جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
معرفی بازی Pyre

رستگاری ماجراجویان برزخی: آشنایی با بازی Pyre در روز انتشار

بازی Pyre از جمله عناوین جدیدی است که علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری امروز می‌توانند شاهد ملاقات با آن باشند. برای آشنایی بیشتر با زیر و بم بازی Pyre می‌توانید مجله قرمز را در ادامه‌ی متن پیش رو همراهی کنید.

بازی Pyre جدیدترین تجربه‌ی اعضای استودیو Supergiant Games در دنیای بازی‌های کامپیوتری به شمار می‌رود. بازی‌سازان خلاقی که پیش از ساخت این بازی نام دو بازی Bastion و Transistor را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده‌اند. عناوینی که هنگام عرضه در زمان خود توانستند تحسین‌های فراوانی را برانگیزند و گیمرها و منتقدان را به یک اندازه راضی و خوشنود نکه دارند. حال نوبت به بازی Pyre رسیده است تا همان تجربیات را بار دیگر تکرار کند. اثری که مراحل ساخت آن بلافاصله پس از پایان مراحل تولید بازی Transistor آغاز شد و اکنون پس از گذشت چندین ماه بالاخره امکان تجربه‌ی آن برای بازی‌دوستان فراهم شده است.

به تصویر کشیدن رستگاری در برزخ توسط بازی Pyre

داستان بازی Pyre ماجراجویی‌های تعدادی روح تبعیدی را به تصویر می‌کشد که در عالمی برزخ مانند به نام Downside گرفتار شده‌اند و برای رهایی خود ناگزیر از رویارویی با سایر ارواح تبعیدی حاضر در این سرزمین متروکه هستند. در این بازی شما با شخصیت‌های متعددی رویرو می‌شوید که هر کدام داستان و پیشینه‌ی مختص به خود را دارند و از این امکان برخوردارند که به گروه تحت سرپرستی شما ملحق شوند. گروهی که اعضای آن نام خواننده (Reader) را بر خود نهاده‌اند و با از بین بردن سایر ساکنان سرزمین Downside قصد پاک کردن کامل روح خود را داشته و خیال رستگاری را در سر می‌پرورانند.

هر کدام از این شخصیت‌ها با شکل و شمایل متفاوتی در برابر شما قرار می‌گیرند و ظاهر گوناگونی دارند. به عنوان مثال ممکن است افراد حاضر در گروه شما از ظاهری شبیه به انسان برخوردار باشند یا همچون دیوها شاخی بر سرشان روییده باشد. همچنین این شخصیت‌ها می‌توانند در قالب حیوان سر راه شما قرار گیرند و همچون سایر اعضا به گروهتان ملحق شوند. به این ترتیب شما می‌توانید همراه با اعضای تیم خود در گوشه و کنار سرزمین برزخ مانند Downside به راه افتاده و از داستان این بازی سر در بیاورید.

بازی سوپرجیانت

روایت داستان بازی Pyre جدا از محیط این اثر رخ نمی‌دهد و به طور کامل درون آن تنیده شده است. به این معنی که داستان این بازی نه در قالب سکانس‌های نمایشی جداگانه که به شکل کاملا پویا و تعاملی در خود بازی روایت می‌شود. از همین رو با توجه به تعاملی بودن نوع روایت داستان بازی Pyre و همچنین وجود شخصیت‌های گوناگون در محیط این اثر، هر گیمری از این امکان برخوردار است تا تجربه‌ای نسبتا متفاوت از داستان بازی Pyre را از سر بگذراند.

شرکت در نبردهای گروهی برای رسیدن به رستگاری در بازی Pyre

بازی Pyre را در مجموع می‌توان یک بازی نقش آفرینی لقب داد که ساختار مبارزات آن تلفیقی از مبارزات بازی Transistor و مبارزات آشنای عناوین سبک موبا است. هر چند که شما در طول بازی می‌توانید افراد فراوانی را به لیست شخصیت‌های حاضر در گروه خود اضافه کنید، اما هنگام انجام مبارزات این بازی تنها سه تن از افراد گروه می‌توانند در میدان نبرد حاضر شوند. ضمن این که در هر لحظه از مبارزه شما تنها کنترل یکی از افراد حاضر در میدان نبرد را بر عهده خواهید داشت. با این حال هر زمان که بخواهید می‌توانید میان سه مبارز گروه خود جا به جا شده و به دلخواه یکی از آن‌ها را برگزینید.

