جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
جدیدترین بازی AoE

ملاقات دوباره با تاریخ: بازی AoE در قالب نسخه‌ای جدید باز می‌گردد

علاقه‌مندان قدیمی بازی‌های استراتژی به طور حتم با نام بازی AoE یا بازی ایج اف امپایر Age of Empires آشنایی کاملی دارند. خبر خوب برای دوست‌داران پا به سن گذاشته‌ی سبک استراتژی این است که بازی AoE به زودی همراه با تغییرات فراوانی باز خواهد گشت. برای آگاهی از چند و چون این تغییرات می‌توانید در ادامه‌ی مطلب پیش رو با مجله‌ی قرمز همراه باشید.

در روزهایی که علاقه‌مندان مجموعه‌های بازی‌ استراتژی با آثاری نظیر Civilization سرگرم بودند و انتخاب‌های چندانی را دور و بر خود نمی‌دیدند، ناگهان بازی AoE از راه رسید و دل بسیاری از استراتژی‌دوستان را ربود. در واقع گیم‌پلی بازی AoE با آن مبارزات همزمان و سیستم ساخت و ساز درگیرکننده آب گوارایی بود برای آن دسته از دوستداران سبک استراتژی که با مبارزات نوبتی مجموعه بازی‌های Civilization ارتباط چندانی برقرار نمی‌کردند. از همین رو این بازی خیلی زود برای خود نام و اعتباری در میان عناوین استراتژی کسب کرد و به انتخاب اصلی بسیاری از بازی‌دوستان آن زمان تبدیل شد.

تاریخچه‌ی بازی AoE

بازی AoE در سال ۱۹۹۷ میلادی توسط استودیوی بازی‌سازی Ensemble تولید و به بازار عرضه شد. استودیوی خوش‌ نامی که اکنون دیگر وجود خارجی ندارد و نبود آن هرازگاه داغ دل بسیاری از سینه چاکان سبک استراتژی را تازه می‌کند. بازی AoE در دوران طلایی حکمفرمانی پلتفرم PC بر دنیای بازی‌های کامپیوتری متولد شد و خاطرات شیرین فراوانی را برای گیمرهای آن زمان رقم زد. در بازی AoE گیمرها می‌توانستند به مرور زمان امپراتوری‌های قدرتمندی را در سرزمین‌ها گوناگون نظیر افریقا، آسیا و اروپا تشکیل دهند و در صورت نیاز یا تمایل به کشورگشایی و توسعه‌ی قلمرو خود بپردازند.

عصر امپراتوری جدید

مسلما گسترش قلمروهای مذکور در طول بازه‌ای طولانی که از عصر سنگ آغاز می‌شد و تا عصر آهن به درازا می‌انجامید، فرآیندی بسیار سرگرم کننده به شمار می‌رفت و همین موضوع سبب شد تا سازندگان بازی AoE به فکر بسط دادن گیم‌پلی بازی خود بیافتند. این موضوع ابتدا با انتشار بسته‌ی الحاقی مفصلی به نام The Rise of Rome برای بازی AoE رخ داد و بعدها در قالب طراحی و انتشار نسخه‌های بعدی از مجموعه بازی‌های Age of Empires نظیر بازی بازی ایج اف امپایر ۲ و بازی بازی ایج اف امپایر ۳ ادامه یافت. حال پس از گذشت چیزی نزدیک به بیست سال از زمان تولد بازی AoE هوداران این اثر شاهد تولید نسخه‌ای جدید و بازسازی شده از آن هستند. اثری که با نام Age of Empires: Definitive Edition شناخته می‌شود و حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد.

نسخه‌ی جدید بازی AoE

پس از تعطیلی استودیوی خالق بازی AoE تصمیم‌گیری برای ادامه‌ی سرنوشت مجموعه بازی‌های Age of Empire به طور کامل بر عهده‌ی صاحب امتیاز اصلی این مجموعه یعنی شرکت مایکروسافت قرار گرفت. پس از این اتفاق آسمان برای هواداران سری بازی ایج اف امپایر ابری شد و این مجموعه‌ی محبوب به تدریج رو به افول گذاشت. به این ترتیب با گذشت نسل‌های مختلف بسیاری از بازی‌دوستان جدید با نام این مجموعه‌ی قدیمی بیگانه شدند و عناوین سری Age of Empire کاملا به حاشیه رفتند. با این حال در طول دو سه سال اخیر علاقه‌مندان به عناوین استراتژی شاهد تولید نسخه‌های جدید و بازسازی شده‌ای از مجموعه بازی‌های Age of Empires بودند. امری که حداقل بازی AoE و بازماندگانش را از مرگ محتومی که در انتظارشان بود نجات داد.

با این حال بیشتر این نسخه‌های بازسازی شده، با محوریت عنوان دوم از بازی ایج اف امپایر به بازار آمدند. موضوعی که موجب شد بسیاری از علاقه‌مندان به بازی AoE در حسرت ملاقات با نسخه‌ای بازسازی شده از عنوان محبوبشان باقی بمانند. اما بالاخره پس از چند سال انتظار شرکت مایکروسافت با معرفی نسخه‌ی Definitive Edition از بازی AoE توانست دل این دسته از هواداران عناوین استراتژی را هم به دست بیاورد.

