جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
آیا می‌دانید چه چیزهایی را نباید در کیف پول خود قرار دهید؟

آیا می‌دانید چه چیزهایی را نباید در کیف پول خود قرار دهید؟

کیف پول از لوازم ضروری برای خانم‌ها و آقایان است که همیشه آن را با خود همراه دارند و اقلام مختلفی را که در طول روز به آن نیاز پیدا می‌کنند در آن قرار می‌دهند. بسته به مدل و سایز کیف پول ممکن است چیزهای مختلفی را در آن قرار دهید مثلا برخی مدل‌های کیف پول جای مخصوصی برای تلفن همراه نیز دارند. در هر صورت شما این وسیله را یا در جیب شلوار و کت و یا در کیف دستی خود قرار می‌دهید و همیشه آن را همراه دارید. اما آیا می‌دانید چه چیزهایی را نباید در کیف پول خود قرار دهید؟ از آن‌جایی که همیشه خطر سرقت و گم شدن کیف پول وجود دارد، قرار دادن این چیزها در آن توصیه نمی‌شود.

کارت ملی

بیشتر افراد کارت ملی خود را در کیف پول نگهداری می‌کنند در حالی که این کار یک اشتباه بزرگ است. حتی شماره ملی خود را نیز نباید در جایی در کیف پول خود یادداشت کنید چون افراد سودجو و متقلب با دسترسی به آن می‌توانند کارهای زیادی را انجام دهند و به شما زیان برسانند. بهترین مکان برای نگه داشتن کارت ملی، منزل و در کنار مدارک مهم دیگر است. شماره ملی خود را نیز حتما از حفظ داشته باشید یا به حافظه تلفن همراه خود بسپارید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

دسته چک

چیزهایی که نباید در کیف پول بگذارید

شاید قرار دادن دسته چک داخل کیف پول کار خطرناکی به نظر نرسد اما در این دسته چک اطلاعات مهمی درباره شماره حساب، مشخصات و آدرس شما نوشته شده است و اگر این دسته چک به دست افراد خطرناکی بیفتند می‌توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کرده و از آن سواستفاده کنند. پس دسته چک را همیشه با خود حمل نکنید و آن را در جایی امن قرار دهید.

شناسنامه و پاسپورت

اهمیت پاسپورت و شناسنامه نیز کمتر از کارت ملی شما نیست و باید به دقت از آن‌ها مراقبت کنید و به جز در موارد ضروری آن‌ها را با خود حمل نکنید. در هر صورت کیف پول جای مناسبی برای قرار دادن این مدارک مهم نیست چون در صورت گم شدن این مدارک گرفتار دردسر و هزینه خواهید شد. وقتی به سفر خارجی می‌روید آن را در هتل و در جایی امن قرار دهید تا امکان گم شدن و به سرقت رفتن آن به حداقل برسد.

پول نقد زیاد

چیزهایی که نباید در کیف پول بگذارید

تنها مقداری پول نقد در کیف پول خود بگذارید که در صورت گم شدن آن مقدار احساس ناراحتی و ضرر زیادی نخواهید کرد. هرچند برخی افراد تصور می‌کنند چون نام این کیف، کیف پول است باید هرچه پول نقد دارند داخل آن نگهداری کنند. اما همیشه مقداری پول نقد در کیف پول خود قرار دهید چون در شرایط خاص ممکن است به آن احتیاج داشته باشید و کارت اعتباری به دردتان نخورد. در هرصورت توصیه می‌کنیم که درصد کمی از پول خود را به صورت اسکناس حمل کنید و بقیه را در کارت اعتباری خود داشته باشید.

تعداد زیادی کارت اعتباری

چیزهایی که نباید در کیف پول بگذارید

شما ممکن است در تعداد زیادی بانک دارای حساب جاری و پس‌انداز باشید و برای هریک از این حساب‌ها یک کارت اعتباری به شما داده شود. در هر صورت شما نباید همه این کارت‌ها را در کیف پول خود بگذارید چون در صورت گم شدن کیف پول شما زمان زیادی برای باطل کردن همه کارت‌ها نخواهید داشت و سارق می‌تواند حداقل یکی از حساب‌های شما را خالی کند. پس توصیه می‌شود حداکثر یک یا دو کارت اعتباری مربوط به حساب‌هایی را که هزینه‌های روزمره خود را از آن تامین می‌کنید در کیف پول خود نگه دارید.

