جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
آرایش پوست خشک و روش صحیح انجام آن در چند مرحله

آرایش پوست خشک و روش صحیح انجام آن در چند مرحله

مشکلات پوست خشک تنها به خشکی و التهاب ناشی از آن محدود نیست و آرایش پوست خشک از کارهای دشواری است که خانم‌های صاحب پوست خشک را دچار مشکلات فراوانی می‌کند. آرایش در نقاط خشک پوست حالت پوسته پوسته پیدا کرده و کاملا جذب می‌شود و اثر زیبایی خود را از دست می‌دهد. اما اگر پوست خشکی دارید باید هنگام آرایش و قبل از آن نکات خاصی را رعایت کنید تا آرایش پوست خشک به زیبایی و با دوام بیشتری روی صورت شما بنشیند. در این مقاله از مجله قرمز این نکات و مراحل مختلف آرایش پوست خشک را بخوانید.

آماده‌سازی صورت

صورت خود را بشویید: مهم نیست چه نوع پوستی دارید، حتما قبل از آرایش باید صورت خود را بشویید تا زمینه تمیز و مناسبی برای آرایش فراهم شود و پوست صورت تروتازه و آماده گردد. همچنین این کار باعث می‌شود باقیمانده‌های آرایش‌های قبلی نیز پاکسازی شود و از بسته شدن روزنه‌های پوستی و ایجاد آکنه جلوگیری شود. برای شستن صورت از یک پاک کننده ملایم مناسب برای پوست خشک استفاده کنید، شوینده‌های مخصوص پوست چرب یا معمولی ممکن است برای پوست خشک شما بیش از حد قوی باشد و خشکی و التهاب آن را افزایش دهد.

پوست را مرطوب کنید: پس از شستن صورت نوبت به مرطوب کردن آن می‌رسد، روی خشک‌ترین نواحی تاکید کنید و مقدار بیشتری مرطوب کننده به این مناطق که معمولا گونه‌ها، اطراف بینی و بین ابروها است بزنید. از مرطوب کننده قوی با قدرت آب رسانی بالا که مخصوص پوست خشک طراحی شده استفاده کنید. مقداری از مرطوب کننده استفاده کنید که توسط پوست جذب شود نه این که ظاهری چرب و براق به آن بدهد.

پرایمر آرایشی صورت استفاده کنید: پرایمر آرایشی یک ماده ژل مانند و نسبتا رقیق است که قبل از آرایش برای آماده‌سازی پوست استفاده می‌شود. استفاده از پرایمر برای آرایش پوست خشک اهمیت ویژه‌ای دارد چون باعث نرم‌تر شدن پوست و گرفتن نتیجه بهتر در آرایش می‌شود. پرایمر را نقطه نقطه روی پوست بزنید و سپس با دست پخش کنید. از پرایمر به مقدار زیاد استفاده نکنید و همان قدر که روی پوست جذب شود کافی است.

پرایمر آرایشی چشم استفاده کنید: پرایمر یا پایه آرایشی چشم به عنوان پایه برای سایه به کار می‌رود و باعث می‌شود سایه چشم دوام بیشتر و جلوه زیباتری پیدا کند. این پرایمر قسمت پشت پلک را یکرنگ کرده و کمک می‌کند سایه زیباتر دیده شود و پس از مدتی حالت رگه‌ای پیدا نکند چون اگر با پلک خشک سایه بزنید پس از مدتی چشمان و پلک‌ها حالت قرمزی پیدا می‌کنند. یک نقطه از این پرایمر را برای پشت پلک هر چشم استفاده کنید.

بالم لب بزنید: یکی از مشکلات رایج افرادی که پوست خشک دارند خشکی لب است. داشتن لب‌های خشک و پوسته پوسته آرایش پوست خشک را خراب می‌کند و زدن رژ لب روی آن تقریبا غیرممکن است. پس حتما حدود ده دقیقه قبل از آرایش لب‌ها از بالم لب قوی استفاده کنید تا پوسته‌ها جدا شده و لبرهای نرم و یکدستی داشته باشید.

