جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
با انواع برس‌های مو آشنا شوید، بهترین برس مو برای جنس موهای شما چیست؟

با انواع برس‌های مو آشنا شوید، بهترین برس مو برای جنس موهای شما چیست؟

برس کشیدن مو یکی از مراحل ضروری مراقبت مو است که باعث مرتب شدن موها و افزایش گردش خون در پوست کف سر می‌شود. برس کشیدن چربی‌های مفید را از کف سر به ساقه مو می‌رساند و باعث نرمی و درخشش موها می‌شود. برس‌های مو انواع مختلف دارند که هر کدام برای موهای خاصی طراحی شده‌اند اما بهترین برس مو برای جنس موهای شما چیست؟ اگر از برس مناسب موهای خود استفاده نکنید احتمالا نتیجه دلخواهی از برس کشیدن نخواهید گرفت و حتی ممکن است به موهای خود آسیب برسانید. در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز شما را با انواع برس‌های مو آشنا می‌کنیم و به شما خواهیم گفت که بهترین برس مو برای جنس موهای شما چیست.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای نازک و معمولی مایل به نازک

اگر موهای شما در دسته موهای نازک قرار می‌گیرد، یعنی حجم متوسط مایل به پایین دارد، تقریبا صاف است و زود چرب می‌شود باید از برس‌هایی استفاده کنید که دندانه‌های آن‌ها از موهای طبیعی ساخته شده است. معمولا کسانی که موهای صاف و نازک دارند در مرتب کردن موهای خود مشکلی ندارند و تصور می‌کنند با یک شانه ساده نیاز آن‌ها برطرف می‌شود و احتیاجی به برس کشیدن نیست. در حالی که این نوع برس‌ها می‌توانند تفاووتی چشمگیر در بافت و حجم موهای نازک و متوسط ایجاد کنند. برس‌های مویی از موی طبیعی زبر تهیه می‌شوند و معمولا جنس بدنه آن‌ها طوری است که در موها ایجاد الکتریسیته ساکن نمی‌کند. این برس‌ها گرد و خاک و کثیفی را از روی موها برمی‌دارند و چربی طبیعی کف سر را به خوبی در ساقه مو پخش می‌کنند بنابراین بهترین انتخاب برای خانم‌هایی هستند که موهای بلند و نسبتا کم حجمی دارند.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای ضعیف و آسیب دیده

اگر موهای شما بر اثر رنگ کردن و استفاده از ابزارهای حرارتی به طور مکرر دچار آسیب شده است و ساقه‌های آن چند شاخه و شکننده شده‌اند به برسی نیاز دارید که از موی طبیعی و نرم تهیه شده باشد. هرچه موهای این برس نرم‌تر باشد برای برس کشیدن موهای آسیب دیده و ضعیف مناسب‌تر است چون گردش خون را در کف سر تقویت کرده و باعث افزایش رشد مو و قوی شدن ساقه مو می‌شود. البته برس‌های موی طبیعی هم نرم هستند اما این نرمی به اندازه‌ای نیست که برای موهای آسیب دیده مناسب باشد در نتیجه اگر موهای شما آسیب دیده و ضعیف است و نیاز به مراقبت خاص دارد بهتر است سراغ برس‌هایی بروید که موهای طبیعی اما بسیار نرم دارند.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای خیلی ضخیم و پرپشت

اگر موهای ضخیم و پرپشتی دارید که شانه به راحتی داخل آن نفوذ نمی‌کند و به دلخواه شما حالت نمی‌گیرد برس‌های مویی نمی‌توانند مشکل شما را حل کنند چون برس‌های مویی موهای ظریفی دارند که نمی‌توانند در انبوه موهای پرپشت نفوذ کرده و آن‌ها را حالت دهند و یا گره‌های آن را باز کنند. بنابراین اگر موهای ضخیم و پرپشتی دارید بهتر است از برس‌هایی استفاده کنید که دندانه‌هایی از جنس پلاستیک (نایلون) دارند. دندانه‌های نایلونی هم مانند دندانه‌های مویی عمل می‌کنند اما محکم‌تر هستند و به خوبی در موهای ضخیم و پرپشت نفوذ می‌کنند در نتیجه شما کنترل بهتری روی موهای خود خواهید داشت و به راحتی خواهید توانست گره‌های آن را باز کنید و به موهای خود حالت دهید.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای معمولی مایل به ضخیم