تلفن همراه قفل نشده در کیف پول

گفتیم که برخی کیف‌های پول جای مخصوص تلفن همراه نیز دارند و اگر شما از این مدل‌ها استفاده می‌کنید و گوشی تلفن همراه خود را داخل ان قرار می‌دهید حتما باید روی گوشی خود رمز بگذارید تا در صورت گم شدن و به سرقت رفتن کیف پول اطلاعات شخصی، عکس‌ها و اطلاعات مالی شما به سادگی به دست سارقان نیفتد.

رسیدها

چیزهایی که نباید در کیف پول بگذارید

شما پس از هر خرید با کارت اعتباری و یا مراجعه به عابربانک یک رسید دریافت می‌کنید که چیز بی اهمیتی به نظر می‌رسد. اما این کاغذ به ظاهر بی‌اهمیت حاوی اطلاعات مهمی درباره حساب شما است که می‌تواند مورد سواستفاده قرار گیرد. پس توصیه می‌کنیم از گرفتن رسید در خودپردازها خودداری کنید و رسید مربوط به خرید را نیز دور بیندازید یا اگر به آن نیاز دارید با گوشی خود یک عکس از آن بگیرید و سپس دور بیندازید.

جواهرات

چیزهایی که نباید در کیف پول بگذارید

شاید گفتن این مورد ضروری نباشد چون همه از آن آگاهند اما گاهی ممکن است در طول روز ر بیرون از منزل، حلقه یا گردنبند و دستبند خود را درآورید و در کیف پول خود قرار دهید که این یک اشتباه بزرگ است و ممکن است در این مدت کیف شما گم شود یا به سرقت برود و جواهرات گران‌قیمت خود را برای همیشه از دست بدهید. به طور کلی توصیه می‌شود هر چیز ارزشمندی را که برای شما عزیز و باارزش است در جایی امن که احتمال گم شدن آن وجود ندارد قرار دهید.

لوازم الکترونیکی مثل فلش

برخی افراد لوازم الکترونیکی کوچک خود مثل فلش را در کیف پول خود قرار می‌دهند تا گم نشود. اگر این فلش حاوی اطلاعت شخصی و مهمی باشد این کار یک ریسک بزرگ است و نباید آن را انجام دهید. چون این اطلاعات می‌تواند مورد سواستفاده سارقان و افراد متقلب قرار بگیرد.

عکس بچه

چیزهایی که نباید در کیف پول بگذارید

این مورد آخر با موارد قبلی فرق دارد یعنی توصیه می‌کنیم که یک عکس داخل کیف پول خود قرار دهید چون طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۹ صورت گرفته احتمال بازگردانده شدن یک کیف دزدیده شده که داخل آن عکس قرار دارد بیشتر از کیف پولی است که عکس ندارد. اگر این عکس عکس بچه باشد احتمال برگردانده شدن ان بیشتر نیز می‌شود به طوری که ۸۸ درصد از کیف‌های حاوی عکس بچه به صاحبانشان برگردانده می‌شود، این آمار برای عکس حیوانات ۵۳ درصد، برای عکس خانوادگی ۴۸ درصد و برای عکس افراد مسن ۲۸ درصد است.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش دنیای مد در مجله قرمز شاخه جواهرات و اکسسوری مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
70
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
126
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
251
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
226
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
موثرترین درمان‌های غیرجراحی کلینیکی برای زیبایی پوست
214
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
با این ترفندها از ایجاد موخوره در موهایتان پیشگیری کنید
306

مقالات سلامت

چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
31
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
189
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
178
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
253
شقاق مقعد یا فیشر
شقاق مقعد (Fissure) چیست؟ معرفی کامل، علائم، پیشگیری و درمان شقاق مقعد
482
آکنه پیشانی
آکنه پیشانی به چه علت بوجود می‌آید و چگونه درمان می‌شود؟
393

مقالات آشپزی

شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
648
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
436
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
795
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
399
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,266
طرز تهیه اوتمیل اورنایت
طرز تهیه اوتمیل اورنایت در شیشه؛ صبحانه پر فیبر و مغذی با چندین دستورالعمل مختلف
1,162

مقالات تغذیه

تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
302
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
247
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
264
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
609
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
931
فواید چای نعناع
چای نعناع و معرفی ۹ مورد از خواص شگفت انگیز این نوشیدنی مفید
1,159