جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
پیری بینندگان مسابقات ورزشی

بینندگان مسابقات ورزشی مهم روز به روز پیرتر می‌شوند

در نگاه نخست این گونه به نظر می‌رسد که بینندگان مسابقات ورزشی مهم را بیش از هر قشری جوانان تشکیل می‌دهند. اما در عمل نکته‌ی دیگری را شاهد هستیم و آمار و ارقام موجود در این زمینه چیز دیگری می‌گویند. یا لااقل در رابطه با بینندگان مسابقات ورزشی مهمی که در کشور امریکا برگزار می‌شوند چیز دیگری می‌گویند. برای این‌که بدانید آمار و ارقام موجود در این زمینه دقیقا چه چیزی می‌گویند، می‌توانید در ادامه‌ی مطلب پیش رو با مجله قرمز همراه باشید.

بسیاری از مسابقات ورزشی مهمی که به شکل منظم در کشور امریکا برگزار می‌شوند، بینندگان فراوانی در چهار گوشه‌ی دنیا دارند. به عنوان مثال می‌توان به لیگ ملی بسکتبال این کشور (لیگ NBA) اشاره کرد. همچنین مسابقاتی نظیر لیگ ملی هاکی روی یخ (NHL) این کشور و لیگ ملی فوتبال امریکایی (NFL) نیز بینندگان خاص خود را در میان ورزش‌دوستان جهان دارند. با این حال بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که بینندگان مسابقات ورزشی یاد شده در کنار دنبال کنندگان بسیاری از مسابقات جهانی مشابه نظیر تنیس ای تی پی تور زنان و مردان، روز به روز پیرتر از قبل می‌شوند.

بینندگان مسابقات ورزشی با آینده‌ای مبهم

در این میان بیشترین میانگین سنی بینندگان مسابقات ورزشی جهان به بینندگان گلف تور PGA تعلق دارد که رقم ۶۴ سال را نشان می‌دهد. اگرچه با توجه به ماهیت آرام ورزش گلف شاید بتوان چنین رقمی را عادی توصیف کرد، اما این آمار در مورد ورزش‌های پر هیجانی نظیر بیسبال (که به نوعی یکی از مهم‌ترین ورزش‌های سنتی و ملی امریکا محسوب می‌شود) نیز کم و بیش به همان ترتیب قابل مشاهده است. به گونه‌ای که میانگین سنی بینندگان مسابقات لیگ ملی بیسبال امریکا (MLB) از ۵۲ سال سن در سال ۲۰۰۰ میلادی به ۵۷ سال سن در سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش یافته است. این در حالی است که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ میلادی رقم مذکور روی ۵۲ سال سن ثابت مانده بود.

ورزش گلف

گذشته از موارد یاد شده نکته‌ی نا امید کننده‌تری که برای هوادران بیسبال وجود دارد این است که روز به روز از تعداد مخاطبان جوان مسابقات مهم این رشته‌ی ورزشی کاسته می‌شود. به ترتیبی که هم اکنون تنها ۷ درصد از بینندگان مسابقات ورزشی مربوط به این رشته و لیگ MLB را بینندگان کمتر از ۱۸ سال تشکیل می‌دهند.

البته وضعیت بینندگان مسابقات ورزشی مهم برگزار شده در دو رشته‌ی محبوب ورزشی دیگر امریکا یعنی فوتبال امریکایی و بسکتبال تا حدی بهتر از بیسبال به نظر می‌رسد. به گونه‌ای که میانگین سنی بینندگان مسابقات لیگ فوتبال امریکایی (NFL) در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۰ سال بوده که ۷ سال از میانگین سنی بینندگان بیسبال کمتر است. با این حال بینندگان مسابقات ورزشی این رشته نیز در طول ده سال اخیر پیرتر شده‌اند و میانگین سنی‌شان از رقم ۴۶ سال سن به رقم ۵۰ سال سن رسیده است.

از سوی دیگر همین آمار نشان از آن دارد که متوسط تعداد بینندگان مسابقات لیگ NFL نسبت به سال گذشته چیزی نزدیک به ۸ درصد کاهش یافته است. به گونه‌ای که متوسط تعداد بینندگان مسابقات ورزشی این لیگ در یک‌شنبه و دوشنبه شب‌ها با کاهشی مابین ۱۰ تا ۱۲ درصد همراه بوده است. این در حالی است که تنها ۹ درصد از بینندگان مسابقات ورزشی این رشته را افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند. رقمی که می‌توان انتظار داشت طی سال‌های پیش رو حتی کمتر از این مقدار شود.

در این میان وضع بینندگان مسابقات ورزشی بسکتبال و رقابت‌های لیگ NBA را می‌توان بسیار بهتر و امیدوار کننده‌تر از بینندگان مسابقات ورزشی فوتبال امریکایی و لیگ NFL دانست. چرا که میانگین سنی بینندگان مسابقات ورزشی این رشته در طول ۱۶ سال اخیر تنها دو سال افزایش یافته و از رقم ۴۰ سال سن در سال ۲۰۰۰ میلادی به رقم ۴۲ سال سن در سال ۲۰۱۶ میلادی رسیده است.