آرایش پوست خشک و روش صحیح انجام آن در چند مرحله

استفاده از فونداسیون و کانسیلر در آرایش پوست خشک

از لوازم آرایشی مخصوص پوست خشک استفاده کنید: لوازم آرایشی انواع مختلفی دارند و هر نوعی برای پوست خاصی طراحی شده است. فونداسیون مخصوص پوست خشک میزان بیشتری مرطوب کننده در خود دارد و پوست را نرم‌تر نگه می‌دارد. پس هرچقدر هم قیمت بالایی داشته باشد ارزش سرمایه‌گذاری دارد. اگر فونداسیون‌های موجود در داروخانه‌ها که مخصوص آرایش پوست خشک هستند نیز جوابگوی پوست شما نیست می‌توانید برای انتخاب فونداسیون مناسب با پزشک مشورت کنید، چندین مدل و مارک مختلف را امتحان کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

فونداسیون مایع به کار ببرید: اگر از فونداسیون‌های غلیظ و پودری استفاده کنید خشکی پوست بیشتر نمایان می‌شود. فونداسیون‌های پودری مخصوص افراد با پوست چرب هستند چون چربی اضافی پوست را جذب می‌کنند حال اگر افراد با پوست خشک از این فونداسیون استفاده کنند این مواد پودری داخل ترک‌های پوست جمع شده و به خصوص از نزدیک اوضاع پوست شما بسیار بد دیده خواهد شد. بنابراین باید از فونداسیون‌های مایع مخصوص آرایش پوست خشک و کانسیلرهای کرمی استفاده کنید.

فونداسیون را به درستی استفاده کنید: علاوه بر انتخاب فونداسیون مناسب، استفاده درست از آن نیز اهمیت دارد. مقداری کمی از فونداسیون را با انگشت بردارید و با ابزار آرایشی مناسب روی پوست بزنید و محو کنید، این کار را روی همه صورت به جز اطراف و زیر چشم تکرار کنید. ابزار آرایشی مناسب برای پوست خشک برس است، برس بر خلاف اسفنج و انگشت مانع از تکه تکه دیده شدن آرایش می‌شود و ظاهری صاف و نرم به پوست می‌دهد. ازا نواع نرم برس استفاده کنید و آن را با ملایمت روی پوست بکشید و فشار ندهید.

کانسیلر بزنید: کانسیلر مایع و کرمی بهترین انتخاب برای آرایش پوست خشک است که برای پوشش قسمت‌های مختلف صورت مثل زیر چشم و سیاهی و قرمزی به کار رود. برای محو کردن کانسیلر از برس مناسب آن استفاده کنید.

از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید: همیشه استفاده از تثبیت کننده‌ها را در مرحله نهایی آرایش توصیه کرده‌ایم اما برای آرایش پوست خشک نوع اسپری آن ترجیح دارد چون نوع پودری رطوبت پوست را جذب می‌کند و برای افرادی که پوست خشک دارند مناسب نیست.

آرایش پوست خشک و روش صحیح انجام آن در چند مرحله

انجام بقیه آرایش

آرایش چشم را انجام دهید: پس از استفاده از پرایمر آرایش چشم می‌توانید مراحل معمول آرایش چشم را به سادگی انجام دهید. سایه بزنید، خط چشم بکشید و کلیه مراحل را تکمیل کنید. در مورد خط چشم، خط چشم مایع به خط چشم‌های مدادی ترجیح دارد همچنین می‌توانید به جای سایه پودری از سایه‌های کرمی استفاده کنید.

از رژگونه مایع استفاده کنید: برای این که حالت خشکی و پوسته پوسته روی گونه‌های شما ظاهر نشود توصیه می‌کنیم از رژگونه مایع استفاده کنید چون هم پوست شما را نرم‌تر می‌کند و هم دوام بیشتری در روزهای گرم سال خواهد داشت. این رژگونه‌ها را به مقدار خیلی کم روی برجستگی گونه‌ها بمالید و محو کنید.

رژ لب بزنید: پس از مرطوب کردن لب، زدن فونداسیون، کانسیلر، رژگونه و تکمیل آرایش چشم نوبت به آرایش لب‌ها می‌رسد. ممکن است پس از انجام این مراحل مجددا در لب‌ها احساس خشکی کنید. برای رفع این حالت دوباره از بالم لب استفاده کنید و لب‌ها را نرم کنید، کمی صبر کنید و سپس رژ لب بزنید. انواع مات رژ لب و رژ لب‌های با دوام بالا برای آرایش پوست خشک توصیه نمی‌شود چون اثر خشک کننده دارد.

از روشن کننده استفاده کنید: برای این که حالت خشک پوست شما در طول روز کمتر نمایان شود می‌توانید از هایلایت کننده‌های مایع استفاده کنید تا حالتی براق و روشن و تروتازه به پوست شما بدهد هرچند این این کار واقعا پوست را مرطوب نمی‌کندو  فقط ظاهر ان را براق نشان می‌دهد. این روشن کننده را روی گونه‌ها و چانه بزنید و آرایش خود را کامل کنید.

