جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
بازی های اندروید یرای کودکان

بهترین اپلکیشین‌های بازی های اندروید و IOS برای کودکان و خردسالان

این روزها، بازی های اندروید یا بازی های IOS  کلمه بیگانه‌ای نیست. در این عصر دیجیتال که ما زندگی می‌کنیم،  هیچ بزرگسال و کودکی نیست که با اینترنت و تلفن‌های هوشمند و انواع تبلت‌ها آشنا نباشد و به هر نحوی در زندگی روزانه‌اش از آنها استفاده نکند. چه در خانه و چه در محل کار، تلفن‌های هوشمند نقش مهمی‌ در زندگی بازی می‌کنند چراکه همواره همراه مردم هستند. داشتن اینترنت بر روی تلفن‌های هوشمند نیز، خودش یک مزیت مضاعفی شده که توسط آن می‌توانید هم سرگرم شوید و هم در معرض آخرین اطلاعات و اخبار روز دنیا قرار داشته باشید.

اما زمانهایی هم هستند که دسترسی به اینترنت مشکل است و نمی‌دانید چطور خودتان را سرگرم کنید. در این زمانها داشتن یکسری اپلیکیشن های سرگرم کننده، وسیله خوبی ست که زمانتان را بدون نیاز به داشتن اینترنت، با بازی های اندروید یا IOS  بگذارنید.

اگر بزرگسالان علاقه‌مند به چنین اپلیکیشن های سرگرم کننده ای هستند شک نداشته باشید که کودکان خیلی بیشتر  از بزرگسالان علاقه دارند و مایل هستند پا به دنیای اپلیکیشن ها و بازی های اندروید بگذارند. خوشبختانه این روزها بازی های اندروید یا IOS رو به فزونی ست و قدرت انتخاب کاربر را بالا میبرد تا بهترین‌ها را انتخاب کند به خصوص برای کودکان.

بازی های اندروید یا IOS که ذهن کودکان را به کار می‌گیرد و چالشهای برای آنها ایجاد می‌کند که باید حل شوند در شمار بازی هایی هستند که والدین دوست دارند کودکشان با آنها سرگرم شود. همچنین خبر خوب اینکه این اپلیکیشن‌های سرگرم کننده هم در سیستم عامل اندروید و هم در IOS موجود هستند. برخی به صورت رایگان و برخی پولی. البته اپ‌های رایگان به حدی کافی هستند که کودک شما می‌تواند اوقات فراغت و زمانهایی که حوصله‌اش سررفته را به راحتی با آنها پرکند. هر چند قبل از اینکه این بازی های اندروید یا IOS  را روی گوشی یا تبلت نصب کنید حتما برای کودکان یک محدوده زمانی معین بگذارید و مراقبت باشید که باعث اعتیاد کودک به تلفن هوشمند نشود. در زیر چند تا از بازی های اندروید و IOS  را که هم جنبه بازی و تفریح دارند و هم جنبه آموزشی، به شما معرفی می‌کنیم.

بازی های اندروید برای کودکان و خردسالان

  • اپلیکیشن بازی های اندروید ABC Kids

این اپلیکیشن یکی از بهترین اپ های رایگان برای کودکان است که در فضای اندروید کاربرد دارد و به آسانی به کودکان الفبای انگلیسی را یاد می‌دهد در عین حالیکه نوعی سرگرمی‌ هم محسوب می‌شود. این اپلیکیشن شامل بازی با حروف  الفبای انگلیسی است که از طریق تصاویر حیوانات و تصاویر گرافیکی جذاب، کودکان را سرگرم و مشتاق یادگیری نگه می‌دارد. چه چیزی بهتر از اینکه کودکان در هنگام بازی‌های سرگرم کننده، بتوانند نکات آموزشی را هم دریافت کنند؟

  • اپلیکیشن Bee-Bot

یکی از بهترین اپ ها برای کودکان و خردسالان ، اپ Bee-Bot است که باعث رشد ذهنی و بهبود مهارت زبانی آنها می‌شود. این اپ دارای فلش های عقب‌گرد و جلورونده برای حرکات به جهات مختلف است و تا ۱۲ سطح بازی دارد و کودکان را تشویق می‌کند که سریع تر بازی کنند. البته این جز بازی های اندروید محسوب نمی‌شود و فقط در سیستم عامل IOS قابل دسترس است.

  • اپلیکیشن Music4Kids

اگر مایل هستید به خردسالان موسیقی آموزش بدهید، این اپ یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها است که به رایگان در دسترس است. این اپ ساخت کشور فرانسه است و برای آموزش نُت خوانی و مفاهیم پایه موسیقی طراحی شده است. از بازی های اندروید که هم سرگرم کننده است و هم آموزشی. روش کار این بازی به این صورت است که از طریق انتخاب یک شخصیت، یک نت موسیقیایی به او اختصاص داده می‌شود. این اپ می‌تواند در ایجاد یک آهنگ به کودکان کمک کند که البته گاهی یک آهنگ موزون و قابل گوش دادن است و گاهی نه، ولی بازی با این اپ باعث درک زبان موسیقی برای کودکان می‌شود.