بینندگان مسابقات ورزشی با آینده‌ای روشن

در میان رشته‌های مختلف ورزشی معتبر در امریکا، این بینندگان مسابقات ورزشی رشته‌ی فوتبال و لیگ MLS هستند که از جوان‌ترین بینندگان تلویزیونی برخوردارند. اگرچه میانگین سنی بینندگان لیگ فوتبال MLS از ۳۹ سال سن در سال ۲۰۰۶ میلادی به ۴۰ سال سن در سال ۲۰۱۶ میلادی رسیده است، اما بینندگان مسابقات ورزشی این لیگ بسیار جوان‌تر از قبل شده‌اند و آن بخشی از آن‌ها که سنی زیر ۱۸ سال دارند، هم‌اکنون ۱۵ درصد کل بینندگان مسابقات لیگ فوتبال امریکا یا MLS را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که بینندگان مسابقات فوتبال لیگ برتر انگلستان (که به مراتب شناخته شده‌تر و معتبرتر از لیگ فوتبال MLS است) به طور متوسط ۴۳ سال دارند و حدود ۱۰ درصد آن‌ها را جوانان زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند. در واقع به لحاظ جوان بودن متوسط سن بینندگان، لیگ فوتبال MLS حتی از لیگ برتر انگلستان نیز جلوتر است (هر چند که به طور حتم مخاطبان کمتری نسبت به لیگ مذکور دارد).

ورزش فوتبال امریکایی

در سال گذشته تعداد بینندگان مسابقات ورزشی لیگ MLS به طور متوسط چیزی نزدیک به ۳۰۸ هزار نفر بود. رقمی که گرچه در مقابل متوسط تعداد بینندگان رقابت‌های ورزشی مهم کشور امریکا در سایر رشته‌ها چندان درخشان جلوه نمی‌کند، اما از آینده‌ای درخشان برای لیگ فوتبال MLS در میان بینندگان تلویزیونی حکایت دارد. چرا که متوسط تعداد بینندگان مسابقات ورزشی این لیگ هم‌اکنون به حدود دو برابر تعداد بینندگان مسابقات لیگ فوتبال امریکا یا MLS در یک دهه‌ قبل رسیده است.

اهمیت پیر یا جوان بودن بینندگان مسابقات ورزشی مهم

 شبکه‌ی ورزشی فاکس در حال حاضر به طور سالانه رقمی معادل ۳۰ میلیون دلار بابت حق پخش مسابقات لیگ فوتبال امریکا یا MLS پرداخت می‌کند. مبلغی که در مدت ۵ سال به ۱۵۰ میلیون دلار بالغ می‌شود. این در حالی است که همین شبکه‌ی ورزشی همراه با شبکه‌ی NBC در مجموع رقم ۷۴۰ میلیون دلار را بابت پوشش پنج ساله‌ی مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار پرداخت کرده‌اند.

با این حال اگر روند رو به نزول تعداد بینندگان رویدادهایی نظیر ناسکار به همین شکل افزایش یابد و تعداد بینندگان مسابقات ورزشی این رشته به همان نسبت با کاهش همراه گردد، این مسابقات دیگر پتانسیلی برای سرمایه گذاری نخواهند داشت و به طور حتم قراردادهای کلان مربوط به حق پخش تلویزیونی خود را از دست خواهند داد. هر چند که تحقق این موضوع در آینده‌ای نزدیک اندکی بعید به نظر می‌رسد، اما به طور حتم در بلند مدت موفقیت تلویزیونی با آن دسته از رقابت‌های ورزشی خواهد بود که روند رو به رشد تعداد بینندگان جوانشان به شکل معنی‌داری ادامه دارد.

منبع: مارکت واچ (همراه با تحلیل، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش ورزش مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 1

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به
مریم

به نظرم تبلیغات هم موثره. مثلا الان فیلمهای سینمایی که راجع به بیسبال باشن خیلی کمتر شدن و همه بیشتر به سمت فوتبال میرن. سلیقه مردم امروزی هم عوض شده و با موچ زمانه پیش میرن. برای خیلیا ورزش بیشتر حس نوستالژی داره تا هیجان ناشی از تماشا

مقالات زیبایی

آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
آرایش بدون آرایش ، ترفندهایی برای آرایشی که کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
37
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
43
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
66
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
125
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
140
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
81

مقالات سلامت

کیست واژن
کیست واژن به چه علت بروز می‌کند، انواع روشهای درمانی آن چیست؟
9
معرفی داروی اوزمپیک
داروی اوزمپیک ( سماگلوتاید) و معرفی ویژگی ها و نکات حین مصرف
11
سرطان گلو
سرطان گلو ؛ انواع، علائم، روشهای تشخیص و انواع درمانها و مراقبتهای پس از درمان
17
ویژگی های نمک دریا
نمک دریا و معرفی ۱۹ مورد از خواص شگفت انگیز آن
60
قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
83
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
101

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
255
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
322
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
194
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
314
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
343
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
555

مقالات تغذیه

غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
غذاهای صاف کننده شکم با انواع متنوع که در کوچک کردن شکم به شما کمک می‌کنند
53
فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
102
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
372
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
432
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
301
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
585