جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
اگر به آرایش زیاد عادت دارید با این ترفندها عادت خود را ترک کنید

اگر به آرایش زیاد عادت دارید با این ترفندها عادت خود را ترک کنید

وقتی صحبت از آرایش و زیبایی می‌شود بیشتر مردم به آن به چشم رفتاری پوچ و حتی جلف نگاه می‌کنند. اما چیزی که چنین دیدگاهی را در پی دارد آرایش زیاد و غیرمنطقی است. اگر آرایش به اندازه و با هدف تاکید بر زیبایی‌های طبیعی فرد صورت گیرد نه تنها پوچ و سبکسرانه نیست بلکه مورد تایید جامعه هم هست. متاسفانه برخی از خانم‌ها به آرایش زیاد عادت دارند و نه تنها با این کار به تصور عمومی جامعه در مورد خود آسیب می‌زنند بلکه هزینه‌های زیادی را هم متحمل می‌شوند. اگر شما نیز جزو این دسته هستید می‌توانید با این ترفندها عادت خود را ترک کنید.

بیشتر مواقع آرایش زیاد زمانی انجام می‌شود که فرد روش صحیح آرایش را نمی‌داند و سعی می‌کند با استفاده زیاد از انواع مختلف مواد آرایشی چهره‌ای جدید برای خود بسازد و در واقع چهره واقعی خود را فراموش کند. در حالی که این روش کاملا اشتباه است و در آرایش شما باید پیش از هرچیز چهره واقعی خود را بپذیرید و تنها از تعداد محدودی از لوازم آرایشی برای غنای بیشتر زیبایی‌های خود بهره بگیرید. فراموش نکنید که آرایش زیاد نه تنها هزینه زیادی روی دستتان می‌گذارد بلکه ادامه این روند می‌تواند به زیان پوست و چهره و موی شما باشد و ممکن است پس از مدتی زیبایی‌های خدادادی چهره خود را نیز از دست بدهید.

به ابروها توجه کنید

ابروها به عنوان قاب چشمان شما نقش مهمی در زیبایی چهر دارند بنابراین رسیدگی به آن‌ها می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند. گاهی مواقع خانم‌ها به جای رسیدگی به ابروها وقت خود را صرف آرایش چشم می‌کنند در حالی که تنها می‌توان با تمیز کردن ابروها، شکل دادن به آن و پر کردن نقاط خالی آن زیبایی چهره را بیشتر کرد بدون آن که نیازی به آرایش زیاد داشته باشید. برای این کار شما به موچین و قیچی مخصوص ابرو، ژل بی‌رنگ یا ریمل ابرو و یک مداد یا سایه مخصوص ابرو با رنگ مشابه رنگ طبیعی موهای ابرو نیاز دارید.

تاکید روی لب به جای آرایش زیاد

گاهی یک وسیله ساده و کوچک می‌تواند جایگزین چندین وسیله آرایشی گران قیمت باشد و به همان اندازه هم تاثیرگذار باشد. این وسیله کوچک رژ لب است. یک رژ لب با رنگ مناسب می‌تواند به چهره شما جلوه زیبایی بدهد و جذابیت آن را چند برابر کند. مخصوصا زمانی که آرایش زیادی در چشمان خود ندارید می‌توانید از یک رژ لب خوشرنگ مانند قرمز که با هر رنگ پوستی هم هماهنگ است استفاده کنید که جایگزین مناسبی برای آرایش زیاد و چندین محصول آرایشی است.

محصولات آرایشی را آگاهانه انتخاب کنید

آرایش چشم به جای آرایش زیاد

این مورد شاید ارتباط چندانی با آرایش زیاد نداشته باشد اما آگاهی شما در مورد نحوه تولید لوازم آرایشی، تست و ارائه آن می‌تواند در کاهش استفاده از آن‌ها نقش داشته باشد. بسیاری از کمپانی‌های معتبر تولید لوازم آرایشی از حیوانات برای تست محصولات خود استفاده می‌کنند و باعث آزار و حتی مرگ تعداد زیادی از حیوانات می‌شوند که این مساله اعتراض طرفداران حقوق حیوانات را برانگیخته است چون تست داروها روی حیوانات کاری ضروری و در جهت درمان بیماری‌ها است اما انجام این کار در مورد لوازم آرایشی بی‌مورد و ظالمانه است. نکته دیگر توجه به منابعی است که در ساخت این محصولات مورد استفاده قرار گرفته است، برخی از برندها در سال‌های اخیر به تولید محصولات گیاهی روی آورده‌اند که هرچند محصولات گران قیمت‌تری دارند اما در آن‌ها از مواد شیمیایی استفاده نشده و آسیب کمتری به پوست و البته محیط زیست وارد خواهد شد. این نکته را نیز فراموش نکنید که خرید تعداد زیادی لوازم آرایشی نه تنها برای پوست شما بلکه برای محیط زیست نیز مضر است پس با آرایش کم و محدود کردن تعداد لوازم آرایشی خود به خصوص انواع شیمیایی آن، مراقبت محیط زیست هم باشید.

مراقب پوست خود باشید

مراقبت از پوست به جای آرایش زیاد

کرم پودر، پنکیک و انواع فونداسیون بخش اعظم لوازم آرایشی مورد استفاده خانم‌ها را تشکیل می‌دهند و اگر این ماده از برنامه روتین آرایشی شما حذف شود تا حد زیادی در هزینه و وقت صرفه جویی خواهد شد. اما این محصولات زمانی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند که پوست دچار اشکال باشد و بخواهید با کمک آن پوست خود را یکدست و شفاف نشان دهید. پس با مراقبت صحیح از پوست و درمان مشکلات آن مثل اکنه، لک و … و همچنین داشتن برنامه مراقبتی کامل از پوست شامل استفاه از مرطوب کننده، پاک کننده، ضدآفتاب، لایه بردار و انواع ماسک می‌توانید به طور طبیعی پوست زیبایی داشته باشید و استفاده از کرم پودر و … را کنار بگذارید.

برنامه روتین آرایشی جدید برای خود تنظیم کنید

حال که خرید لوازم آرایشی را محدود کردید می‌توانید برنامه جدیدی برای خود تنظیم کنید. یک برنامه شامل مراقبت کامل از پوست و محصولات مرتبط با آن به اضافه تعداد محدودی لوازم آرایشی بسته به نیاز و فعالیت‌های روزانه که می‌تواند شامل دو یا سه عدد رژ لب، مداد چشم، ریمل و وسایل آرایش ابرو باشد.

لوازم آرایشی اضافی را اهدا کنید

وقتی تعداد زیادی لوازم آرایش در منزل داشته باشید یا مجبورید از آن‌ها استفاده کنید و یا باید پس از اتمام تاریخ مصرف آن را دور بریزید که این کار یعنی هدر رفتن پول و منابع و مهم‌تر از آن آسیب به محیط زیست. برای این مساله یک راه حل ساده وجود دارد؛ وقتی برنامه روتین آرایشی جدیدی برای خود تنظیم کردید پس از آن تعداد زیادی از این وسایل آرایشی بدون استفاده خواهند ماند که هنوز تاریخ مصرف دارند. شما می‌توانید آن‌ها را به دوستانتان، خیریه و یا کسانی که می‌توانند از آن استفاده کنند اهدا کنید، به این ترتیب دیگر وسوسه آرایش زیاد نیز به سرتان نخواهد زد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
62
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
89
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
258
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
139
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
267
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
548

مقالات سلامت

علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
110
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
127
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
257
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
146
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
105
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
145

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
108
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
141
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
218
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
402
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,393
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
794

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
166
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
333
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
453
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
586
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
409
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
581