  • اپلیکیشن Funny Food Games for Toddlers

از بهترین بازی های اندروید برای خردسالان می‌توان این اپلیکیشن را نام برد. این اپ،  مجموعه ای از نکات آموزشی و سرگرمی‌ ست و دارای بازیهایی برای تقویت قوای ذهنی و نیز یادگیری در مورد انواع غذاها می‌باشد که از طریق شکل‌ها و پازل‌ها و بازی‌های مختلفی که ارائه می‌دهد، عمل می‌کند.  این اپ ۱۷ نوع بازی مختلف آموزشی و سرگرمی‌ دارد و کار کردن با آن برای خردسالان، هم بسیار راحت و هم بسیار لذت بخش است.

  • اپلیکیشن Ubooly

این اپ هم در سیستم عامل اندورید و هم در IOS قابل دسترس است که در واقع بازی به‌روز شده ای از بازی Teddy Ruxpin  است. نکته مثبتی که این اپلیکیشن دارد این است که می‌تواند نام و تاریخ تولد کودکان را یاد بگیرد و به این وسیله، با انواع بازیهایی که در آن طراحی شده با بچه ها ارتباط نزدیکی برقرار کند و بازیهای آموزشی و سرگرم کننده برای آنها ارائه دهد. بچه ها حتی می‌توانند مسائل ریاضی خود را از طریق آیفون یا آی‌پد،  با این اپ به صورت بازی یاد بگیرند که یک آموزش سرگرم کننده ریاضی برای کودکان است و همچنین برای آنها جذاب نیز هست.

  • اپلیکیشن Petting Zoo

اپ Petting Zoo  از جمله بازی‌هایی ست که از طریق داشتن یکسری شخصیت‌های کارتونی ( انمیشنی) سخنگو که فوق العاده برای بچه ها جذاب و سرگرم کننده است،  تا مدتها می‌تواند کودکان را مشغول نگه دارد. در این بازی های اندروید  و   IOS بچه ها بایستی با شخصیت‌هایی که بر صفحه نمایش ظاهر می‌شوند، در ارتباط قرار بگیرند و آنها را در حالیکه کارهای جالبی انجام می‌دهند تماشا کنند.  مثلا با دندانهای تمساح بازی کنند یا با یال و کوپال شیر بازی کنند و بدین وسیله، درک آنها از آناتومی‌ حیوانات بالا می‌رود. البته لازم به ذکر است که هر یک از این بازیها دارای یک موسیقی متن بسیار زیبا نیز هست.

نتیجه گیری نهایی:

بازیهای زیادی در قالب اپلیکیشن برای کودکان وجود دارد که باعث رشد خلاقیت آنها می‌شود بازیهایی که می‌توان از همان سنین خردسالی کودکان را با آنها آشنا کرد تا  هم آموزش ببینید و هم سرگرم شوند و لحظات شاد و مفرحی داشته باشند.


ترجمه اختصاصی مجله قرمز

منبع :Kidworldfun

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین رنگ‌های لاک ناخن تابستانی که امسال می‌توانید امتحان کنید
13
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
اگر پوست چرب و جوشدار دارید از محصولات حاوی این مواد و ترکیبات استفاده نکنید
61
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
مهم‌ترین لوازم آرایش ضروری که باید در کیف آرایشی شما وجود داشته باشد
80
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
زیباترین و جدیدترین مدل‌های موی پاییزی که امسال می‌توانید امتحان کنید
119
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
عطرهای پاییزی چه ویژگی‌هایی دارند؟ بهترین عطرهای پاییزی کدامند؟
76
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
صابون عطری خانگی بسازید، روش کامل ساخت صابون قالبی با عطر گل سرخ
202

مقالات سلامت

ویژگی های نمک دریا
نمک دریا و معرفی ۱۹ مورد از خواص شگفت انگیز آن
7
قطره چشم خانگی
قطره چشم خانگی را با موادی ساده و ارزان در خانه درست کنید
58
فولیک اسید برای درمان کم خونی
معرفی کامل داروی فولیک اسید (Folic Acid) برای درمان کم خونی
78
درمان زخم معده
درمان زخم معده با درمانهای سنتی و خانگی طبق تحقیقات و انواع درمانهای دارویی
110
هموروئید خارجی
هموروئید خارجی به چه علت بوجود می‌آید، انواع درمانهای پزشکی و خانگی آن چیست؟
105
معرفی داروی کوئتیاپین
داروی کوئتیاپین ( کوتیاپین) و معرفی ویژگی ها و نکات کلیدی در مصرف آن
89

مقالات آشپزی

سالسا
طرز تهیه سالسا به سبک رستوران به همراه چندین دستورالعمل متنوع اضافی
87
شیره خرما
طرز تهیه شیره خرما بهترین و سالمترین جایگزین عسل برای گیاهخواران
314
نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
187
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
308
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
337
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
551

مقالات تغذیه

فواید آب زغال اخته
آب زغال اخته چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد و چگونه از بیماریها پیشگیری می‌کند؟
94
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با 25 ماده غذایی متنوع
تقویت استخوان و سلامت اسکلت بدن با ۲۵ ماده غذایی متنوع و روش استفاده
366
کاهش نفخ
کاهش نفخ به ۱۸ روش متنوع با راه حلهای کوتاه مدت و بلند مدت
425
غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
298
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
578
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
609