جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
تصمیم جدید پلیس نیویورک

پلیس نیویورک ۳۶ هزار دستگاه آیفون را جایگزین موبایل‌های ویندزفون خواهد کرد

در شرایطی که به زودی شاهد معرفی رسمی گوشی iPhone 8 توسط شرکت اپل خواهیم بود، پلیس نیویورک قصد دارد چیزی نزدیک به ۳۶ هزار دستگاه موبایل ویندوزفون، که هم‌اکنون توسط نیروهای این سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، را با گوشی‌های اختصاصی شرکت اپل یعنی آیفون تعویض کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات تصمیم اخیر اداره پلیس نیویورک می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی مطلب پیش رو همراهی کنید.

این تعداد موبایل که مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون هستند، طی دو سال گذشته، و به طور عمده در طول یک سال اخیر، در اختیار نیروهای پلیس نیویورک قرار گرفته‌اند. اقدامی که در مجموع می‌توان آن را برنامه‌ای در جهت مدرن‌ سازی اداره‌ پلیس این شهر توصیف کرد. البته عملی کردن این تصمیم در مجموع رقمی نزدیک به ۱۶۰ میلیون دلار برای شهر نیویورک هزینه در بر داشته است. هزینه‌ای که شاید بتوان آن را یک ریخت و پاش نامناسب در مسیر نادرست توصیف کرد و ایرادهایی را به آن وارد دانست.

تصمیم پر ایراد اداره پلیس نیویورک

اداره پلیس نیویورک در زمانی تصمیم به تجهیز نیروهای خود با گوشی‌های موبایل مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون گرفت که در زمان اجرایی کردن این تصمیم سهم تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون کمتر از یک درصد سهم کل بازار بود. به این ترتیب در شرایطی که امکان تجهیز نیروهای پلیس شهر نیویورک به تلفن‌های همراه بهتر، با ثبات‌تر و شناخته شده‌تری وجود داشت، معاون عالی رتبه‌ی اداره پلیس نیویورک در بخش فناوری اطلاعات، به تنهایی تصمیم به انتخاب گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون گرفت. تصمیمی که احتمالا هم‌اکنون از اتخاذ آن کاملا پشیمان است.

نیروهای پلیس

دلیل کنار گذاشتن تلفن‌های هوشمند ویندوزی توسط اداره پلیس نیویورک

بنابر اعلام اداره پلیس نیویورک، تلفن‌های همراه مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون که تا پیش از این توسط کارکنان این سازمان مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند، هم‌اکنون به دلیل منسوخ شدن و عدم دریافت به روزرسانی‌های جدید، از سوی این اداره کنار گذاشته شده و به زودی با گوشی‌های جدید آیفون جایگزین خواهند شد. تصمیمی که بنابر برنامه‌ ریزی‌های انجام گرفته قرار است تا انتهای سال جاری میلادی اجرایی و عملی گردد.

گفتنی است که تلفن‌های ویندوزی کارکنان اداره پلیس نیویورک به طور عمده دو مدل Nokia Lumia 830 و Microsoft Lumia 640 XL را شامل می‌شد. تلفن‌هایی که تمام آن‌ها مجهز به اپلیکیشن‌های کاربردی و قابلیت‌های اختصاصی پلیس نظیر اپلیکیشن ویژه‌ی ۹۱۱، قابلیت دریافت ماموریت و سایر اپلیکیشن‌ها یا قابلیت‌های مشابه بوده‌اند. با این حال تصمیم اخیر شرکت مایکروسافت مبنی بر خاتمه دادن به پشتیبانی از سیستم عامل ویندوزفون موجب شد تا تلفن‌های همراه کارکنان اداره پلیس نیویورک، که دقیقا مبتنی بر همین سیستم عامل بود، دیگر از کارایی لازم برای استفاده برخوردار نباشد و به اصطلاح عامیانه روی دست صاحبانشان باد کند.

