جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
اشتباهات رایج در آرایش عروس و روش‌های پیش‌گیری از آن‌ها

اشتباهات رایج در آرایش عروس و روش‌های پیش‌گیری از آن‌ها

ازدواج یکی از مهم‌ترین و استرس‌زاترین اتفافات زندگی هر فردی است و امکان اشتباه در این شرایط از همیشه بیشتر است. آیا می‌دانید اشتباهات رایج در آرایش عروس چه چیزهایی هستند؟ چه عواملی ممکن است آرایش شما را در این روز سرنوشتخراب کند و آن را به یک خاطره تلخ تبدیل کند و تا سال‌ها نتوانید با یک حس خوب به آلبوم عروسیتان نگاه کنید؟ در این مقاله اشتباهات رایج در آرایش عروس را معرفی کرده و روش‌هایی را برای جلوگیری از ارتکاب این اشتباهات بیان کرده‌ایم که می‌تواند راهنمای خوبی برای عروس‌خانم‌ها باشد.

عدم برنامه‌ریزی به موقع

در مقاله قبلی روش برنامه‌ریزی درست برای انجام آرایش عروس و نکات مهم برای این برنامه‌ریزی را شرح دادیم. اشتباهی که اکثر خانم‌های جوان در این زمینه مرتکب می‌شوند موکول کردن همه چیز به روزهای آخر است، زمانی که هیچ آرایشگاهی وقت خالی ندارد و شما نمی‌توانید تصمیم بگیرید چه سبکی را برای آرایش خود انتخاب کنید و این عجله و محدودیت زمان همه چیز را خراب خواهد کرد. حداقل از یک تا سه ماه قبل از روز عروسی برای همه چیز برنامه‌ریزی کنید و بهتر است برنامه‌ریزی برای آرایش را همزمان با انتخاب لباس عروس انجام دهید تا به‌راحتی همه چیز را با هم هماهنگ کنید.

تمرین نکردن یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش عروس

یکی از راه‌های کاهش استرس قبل از عروسی و مطمئن شدن از نتیجه دلخواه در مورد آرایش تمرین کردن است، شما می‌توانید یکی دو هفته قبل از روز عروسی با آرایشگر خود هماهنگ کنید تا یک بار به صورت آزمایشی آرایش شما را انجام دهد تا همه چیز را به روز مهم عروسی موکول نکنید. شما می‌توانید با بررسی همه جوانب و مشورت با دوستان و آرایشگر خود، تصمیم نهای را بگیرید و یا تغییرات کوچک در آرایش خود ایجاد کنید تا برای روز عروسی کامل‌تر شود. البته بیشتر عروس‌خانم‌ها به خصوص در کشور ما این کار را جدی نمی‌گیرند که یکی از اشتباهات رایج در آرایش عروس است.

انجام درمان‌های پوستی نزدیک به روز عروسی

این که در روز عروسی پوست بی‌نقصی داشته باشید بسیار عالی است و لازم است که از قبل پوست خود را برای این روز آماده کنید مثلا هرگونه درمان جوش، موی زائد، سفید کردن دندان‌ها و … را از چند ماه قبل شروع کنید و تا چند هفته مانده به عروسی همه چیز را تمام کنید و هیچ کاری را برای روزهای آخر نگه ندارید. چون این درمان‌ها ممکن است عوارضی روی پوست ایجاد کنند و مسلما دلتان نمی‌خواهد در روز عروسی با پوستی ملتهب یا آسیب دیده میان مهمانان حاضر شوید.

اشتباهات رایج در آرایش عروس درمان های پوستی نزدیک روز عروسی

امتحان یک چیز جدید

امتحان کردن چیزهای تازه خوب است و به شما قدرت ریسک کردن و شجاعت می‌دهد اما این کار از اشتباهات رایج در آرایش عروس است و در این روز به خصوص باید ریسک کردن را کنار بگذارید. مثلا اگر تاکنون از رژ لب قرمز استفاده نکرده‌اید اکنون زمان امتحان کردن آن نیست و بهتر است آرایش شما تفاوت زیادی با آرایش روتین و معمول شما که در آن بیشترین احساس زیبایی را دارید نداشته باشد در غیر این صورت احتمال این که نتیجه خوبی نگیرید و از آرایش خود راضی نباشید زیاد خواهد بود. فراموش نکنید که مردم باید شما را بشناسند و شما نیز باید احساس کنید که خودتان هستید و نه کس دیگری!