اگر موهای شما پرپشت است اما آن قدر ضخیم نیست که نتوان به راحتی داخل آن نفوذ کرد بهتر است از برس‌هایی استفاده کنید که دندانه‌های آن ترکیبی از پلاستیک و موی طبیعی است. در واقع دندانه‌های ترکیبی برای هر نوع مویی مناسب هستند چون هم نرمی مناسبی دارند و هم قدرت کافی دارند تا بتوانند در موهای ضخیم نفوذ کنند. دندانه‌های این نوع برس از موی طبیعی ساخته شده که با یک لایه پلاستیک پوشیده شده است و چنین برسی هم می‌تواند گره‌های مو را به راحتی باز کند و هم چربی طبیعی مو را به خوبی در ساقه مو پخش می‌کند و باعث درخشان شدن و زیباتر شدن موهای شما خواهد شد. اگر از چنین برسی استفاده کنید خواهید دید که موهای شما ظاهری براق و سالم پیدا کرده و حالت مورد نظر شما را به خود گرفته است.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای فر

کسانی که موهای فر دارند بیشتر از بقیه با دردسرهای برس کشیدن مو روبرو هستند و حتی این باور میان مردم به وجود آمده است که برس کشیدن موهای فر کار نادرستی است. شاید برس کشیدن موهای فر با برس‌های مویی و پلاستیکی معمولی کار درستی نباشد اما اگر برس مناسب این کار را انتخاب کنید قطعا می‌توانید به سادگی موهای فر خود را برس کشیده و حالت دهید. اگر می‌خواهید هم موها را برس بکشید و هم حالت طبیعی موهای فر خود را حفظ کنید باید از برس‌هایی استفاده کنید که دندانه‌های درشت چوبی و با فاصله دارند. استفاده از برس با دندانه چوبی بهترین ابزار برای حالت دادن به موهای فر خشک است چون باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در موها نمی‌شود و مهم‌تر از آن، فرهای شما را از هم باز و جدا نمی‌کند.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

 

بهترین برس مو برای موهای خیلی کوتاه و چتری

اگر موهای کوتاه دارید و یا چتری‌های شما از نوع غیر فر (صاف یا موجدار) هستند بهتر است برای برس کشیدن موهای خود از یک برس گرد کوچک با دندانه‌های موی طبیعی استفاده کنید. دندانه‌های مویی بهترین ابزار برای ایجاد حجم و رخشش در موها هستند، این دندانه‌ها هر مو را به تنهایی می‌گیرند و به شکل دلخواه شما حالت می‌دهند. بنابراین چه هدف شما از برس کشیدن مرتب کردن موهای کوتاه باشد و چه حجم دادن به آن‌ها، دندانه‌های مویی روی یک استوانه باریک بهترین انتخاب برای شما است. بهتر است از برس‌هایی استفاده کنید که بدنه و دسته آن‌ها از جنس چوب است. به این ترتیب از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها نیز جلوگیری خواهید کرد.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای وز

وز شدن موها از مشکلاتی است که گریبان گیر افراد زیادی است و بسیاری شاید همین برس کشیدن را در ایجاد وز موها مقصر بدانند. اما لازم است بدانید که برس کشیدن به خودی خود باعث ایجاد وز مو نمی‌شود بلکه انتخاب برس نامناسب می‌تواند در شکل گرفتن این وزها نقش داشته باشد. اگر موهای وز یا مستعد وز شدن دارید بهتر است از برس‌هایی استفاده کنید که در موها ایجاد الکتریسیته ساکن نمی‌کنند. برس‌هایی که از جنس موی طبیعی یا ترکیب آن با نایلون هستند ضد الکتریسته ساکن بوده و بهترین گزینه برای شما هستند. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که موها را در حالت کاملا خشک برس نکشید، پس از شستن مو، وقتی موها نمدار و در حال خشک شدن هستند آن‌ها را برس بکشید تا با حالتی صاف و زیبا خشک شوند.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

بهترین برس مو برای موهای طبیعی

اگر موهای شما حالت طبیعی دارد، نه فر است، نه نازک است و نه مشکل خاصی دارد احتمالا انتظار شما از برس کشیدن تنها باز کردن گره‌های مو است که برای این منظور می‌توانید از شانه دندانه درشت هم استفاده کنید. اما برس کشیدن مزایای خاصی دارد که بهتر است از آن بی‌بهره نمانید و از برس‌های کلاسیک با پایه لاستیکی که در موها الکتریسیته ساکن ایجاد نمی‌کنند استفاده کنید. این نوع برس‌ها معمولا دندانه‌های پلاستیکی هم دارند که به راحتی گره موها را باز می‌کنند و نه آن قدر سفت هستند که به موها صدمه بزنند و نه آن قدر نرم هستند که قدرت نفوذ در موهای شما را نداشته باشند.

بهترین برس مو برای جنس موهای شما

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه مراقبت و زیبایی مو مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
78
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
91
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
264
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
142
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
270
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
556

مقالات سلامت

علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
130
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
129
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
270
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
151
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
106
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
150

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
108
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
141
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
219
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
402
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,399
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
794

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
169
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
339
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
454
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
594
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
409
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
582