جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
اشتباهات آرایشی رایج و راه‌های پیشگیری از آن‌ها

اشتباهات آرایشی رایج و راه‌های پیشگیری از آن‌ها

آرایش اگر درست و به اندازه انجام شود تاثیر مثبتی روی زیبایی چهره فرد دارد اما اگر درست انجام نشود اشتباهات آرایشی ناشی از آن نه تنها شما را زیباتر نخواهد کرد بلکه باعث خراب شدن ظاهر و چهره شما نیز خواهد شد و در درازمدت به پوست و سلامت شما زیان خواهد رساند. در این مقاله می‌خواهیم رایج‌ترین اشتباهات آرایشی و روش‌های جلوگیری از ارتکاب آن‌ها را بیان کنیم.

اشتباهات آرایشی مربوط به فونداسیون و کانسیلر

پوست خود را قبل از آرایش آماده کنید: اگر روی صورت چرب یا خشک و ترک خورده آرایش کنید قطعا نتیجه خوبی نخواهید گرفت به همین دلیل برای داشتن آرایش بی‌نقص قبل از آرایش باید پوست را پاکسازی و آماده کنید. پس از پاکسازی از مرطوب کننده و پرایمر آرایشی هم استفاده کنید و برنامه روتین مراقبت از پوست را نیز مرتب اجرا کنید. بسته به نوع پوست خود که ممکن است چرب یا خشک باشد مراحل آماده سازی پوست را برای آرایش در این مقالات مطالعه کنید.

قبل از خرید، رنگ آن را تست کنید: یکی از اشتباهات رایج در خرید و انتخاب کانسیلر و فونداسیون این است که خانم‌ها رنگ متفاوت با رنگ طبیعی پوست خود انتخاب و استفاده می‌کنند. اگر رنگ کرم پودر و فونداسیون شما تیره از رنگ طبیعی صورتتان باشد چهره شما تیره و نارنجی رنگ می‌شود و اگر رنگ آن روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست باشد چهره شما کدر و خاکستری به نظر خواهد رسید. برای تست کردن رنگ فونداسیون و کانسیلر هنگام خرید آن را روی دست خود امتحان نکنید چون رنگ پوست دست با رنگ صورت متفاوت است، بهترین محل برای تست رنگ فونداسیون خط فک شماست، نمونه را روی کناره فک خود بزنید و زیر نور طبیعی آن را مشاهده کنید، اگر رنگ فونداسیون یا کانسیلر روی صورت مشخص نبود رنگ مناسب خود را پیدا کرده‌اید.

ابزار آرایشی مناسب انتخاب کنید: اگرچه استفاده از فونداسیون و کانسیلر با انگشت ساده و کم هزینه است اما نتیجه آن حرفه‌ای و بی‌نقص نخواهد بود. استفاده از برس‌های آرایشی باکیفیت و یا اسفنج‌های آرایشی به خصوص پد اشکی و یا پد‌های ژلاتینی که به تازگی معرفی شده‌اند آرایش شما حرفه‌ای‌تر و بادوام‌تر خواهد شد. البته استفاده از حرارت دست در مرحله نهایی آرایش به تثبیت فونداسیون و کانسیلر کمک می‌کند. در مورد انتخاب مواد آرایشی نیز یک قانون کلی وجود دارد، اگر پوست خشکی دارید مواد آرایشی پودری را به کلی فراموش کنید برای پوست‌های چرب نیز از مواد آرایشی مات استفاده کنید.

کانسیلر با رنگ مناسب انتخاب کنید: اگر کانسیلر را برای استفاده در زیر چشم و پوشش تیرگی آن می‌خواهید آن را یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کنید اما اگر کانسیلر را برای رفع بقیه عیوب پوستی مثل جای جوش استفاده می‌کنید رنگ آن باید دقیقا مشابه رنگ فونداسیون شما باشد.

برای جلوگیری از اشتباهات آرایشی از ابزارهای مناسب استفاده کنید

اشتباهات آرایشی مربوط به آرایش چشم و لب و گونه

از رژگونه درست استفاده کنید: یکی از اشتباهات آرایشی رایج استفاده نادرست و زیاد از رژگونه است. اگر رژگونه را پایین‌تر از محل آن بزنید صورت شما افتاده و پیر دیده می‌شود و اگر آن را به مقدار زیاد استفاده کنید آرایش شما مصنوعی و نامناسب خواهد شد پس مقدار بسیار کمی از رژگونه را برداشته و بالای گونه‌ها بزنید و تا حد ممکن آن را محو کنید. دقت کنید که جهت رژگونه کمی با خط عمودی چهره زاویه داشته باشد و افقی نباشد.