نبردهای بازی Pyre با نام Rite شناخته می‌شوند و هدف اصلی در هر کدام از آن‌ها خاموش کردن شعله‌های راهنمای گروه حریف است، البته پیش از آن که مبارزان گروه مقابل موفق به انجام این کار شوند. انجام کامل و موثر این هدف اتخاذ استراتژی‌های کارآمدی را طلب می‌کند و بدون انجام این کار نمی‌توان به موفقیت در نبردها دست یافت. به عنوان مثال می‌توان با در پیش گرفتن استراتژی‌های ریسکی به سراغ استفاده از هاله‌ی نور انفجاری برای از کار انداختن هر سه عضو گروه رقیب رفت یا با تاکتیک‌های محافظه‌کارانه به صورت تدریجی بر حریفان چیره شد.

بازی نقش آفرینی

علاوه بر آن بخشی از استراتژی‌های کارآمد گیمرها در میدان مبارزه به نوع چینش مبارزان آن‌ها در میدان بستگی دارد. هر کدام از اعضای گروه شما از توانایی‌های منحصر به فرد و قابلیت‌های متفاوتی نسبت به سایر اعضای گروه برخوردارند. به عنوان مثال تعدادی از آن‌ها قابلیت حرکت سریع در طول میدان نبرد را دارند اما در عوض حملاتشان از قدرت چندانی برخوردار نیست. در مقابل تعدادی از مبارزان گروه را هم می‌توان سراغ گرفت که توان و نیروی فراوانی هنگام حمله دارند اما از لحاظ سرعت عمل در میدان مبارزه چندان تر و فرز نیستند.

به این ترتیب بخش مهمی از ماجراجویی‌های شما در طول تجربه‌ی بازی Pyre به شرکت در مبارزات این بازی اختصاص خواهد داشت. البته این مبارزات در طول روز انجام می‌گیرند و شما هنگام فرا رسیدن شب باید به انجام اموری نظیر جستجو برای یافتن تجهیزات و ساز و برگ، تعلیم افراد گروه برای افزایش مهارت‌هایشان در طول مبارزات و همچنین گشت و گذار در گوشه و کنار محیط این اثر برای شناختن هر چه بیشتر آن بپردازید.

بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که بازی Pyre علاوه بر کمپین داستانی از وجود یک بخش رقابتی جداگانه نیز بهره می‌برد. در این بخش از بازی شما می‌توانید تیم سه نفره‌ی خود را از میان بیست شخصیت قابل انتخاب برگزیده و به مصاف تیم حریف بروید. تیمی که کنترل آن را هوش مصنوعی این بازی یا یک گیمر دیگر بر عهده خواهد داشت. البته بخش رقابتی بازی Pyre از وجود قابلیت چند نفره‌ی آنلاین بی‌بهره است و تنها از طریق برقراری ارتباط محلی می‌توان آن را به شکل گروهی تجربه کرد.

رنگ و لعاب بازی Pyre

بازی Pyre را به لحاظ برخورداری از جنبه‌های فنی و هنری می‌توان تلفیقی از دو بازی Bastion و Transistor دانست. به این معنی که نوع طراحی شخصیت‌ها و جنبه‌های هنری گرافیک این اثر به بازی Transistor شباهت دارد و چگونگی استفاده از رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها برای شکل دادن به دنیا و شخصیت‌های این بازی نیز به بازی Bastion شبیه است. علاوه بر آن نظیر همان موسیقی تاثیرگذار موجود در ساخته‌های پیشین اعضای استودیو Supergiant Games را در این بازی نیز می‌توان به گوش شنید. در مجموع اگر از تجربه‌ی دو بازی Bastion و Transistor لذت برده باشید، احتمالا با بازی Pyre نیز ارتباط مناسبی برقرار خواهید کرد. هرچند که این بازی از منظر گیم‌پلی تفاوت‌های قابل توجهی با دو اثر یاد شده دارد.