البته با توجه به حمایت همه جانبه‌ی مایکروسافت از سیستم عامل یک‌پارچه‌ی ویندوز ۱۰ و همچنین با نظر به سابقه‌ی این شرکت در زمینه‌ی پشتیبانی از محصولات و خدمات قدیمی خود، احتمال وقوع چنین اتفاقی چندان دور از انتظار نبود. در واقع پس از آغاز کار سیستم عامل ویندوز ۱۰ با آن همه سر و صدا و تبلیغات، کم و بیش مشخص بود که حمایت شرکت مایکروسافت از سیستم عامل از دور خارج شده‌ی ویندوزفون دیر یا زود پایان خواهد یافت. به همین دلیل می‌توان تصمیم مدیران ارشد اداره پلیس نیویورک مبنی بر استفاده از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل در حال مرگ را در نوع خود تصمیمی عجیب و نابخردانه توصیف کرد.

گوشی لومیا

ماه گذشته شرکت مایکروسافت به پشتیبانی خود از سیستم عامل ویندوزفون ۸.۱، که می‌توان آن را آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوزفون قلمداد کرد، خاتمه داد و مرگ این سیستم عامل اختصاصی موبایل را به طور رسمی اعلام کرد. در واقع تمرکز سران شرکت مایکروسافت با اتخاذ این تصمیم به طور تمام و کمال روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ معطوف شده است. سیستم عامل یک‌پارچه‌ای که از انعطاف بیشتری نسبت به سیستم عامل ویندوزفون، که تنها یک سیستم عامل مختص به موبایل محسوب می‌شود، برخوردار بوده و قادر است ابزارهای هوشمندی نظیر تلفن‌های همراه و تبلت‌ها را به کامپیوترها و لپ‌ تاپ‌ها پیوند بدهد.

با این حال تصمیم اخیر شرکت مایکروسافت مبنی بر عدم پشتیبانی از آخرین نسخه‌ی موجود از سیستم عامل ویندوزفون در شرایطی صورت گرفته که بر اساس آمار موجود، چیزی نزدیک به ۸۰ درصد از تلفن‌های هوشمند ویندوزی حال حاضر، همچنان از نسخه‌های مختلف سیستم عامل ویندوزفون استفاده می‌کنند. نسخه‌هایی نظیر ویندوزفون ۷، ویندوزفون ۸ و ویندوزفون ۸.۱ که در حال حاضر پشتیبانی از تمام آن‌ها به طور رسمی خاتمه یافته است. در واقع هم‌اکنون تنها ۲۰ درصد از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز از وجود نسخه‌ی جدید این سیستم عامل یعنی ویندوز ۱۰ بهره می‌برند.

به هرحال پشتیبانی یا عدم پشتیبانی شرکت مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز ۱۰، از این پس برای کارکنان اداره پلیس نیویورک اهمیت چندانی نخواهد داشت. چرا که تلفن‌های همراه اختصاصی آن‌ها به زودی با گوشی‌های جدید آیفون تعویض خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست که اداره پلیس نیویورک قرار است امکان استفاده از کدامین مدل آیفون را در اختیار کارکنان خود قرار دهد. با توجه به این نکته که احتمالا نسخه‌ی جدید موبایل پرچمدار اپل یعنی آیفون ۸ از قیمت بالایی برخوردار خواهد بود، این تردید وجود دارد که شاید نیروهای پلیس نیویورک از شانس چندانی برای در دست گرفتن گوشی iPhone 8 برخوردار نباشند. به هر حال باید دید که در نهایت چه کسانی از شانس در اختیار داشتن گوشی جدید اختصاصی اپل برخوردار خواهند گردید.

منبع: ورج (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش فناوری مجله قرمز یاری کنید.

شاید مهم‌ترین دلیلی که بتواند برخی از کاربران را از گوشی جدید سامسونگ یعنی Galaxy Note 8 دور نگه دارد، قیمت گزاف آن باشد. در این مطلب می‌توانید با مهم‌ترین دلایل کنار آمدن علاقه‌مندان محصولات پرچمدار با قیمت گزاف گلکسی نوت ۸ آشنا شوید. همچنین اگر بیش از عضو جدید خانواده‌ی گلکسی نوت سامسونگ به مهم‌ترین رقیب پرچمدار این محصول یعنی iPhone 8 علاقه‌مند هستید، می‌توانید این مطلب را از نظر بگذرانید تا با لیست انتظارات مهمی که از این گوشی می‌رود آشنا شوید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
163
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
90
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
197
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
378
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
775
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
221

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
77
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
123
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
143
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
126
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
852
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
371

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
87
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
96
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
185
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
371
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,302
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
758

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
111
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
257
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
402
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
553
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
387
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
528