ابروها را درست پر کنید: بزرگ‌ترین اشتباهات آرایشی در ارتباط با ابرو پیش می‌آیند. استفاده از رنگ‌های تیره‌تر از رنگ موهای ابرو، پر کردن بیش از حد یا فراتر رفتن از مرز طبیعی موهای ابرو اشتباهات رایجی است که آرایش شما را خراب خواهد کرد. از مداد یا ماژیک و یا سایه ابرو برای پر کردن داخل ابرو استفاده کنید و با ضربات کوچک به شکل مو داخل ان را پر کنید و تا حد ممکن فرم ابرو را طبیعی و نزدیک به شکل ابروی خود نگه دارید، در انتخا برای تثبیت فرم آن از ریمل یا ژل ابرو استفاده کنید.

از پرایمر سایه استفاده کنید: سایه‌ای که استفاده می‌کنید هرچقدر هم که با کیفیت باشد پس از مدتی بر اثر چربی پشت چشم و عرق رگه رگه شده و جمع خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق باید از پرایمر سایه استفاده کنید، مقدار کمی از آن را برداشته و پشت چشم و زیر ابرو بزنید، اگر پرایمر سایه ندارید می‌توانید از کانسیلر خود به جای پرایمر استفاده کنید.

خط چشم را درست استفاده کنید: خط چشم کشیدن از سخت‌ترین کارها در آرایش است و بالطبع اشتباهات آرایشی هم در مورد آن بیشتر رخ می‌دهد اما با استفاده از نوار چسب می‌توان احتمال خطا را کاهش داد. نوار چسب را به اندازه لازم برش داده و با زاویه ۴۵ درجه در گوشه چشم بچسبانید و با خیال راحت خط چشم بکشید، قبل از چسباندن چسب روی چشم یک بار آن را روی دست خود بزنید تا قدرت چسبندگی آن کم شود و موقع کندن از روی چشم آرایش شما را خراب نکند.

فرمژه را به موقع به کار ببرید: فر کردن مژه‌ها باعث باز شدن و بزرگ‌تر دیده شدن چشم می‌شود. اما نباید فرامشو کنید که زدن فرمژه را باید قبل از ریمل زدن انجام دهید، اگر بعد از ریمل زدن فرمژه بزنید هم به مژه‌ها آسیب می‌زنید، هم ریمل شما نامنظم و خراب می‌شود و هم دستگاه فرمژه شما کثیف و غیرقابل استفاده خواهد شد. اگر به فرمژه زدن علاقه ندارید پس از ریمل زدن در حالی که مژه‌ها خیس است با انگشت آن‌ها را به عقب برگردانید تا فر شوند.

لب‌ها را مرطوب کنید: استفاده از رژ لب حتی رژ لب مایع روی لب‌های خشک و ترک خورده از اشتباهات آرایشی رایج است که برای جلوگیری از آن لازم است قبل از رژ زدن از بالم لب قوی استفاده کنید، آن را روی لب بمالید و سپس لب‌ها را روی هم بمالید و حدود ده دقیقه صبر کنید تا رطوبت آن جذب لب‌ها شود سپس پوسته‌های اضافی را به راحتی از روی لب بکنید و رژ لب بزنید.

از خط لب درست استفاده کنید: یکی دیگر از اشتباهات رایج در مورد رژ زدن استفاده از خط لب با رنگ متفاوت نسبت به رژ لب است. خط لب شما باید همرنگ یا یک درجه تیره‌تر از رنگ رژ لب شما باشد و دقیقه در مرز لب‌ها استفاده شود تا حالتی مصنوعی ایجاد نکند.

یکی از اشتباهات ارایشی رایج استفاده غلط از رژگونه است

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز، شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. نظرات خود را نیز درباره این مطلب با ما در میان بگذارید.

منبع: WikiHow (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
120
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
75
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
160
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
303
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
ترفندهای ساده و سریع آرایش خط چشم که کمتر کسی آن‌ها را می‌داند
611
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
همه نکات و ترفندهایی که باید درباره مراقبت از موهای فر بدانید
193

مقالات سلامت

داروی تری فلوئوپرازین: معرفی ویژگی ها، کارکرد، نحوه مصرف و عوارض جانبی
19
علائم لوسمی کودکان
شایعترین علائم لوسمی کودکان و علائم اولیه این بیماری چه هستند؟
96
داروی آلزایمر و پارکینسون چیست
معرفی کامل داروی اکسلون (Exelon) یا ریواستیگمین (Rivastigmine) – بهبود زوال عقل
110
تومور ویلمز
تومور ویلمز یا سرطان کلیه کودکان؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روشهای درمانی
99
فیبروم رحم
علائم خاموش فیبروم رحم با ۸ علامت هشدار دهنده و انواع روشهای درمان فیبروم
623
رقیق کننده‌های خون
رقیق کننده‌های خون طبیعی با انواع مختلف که از تشکیل لخته خون جلوگیری می‌کنند
310

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
20
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
65
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
171
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
346
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,254
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
737

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
77
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
222
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
381
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
538
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
382
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
505