در طول روز آرایش خود را تجدید کنید: هرچند ساعت یک بار در آینه آرایش خود را چک کنید. اگر متوجه ایجاد حالت پوسته پوسته رو صورت خود شدید یک موچین بردارید و پوسته‌های اضافی را جدا کنید سپس مقدار خیلی کمی مرطوب کننده برداشته و با حرکات دورانی آن را روی نواحی خشک صورت بزنید تا حالت خشکی آن از بین برود.

اگر این مقاله  را پسندیدید می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز، شاخه ترفندهای آرایشی دنبال کنید. پیشنهادات و انتقادات خود را درباره این مقاله در بخش نظرات مطرح کنید.

منبع: WikiHow  (ترجمه اختصاصی از مجله قرمز)

ورود به سایت دیدگاه ها 7

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی
اعلام کردن به

بعد شنیدم لایه برداری برای پوستای خشک بده خیلی چون پوستتو نازک میکنه و حساس اینجوره؟ بعد یه سوال دیگه هم دارم لایه برداری کردن با اسکراب خانگی مثل نمک و شکر جواب میده؟
ببخشید این همه سوال کردم

سلام خسته نباشید من پوستم خشکه و موقع زدن پنکک پوسته میشه پرایمر رفع میکنه پوسته رو قبل زدن پنکک؟

خیلی خووووب و کاربردی بود مرسی

لطف دارین

مقالات زیبایی

عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
عطر مناسب مزاج و شخصیت خود را به این روش انتخاب کنید
35
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
جوش‌های روی چانه چرا به وجود می‌آیند و چرا از بین نمی‌روند؟
57
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
حجم دادن به لب‌ها با آرایش در چهار گام، انتخاب رنگ مناسب برای رژ لب
143
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
چند مدل ساده طراحی ناخن که خودتان در منزل می‌توانید انجام دهید
158
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
پنج روش جدید برای پاکسازی پوست که هیچ عارضه‌ای برای پوست شما ندارند
142
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
این ترفندها را رعایت کنید تا آرایش درست و بی نقصی داشته باشید
170

مقالات سلامت

جراحی لثه
جراحی لثه یا پریودنتال و انواع روشهای آن چگونه انجام می‌شود؟
22
ماساژ سنگ داغ
ماساژ سنگ داغ چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
29
معرفی عفونت مثانه
عفونت مثانه: علل ابتلا به آن، علائم بیماری، پیشگیری و درمان
19
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
54
معرفی داروی ویوانس
داروی ویوانس و معرفی ویژگی‌ها، نکات مورد حین مصرف و عوارض جانبی
35
آرد بادام
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
62

مقالات آشپزی

شیرینی مربایی
شیرینی مربایی لینزر ؛ شیرینی مخصوص عید نوروز
42
دلمه 11
طرز تهیه دلمه کلم به بهترین روش به همراه نکات مربوط به پخت
49
سس مارینارا خانگی
سس مارینارا خانگی برای انواع پاستا و سایر غذاها؛ بدون گلوتن و وگان
55
کیک هویج تخته‌ای
کیک هویج تخته‌ای با تزئین پنیر خامه‌ای و هویج واقعی (شیت کیک هویج)
39
سینه مرغ سوخاری مغزدار
طرز تهیه سینه مرغ سوخاری مغزدار؛ چیکن کیف ساده
68
نان گوجه
نان گوجه و سبزی با گوجه برشته و سبزی معطر (نان ایتالیایی)
30

مقالات تغذیه

بهترین چای گیاهی
بهترین چای برای سلامتی کدام است و چه اثراتی روی بدن دارند؟
23
خواص پسته
پسته و معرفی ۹ مورد از مزایای شگفت‌انگیز ناشی از مصرف این ماده غذایی
54
آرد بادام
آرد بادام و معرفی ۸ مورد از مزایای باورنکردنی این ماده غذایی
62
معرفی ماده کوئرستین
کوئرستین و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده آنتی اکسیدان
42
معرفی تربچه سیاه
تربچه سیاه و معرفی ۷ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این ماده غذایی
249
آب هنداونه
آب هندوانه و معرفی ۶ مورد از مزایای شگفت‌انگیز این نوشیدنی محبوب
75