس و معرفی ویژگی‌ها، نکات مورد حین مصرف و عوارض جانبی
28
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
52
تست SGOT
تست SGOT آزمایش خون چیست و برای تشخیص چه بیماری‌هایی تجویز می‌شود؟
71
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
36
رفع بوی بد کفش
رفع بوی بد کفش با چند ترفند خانگی که واقعا موثر هستند
63

مقالات آشپزی

شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
23
دلمه 11
طرز تهیه دلمه کلم به بهترین روش به همراه نکات مربوط به پخت
39
سس مارینارا خانگی
سس مارینارا خانگی برای انواع پاستا و سایر غذاها؛ بدون گلوتن و وگان
51
کیک هویج تخته‌ای
کیک هویج تخته‌ای با تزئین پنیر خامه‌ای و هویج واقعی (شیت کیک هویج)
33
سینه مرغ سوخاری مغزدار
طرز تهیه سینه مرغ سوخاری مغزدار؛ چیکن کیف ساده
63
نان گوجه
نان گوجه و سبزی با گوجه برشته و سبزی معطر (نان ایتالیایی)
28

مقالات تغذیه

بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
18
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
33
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
52
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
36
معرفی تربچه سیاه
تربچه سیاه و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
203
آب هنداونه
آب هندوانه و معرفی ۶ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این نوشیدنی محبوب
65