بازی پایر

بازی Pyre از امروز به طور رسمی در اختیار بازی‌دوستان قرار گرفته است و علاقه‌مندان به دو پلتفرم PC و PlayStation 4 می‌توانند این بازی را روی پلتفرم مورد نظر خود تجربه کنند. ضمن آن که این بازی روی هر دو پلتفرم مقصد خود، علاوه بر کیفیت تصویری ۱۰۸۰p از کیفیت تصویری ۴K نیز پشتیبانی می‌کند. اگر مشتاق به دانستن این نکته هستید که آیا بازی Pyre روی سیستم کامپیوتری مبتنی بر ویندوز یا لینوکس شما قابل اجرا خواهد بود یا خیر، می‌توانید بخش انتهایی این مطلب را از نظر بگذرانید تا از حداقل مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی در پلتفرم PC آگاه شوید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Pyre در سیستم عامل ویندوز

  • سیستم عامل: Windows 7
  • پردازنده: Dual Core 3.0 ghz
  • کارت گرافیک: o 1GB of VRAM / Intel HD 4000 or better
  • حافظه‌ی رم: ۴ گیگا بایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۷ گیگا بایت

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Pyre در سیستم عامل لینوکس

  • سیستم عامل: glibc 2.17+, 32/64-bit
  • پردازنده: Dual Core 3.0 ghz
  • کارت گرافیک: OpenGL 4.2+ support
  • حافظه‌ی رم: ۴ گیگا بایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب: ۷ گیگا بایت

منبع: وب‌سایت رسمی این بازی (همراه با ترجمه، تالیف و ویرایش اختصاصی نویسندگان و مترجمان مجله قرمز)

در صورت تمایل می‌توانید با نظرات خود در بخش کامنت، ما را در بهبود کیفیت مطالب بخش بازی مجله قرمز یاری کنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
جدیدترین و زیباترین مدل‌های رنگ مو برای تابستان که امسال می‌توانید امتحان کنید
37
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
عطر بهترین هدیه برای کسانی که دوستشان دارید و می‌خواهید خوشحالشان کنید
87
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
همه محصولات آرایشی و بهداشتی که خانم‌ها به آن‌ها احتیاج دارند
255
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
ابزارهای کار ناخن ،همه ابزارهایی که برای آرایش ناخن لازم دارید
138
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
عادت دست زدن به صورت را با این ترفندهای ساده و روانشناسانه ترک کنید
262
بستن منافذ پوست صورت
بستن منافذ پوست صورت با ۹ ماسک خانگی عالی و زیبا کننده و بدون مواد سمی
540

مقالات سلامت

علتهای پا درد
پا درد چه علتهایی دارد و چه موقعی جدی می‌شود؛ بررسی ۷ نوع پا درد و درمان آن
80
تست کراتینین خون
تست کراتینین آزمایش خون به چه منظور انجام می‌شود و میزان نرمال آن چقدر است؟
122
علائم کمبود ویتامین D
علائم کمبود ویتامین D با ۹ علامت هشدار دهنده که باید به آنها توجه کرد
236
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون
ناشتا بودن قبل از آزمایش خون و آمادگی قبل از آن؛ انواع آزمایشها و مواد ممنوعه و ترفندها
141
افزایش هموگلوبین
افزایش هموگلوبین خون با مصرف مکملها و تغییر در رژیم غذایی چگونه امکان پذیر است؟
98
بسته شدن مجرای اشکی
بسته شدن مجرای اشکی در کودکان به چه علت رخ می‌دهد و چگونه درمان می‌شود؟
137

مقالات آشپزی

نان موزی ساده
ساده ترین روش برای تهیه نان موزی عالی و با چندین و چند گزینه تغییر در دستورالعمل
106
کوفته کلم
طرز تهیه کوفته کلم با سس مخصوص جایگزین دلمه کلم برای افرادی که وقت ندارند
139
نان پیتا با خمیر ترش
نان پیتا با خمیر ترش یک نان عالی برای ساندویچ و انواع غذاهای خانگی
217
سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
401
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
1,388
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
793

مقالات تغذیه

غذاهای ضد التهاب
غذاهای ضد التهاب با ۱۵ نوع مختلف که دردهای شما را کاهش می‌دهند
160
غذاهای کاهش دهنده قند خون
غذاهای کاهش دهنده قند خون با ۱۳ نوع متنوع که قند خون را بالا نمی برند
328
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
445
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
582
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
408
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
575