جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
برای هر نوع فر مو از چه ابزارهایی باید استفاده کنیم؟

برای هر نوع فر مو از چه ابزارهایی باید استفاده کنیم؟

روحیه تنوع طلب خانم‌ها همیشه آن‌ها را به روش‌های مختلف آرایش صورت و مو سوق داده است و علاقه به فر کردن موها هم یکی از این روش‌های تنوع طلبانه است. برخلاف تصور بیشتر افراد تنها یک نوع فر مو وجود ندارد و فر مو بر اساس سایز حلقه آن و میزان باز یا بسته بودن آن انواع مختلفی دارد و هر نوعی برای آرایش خاص و جنس موی خاصی مناسب است. اما هر نوع فر مو را چطور می‌توان به وجود آورد؟ برای دانستن این مساله لازم نیست حتما یک آرایشگر حرفه‌ای و باتجربه باشید چون ابزارهای مختلف فر کردن مو هرکدام برای ایجاد نوع خاصی از فر مو طراحی شده‌اند که در این مقاله با آن‌ها آشنا می‌شوید. در ادامه نیز سه قانون کلی برای نگهداری و زیبایی مو را برای شما بیان می‌کنیم.

برای موهای موجدار

نوع فر مو موجدار

سشوار کردن موهای بلند با برس گرد حالت زیبایی در آن‌ها به وجود میرآورد که باعث می‌شود موها در نیمه بالایی حجیم و در نیمه پایینی موجدار و نرم به نظر برسند. رسیدن به این حالت نیاز به زمان زیاد برای سشوار کشیدن موهای نمدار و مهارت نسبی برای این کار دارد. اگر شما زمان یا مهارت کافی برای این کار را ندارید در این صورت بهترین ابزار برای شما فر کننده حرارتی با قطر ۴.۵ سانتی‌متر است که همان اثر را روی موهای بلند به وجود می‌آورد بدون آن که فشاری روی موها وارد شود و روی موهای خشک هم قابل استفاده است.

برای فر بسته و فشرده

نوع فر مو بسته و فشرده

خانم‌هایی که موهای صاف و لخت دارند همیشه از این شاکی هستند که موهایشان حالت نمی‌گیرد و فر کردن هم دوام زیادی روی موهایشان ندارد. خوشبختانه در سال‌های اخیر ابزاری وارد بازار شده است که می‌تواند نیاز این افراد را هم پاسخ دهد. این ابزار فر کردن مو به صورت نیمه خودکار عمل می‌کند و فقط کافی است یک دسته از  موهای خود را در محل مشخص شده قرار دهید. اگر فرهای بسته و فشرده بدون گره و پیچ اشتباهی برای موهای خود می‌خواهید این ابزار را تهیه کنید و بدون نگرانی از سوختن یا آسیب دیدن موها آن را به کار ببرید. این ابزار برای همه انواع مو به خصوص موهای ساف و لخت و حتی برای موهای متوسط و نیمه بلند هم قابل استفاده است.

برای فر ساحلی

فر مو

فر ساحلی یک نوع فر محبوب میان خانم‌ها به خصوص در فصل تابستان است که حتی برای موهای کوتاه هم قابل استفاده است. برای داشتن چنین فرهایی لازم نیست زحمت زیادی به خود بدهید و یا از بیگودی و چیزهای دیگر استفاده کنید فقط کافی است از ابزار حرارتی فر کردن مو با قطر دو تا سه سانتی‌متر استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برای ایجاد فر ساحلی باید دو تا پنج سانتی‌متر از نوک موها را بیرون از ابزار حرارتی قرار دهید تا این ابزار تنها روی قسمت میانی موها اثر کند و نوک موها صاف باقی بماند، حالتی که به آن فر ساحلی می‌گوییم.