آرایش غلیظ و بیش از حد

یکی از اشتباهات رایج در آرایش عروس به خصوص در کشور ما آرایش زیاد و بیش از حد است. هرچند در آرایش عروس باید از تعدادی محصولات اضافه مثل پرایمر و تثبیت کننده آرایش هم استفاده کرد اما از بقیه لوازم آرایشی باید به اندازه و در حد معمول استفاده شود و شدت و غلظت استفاده از آن‌ها باید در حد آرایش روزمره و معمولی برای یک مهمانی باشد و نه بیشتر. دوباره متذکر می‌شویم که شما باید در این روز به خصوص خودتان باشید نه این که بعدها به عکس عروسی نگاه کنید و خودتان را نشناسید.

اشتباهات رایج در آرایش عروس آرایش غلیظ

فراموش کردن آرایش ضدآب برای چشم‌ها

کمتر عروسی در روز عروسی خود گریه نکرده است و این مهمترین دلیل پاک شدن آرایش عروس‌خانم‌ها و ایجاد تیرگی در زیر چشم‌ها است که حتما آرایش شما را خراب خواهد کرد. پس لازم است که از ریمل و سایه و خط چشم ضدآب استفاده کنید. همچنین گرمای هوا و عرق کردن ناشی از گرما یا استرس نیز عاملی است که باعث پاک شدن آرایش می‌شود و ضرورت استفاده از مواد آرایشی ضدآب را به خصوص در فصل‌های گرم که اتفاقا بیشتر عروسی‌ها هم در این فصل برگزار می‌شوند بیشتر می‌کند.

استفاده بیش از حد از آرایش براق و اکلیلی

هرچند این روزها آرایش براق بسیار مد روز است و این نوع آرایش شما را جوان و جذاب نشان می‌دهد اما میان یک صورت درخشان و زیبا و یک صورت چرب و کثیف تفاوت زیادی هست. پس به ارایشگر خود توصیه کنید که تنها در قسمت‌های محدودی از صورت که شامل گونه‌ها و گوشه داخلی چشم‌ها هستند از براق کننده استفاده کند. استفاده از این براق کننده‌ها در پیشانی و روی بینی و چانه اصلا توصیه نمی‌شود چون ظاهر پوست شما را چرب و درخشش آن را بیش از حد کرده و گونه‌ها جلوه خود را از دست خواهند داد.

اشتباهات رایج در آرایش عروس آرایش براق بیش از حد

فراموش کردن آرایش بدن

یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش عروس تنها آرایش صورت و فراموش کردن گردن و شانه‌ها و بدن است. بسته به لباس عروسی که انتخاب کرده‌اید و قسمت‌هایی که پوشیده نخواهند شد را مشخص کنید و از آرایشگر بخواهید تا از هر کرم و فونداسیونی که برای صورت استفاده می‌کند در این قسمت‌ها نیز به کار ببرد  تا صورت شما جدا از بقیه بدن دیده نشود و آرایش بی نقصی داشته باشید.

تجدید نکردن آرایش در طول روز عروسی

‌بیشتر عروس‌خانم‌ها تصور می‌کنند نیازی به تجدید آرایش در طول روز عروسی ندارند اما این تصور اشتباه است و شما باید چند وسیله ضروری را همراه داشته باشید (و یا به نزدیک‌ترین شخص همراه خود بسپارید) تا با استفاده از آن‌ها آرایش شما را تصحیح کند. این وسیله‌ها عبارتند از دستمال جذب کننده چربی اضافی صورت برای پاک کردن عرق، رژ لب برای تجدید آن پس از استفاده از غذا و نوشیدنی و قطره چشم برای از بین بردن قرمزی داخل چشم ناشی از خستگی و خشکی چشم. این کار باعث می‌شود هم در طول روز عروسی شاداب و سرحال به نظر برسید و هم در عکس‌های عروسی زیبا دیده شوید.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: PureWow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
163
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
90
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
197
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
379
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
776
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
221

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
77
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
124
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
143
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
126
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
853
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
371

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
87
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
96
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
185
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
371
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,303
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
758

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
111
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
257
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
402
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
554
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
387
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
528