نخستین امپراتوری جدید

نسخه‌ی Definitive Edition از بازی AoE نخستین عنوان از مجموعه بازی‌های Age of Empire خواهد بود که از کیفیت تصویری ۴K پشتیبانی خواهد کرد. در کنار این موضوع و افزون بر بهبود یافتن کیفیت بافت‌های به کار رفته در طراحی اجزای محیط این بازی، کیفیت طراحی هنری سازه‌های موجود در دنیای بازی AoE نیز با بهبودهای فراوانی همراه خواهد بود. به عنوان مثال در نسخه‌ی Definitive Edition از بازی AoE شکل ظاهری ساختمان‌ها بسیار بهتر و طبیعی‌تر از نسخه‌ی کلاسیک این اثر خواهد بود.

البته علاوه بر جزییات گرافیکی و جنبه‌های دیداری این بازی، جلوه‌های شنیداری آن نیز به طور کامل بازسازی شده و از لحاظ کیفیت بهبود خواهد یافت. امری که مواردی نظیر موسیقی، افکت‌های صوتی و همچنین نوع روایت بازی AoE را در بر خواهد گرفت. در واقع شنیده‌ها حکایت از آن دارند که تم‌های موسیقی به کار رفته در نسخه‌ی جدید بازی AoE قرار است حالتی ارکسترال داشته باشند. علاوه بر آن به موجب پشتیبانی این بازی از قابلیت‌های شبکه‌ی Xbox Live ، گیمرها می‌توانند نسخه‌ی بهبود یافته از بازی AoE را همراه با دوستان خود به شکل آنلاین تجربه کنند.

گفتنی است که نسخه‌ی Definitive Edition از بازی AoE علاوه بر بهره بردن از بهبودهای فنی و کیفی، تمام محتویات موجود در بسته‌ی الحاقی The Rise of Rome را نیز علاوه بر بازی اصلی شامل می‌شود. به بیان دقیق‌تر هواداران عناوین استراتژی این امکان را خواهند داشت تا در قالب این بازی کنترل چیزی نزدیک به ۱۶ تمدن مختلف را بر عهده گرفته و در قالب ۱۰ کمپین مجزای این نسخه‌ی بهبود یافته، روایت‌های گوناگون و کاملا متفاوتی را از بازی AoE تجربه کنند.

البته نسخه‌ی بازسازی شده از بازی AoE هنوز به طور کامل در اختیار بازی‌دوستان قرار نگرفته است و علاقه‌مندان عناوین استراتژی برای ملاقات با این اثر نیاز به صبر و حوصله‌ی بیشتری دارند. با این حال امکان تجربه‌ی نسخه‌ی بتای این اثر هم‌اکنون برای برخی بازی‌دوستان مهیا شده است و به موجب بررسی زیر و بم آن می‌توان تا حدی از کیفیت این بازی مطلع شد.

جدیدترین عصر امپراتوری

به هر حال بخش مهم قضیه این‌جاست که هواداران بازی‌های استراتژی (به خصوص عناوین استراتژی همزمان) به زودی خواهند توانست با بهره‌مندی از نسخه‌ی Definitive Edition بازی AoE به روزهای پر خاطره‌ی گذشته باز گردند و بار دیگر اوقات خوشی را با یک بازی استراتژیک کامل و سرگرم کننده سپری کنند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که نسخه‌ی جدید بازی AoE نیز همانند نسخه‌ی اصلی این اثر برای پلتفرم PC منتشر می‌شود. از همین رو شاید بسیاری از گیمرها مایل به دانستن این نکته باشند که آیا به کمک سیستم‌های کامپیوتری در دسترس خود قادر به تجربه‌ی بازی AoE خواهند بود یا این‌که از هم اکنون باید به فکر ارتقای قطعات سخت‌افزاری سیستم کامپیوتری خود باشند؟

در بخش پایانی این متن می‌توانید پاسخ این پرسش مهم را دریابید. در واقع اگر سیستم کامپیوتری شما از حداقل مشخصات سخت‌افزاری اعلام شده برای اجرای بازی AoE پشتیبانی کند، هیچ مشکلی برای تجربه کردن این بازی نخواهید داشت.

حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای بازی AoE

  • سیستم عامل: نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ ورژن ۱۴۳۹۳.۰ یا بالاتر
  • پردازنده: Intel 1.8 Ghz+ Dual Core or greater i3, i5, or i7, or AMD equivalent
  • کارت گرافیک: Intel HD 4000 or Greater (16 or more Execution Units), AMD or nVidia GPU scoring 500 or more on Passmark G3D Mark
  • حافظه: ۴ گیگابایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۸ تا ۱۰ گیگابایت

منبع: وب‌سایت رسمی نسخه‌ی جدید AoE (همراه با تحلیل و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
219
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
111
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
233
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
455
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
942
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
257

مقالات سلامت

علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
63
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
72
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
75
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
98
ورم پس از زایمان
ورم پس از زایمان را با درمانهای طبیعی و خانگی رفع کنید
79
دندانهای حساس
دندانهای حساس خود را با رعایت این ۸ قانون بهبود داده و درد آنها را کاهش دهید
141

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
97
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
120
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
198
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
386
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,352
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
778

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
137
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
287
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
423
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
564
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
399
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
551