برای فرهای درشت و حجم دار

نوع فر مو درشت و حجم دار

شاید تصور کنید که بیگودی‌های حرارتی مدت‌هاست که فراموش شده‌اند اما باید بگوییم این ابزار پرکاربرد دوباره بازگشته است و این بار حالتی مدرن و متفاوت نسبه به گذشته دارد، نوع درشت این بیگودی‌ها برای داشتن فر درشت و پرحجم مناسب هستند و اگر این نوع فر مو را ترجیح می‌دهید می‌توانید از بیگودی‌های بزرگ جدید برای فر کردن مو استفاده کنید. بیگودی‌ها را آماده کنید و قبل از شروع  آرایش خود موها را دور آن‌ها بپیچید و اجازه دهید کاملا خنک شوند سپس آن‌ها را باز کنید. این ابزارها برای هر نوع و جنس مو و برای موهای متوسط و بلند هم قابل استفاده است.

برای فرهای موازی شبیه به بافت مو

آیا تا به حال موهای خیس و نمدار خود را بافته و پس از خشک شده باز کرده‌اید؟ این نوع فر مو که حالتی لطیف و ملایم دارد می‌تواند با ابزارهای دیگر و در زمان کمتری هم ایجاد شود. اخیرا نوع جدید از ابزارهای حرارتی فرکردن مو به بازار آمده است که این نوع فر مو را ایجاد می‌کند و به Deep Waver معروف است. این وسیله حالتی W شکل دارد که با قرار دادن دست مو داخل آن موها حالت موجدار عمیق به خود می‌گیرند مشابه حالتی که پس از بافتن موها به وجود می‌آید و موها حجیم و خوش حالت می‌شوند.

سه قانون اصلی برای نگهداری بهتر از موها

کارشناسان زیبایی و متخصصان پوست و مو برای نگهداری بهتر موها سه قانون کلی را بیان کرده‌اند که رعایت این سه قانون می‌تواند به زیبایی بیشتر و سلامت موها کمک کند:

موها را هرروز نشویید: شستن هرروز موها با شامپو باعث از بین رفتن لایه محافظ روی ساقه مو می‌شود و پس از مدتی ساقه مو حالت اسفنجی به خود می‌گیرد و شکننده و آسیب پذیر می‌شود. اگر لازم است که هر روز دوش بگیرید موها را نشویید یا حداقل از یک شامپوی بسیار ملایم که چربی طبیعی مو را در خود حل نکند استفاده کنید.

از حرارت دادن بیش از حد به موها خودداری کنید: حرارت دادن به صورت مکرر دشمن موهای شما است و آسیب‌های جدی به ساقه مو وارد می‌کند و آن را ضعیف و شکننده می‌کند. پس تا حد امکان استفاده از سشوار، اتومو، بیگودی و سایر ابزارهای حرارتی را محدود کنید و تنها دو هفته یکبار یا حداکثر هفته‌ای یکبار از آن‌ها استفاده کنید تا موها حالت طبیعی خود را از دست ندهند و سالم و درخشان باقی بمانند.

با بافت طبیعی موهای خود مقابله نکنید: نیکول کیدمن ستاره سینما در یکی از مصاحبه‌های خود اذعان کرد که صاف کردن مکرر موهایش باعث شد که فر طبیعی و زیبایی آن برای همیشه از بین برود و اکنون دیگر موهایش قابل فر شدن و صاف شدن نیست. پس سعی کنید با حالت طبیعی موهای خود کنار بیایید و اگر موهای فر دارید هر روز آن‌ها را صاف نکنید و یا اگر موهایتان صاف است مرتب آن را فر نکنید. این کار در درازمدت موهای شما را به بافتی بی حالت و آسیب دیده تبدیل می‌کند که نه تنها زیبایی طبیعی خود را از دست داده است بلکه دیگر تغییر حالت هم نمی‌دهد.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه مراقبت و زیبایی مو مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Real Simple (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
37
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
87
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
255
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
138
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
262
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
540

مقالات سلامت

علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
80
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
122
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
236
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
141
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
98
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
137

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
106
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
139
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
217
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
401
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,388
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
793

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
160
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
328
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
445
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
582
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
408
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
575