جدید ترین عناوین خبری امروز
Registering new users is currently not allowed.
آرایش مناسب فرم صورت خود را با این روش انتخاب کنید

آرایش مناسب فرم صورت خود را با این روش انتخاب کنید

نگاه بیشتر افراد به آرایش بر اساس آزمون و خطا است یعنی شما روش‌های مختلف آرایش را امتحان می‌کنید تا به بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای آرایش خود برسید. شاید این روش جالب و تفریحی باشد اما کارشناسان آرایشی با نگاه به صورت شما دقیقا می‌دانند چه مدل آرایشی مناسب شما است چون آن‌ها آرایش مناسب فرم صورت شما را انتخاب می‌کنند و بر اساس اصول علمی می‌توانند بهترین روش را برای متعادل کردن چهره و زیباتر کردن آن انتخاب کنند. این که هرکدام از لوازم آرایشی را به چه روشی و در کدام قسمت صورت استفاده کنید به طور مستقیم با فرم صورت شما ارتباط دارد. بنابراین اگر این مقاله را مطالعه کنید و فرم صورت خود را بشناسید می‌توانید آرایش مناسب فرم صورت خود را پیدا کرده و انجام دهید.  این آرایش شامل استفاده از برنزه کننده، رژگونه و هایلایتر است.

آرایش مناسب فرم صورت بیضی

صورت بیضی شکل متعادل‌ترین شکل صورت است چون طول و عرض چهره در قسمت‌های مختلف کاملا با هم متناسب است و بنابراین نوع استاندارد آرایش برای زیباتر کردن آن به روش زیر به کار می‌رود:

آرایش مناسب فرم صورت

 • از یک برس گرد حرفه‌ای استفاده کنید و برنزه کننده مات یا مخملی محبوبتان را زیر برجستگی استخوانی گونه بزنید و به سمت پایین تا مرکز صورت و روی گونه‌ها امتداد دهید و به طور کامل محو کنید.
 • از همان برس قبلی استفاده کنید و رژگونه بزنید به این شکل که نوک برس را با پالت رژگونه تماس دهید و آن را زیر قسمت استخوانی گونه تا برجستگی روی گونه (قسمتی که موقع خندیدن برجسته می‌شود یعنی بالای قسمتی که برنزه کننده زده‌اید) بکشید و کاملا محو کنید.
 • حال نوبت به هایلایت کردن صورت می‌رسد. برای این کار برس گرد کوچک را بردارید و روی پالت هایلایت بکشید سپس برس را روی برجستگی استخوانی گونه بکشید تا براق شود. قسمت‌های دیگری که معمولا هایلایت کننده نیاز دارد روی بینی، بالای لب‌ها، استخوان زیر ابرو و چانه‌ها است که می‌توانید با همان برس گرد کوچک آن را انجام دهید.

آرایش مناسب فرم صورت کشیده

صورت کشیده به صورتی گفته می‌شود که بلندی آن حدود دو برابر عرض آن است و برای متعادل کردن این فرم صورت باید آن را طوری آرایش کنیم که صورت عریض‌تر و کوتاه‌تر به نظر برسد و روی عرض استخوانی چهره تاکید بیشتری داشته باشد. پس لازم است روش آرایش استاندارد را به این شکل تغییر داده و انجام دهید:

آرایش مناسب فرم صورت

 • مرحله اول آرایش، استفاده از برنزه کننده است. برنزه کننده باید در نزدیکی خط رویش مو در بالای پیشانی استفاده شود تا از بلندی صورت بکاهد. همچنین برنزه کننده را در زیر گونه‌ها به کار ببرید و به سمت استخوان گونه محو کنید. زیر چانه و اطرف بینی هم بهتر است برنزه کننده بزنید تا از طول صورت کاسته شود و با نازک‌تر دیده شدن بینی به عرض صورت اضافه شود.
 • رژگونه را بهتر است روی برجستگی گونه‌ها بزنید و به سمت عقب و بیرون محو کنید تا با برجسته شدن گونه‌ها به عرض استخوانی چهره اضافه شود.
 • برای هایلایت کردن چهره، برجستگی روی گونه‌ها را هایلایت کنید و به سمت استخوان گونه محو کنید. برجستگی زیر ابرو، بینی و بالای لب‌ها را نیز هایلایت کنید اما چانه و پیشانی را هایلایت نکنید چون صورت کشیده‌تر دیده خواهد شد.

آرایش مناسب فرم صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل صورتی است که در قسمت پایین متعادل است اما پیشانی عرض بیشتری دارد. متعادل کردن چنین صورتی بسیار ساده است و کافی است روی پیشانی از برنزه کننده استفاده کنید. معمولا افرادی که صورت قلبی شکل دارند گونه‌های برجسته‌ای هم دارند که به زیبایی چهره‌شان کمک می‌کند. برای آرایش صورت قلبی شکل کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

آرایش مناسب فرم صورت

 • اولین و مهم‌ترین مرحله استفاده از برنزه کننده است. برنزه کننده یا کانتور را روی بالای پیشانی و اطراف آن بزنید و به سمت اطراف و گیجگاه صورت و زیر گونه‌ها امتداد دهید و محو کنید.
 • برای زدن رژگونه حدود دو انگشت از لبه بینی فاصله بگیرید و از همان قسمت برس بکشید و تا کناره گوش امتداد دهید، روی برجستگی روی گونه تاکید بیشتری داشته باشید. این روش رژگونه زدن باعث می‌شود گونه‌ها برجسته‌تر و زیباتر به نظر برسند و چهره متعادل شود به شرطی که محو کردن را کامل انجام داده باشید.
 • حال برای هایلایت کردن چهره نقاط مناسب را انتخاب کنید. برجستگی روی بینی، برجستگی روی گونه‌ها، زیر ابرو، بالای لب و روی چانه نقاطی هستند که باید هایلایت کنید.

آرایش مناسب فرم صورت گرد

داشتن صورت گرد شما را جوان و شاداب نشان می‌دهد اما اگر می‌خواهید چهره متعادل‌تری داشته باشید باید سعی کنید کمی از عرض چهره بکاهید و به بلندی آن اضافه کنید تا فرم صورت شما به فرم بیضی نزدیک‌تر شود. برای آرایش صورت گرد به این روش عمل کنید:

آرایش مناسب فرم صورت

 • برنزه کننده یا کانتور را بردارید و با برس روی اطراف چهره و پیشانی و زیر گونه‌ها بکشید و کاملا محو کنید تا صورت کوچک‌تر شود و از عرض آن کاسته شود.
 • رژگونه را مانند روشی که برای صورت قلبی شکل گفته شد از فاصله دوانگشتی بینی یا کنار گوش امتداد دهید و به طور کامل محو کنید تا گونه‌ها برجسته‌تر شود و از گردی صورت کاسته شود.
 • حال نوبت به هایلایت کردن صورت می‌رسد. ابتدا هایلایت را روی برجستگی بینی و روی پیشانی بزنید سپس برجستگی روی گونه را هایلایت کنید و در انتها، روی چانه و بالای لب را با هایلایت برجسته کنید تا صورت کشیده‌تر به نظر برسد.

آرایش مناسب فرم صورت مربعی

صورت مربعی صورتی است که خطوط فک و پیشانی زاویه‌داری دارد و باید با نرم کردن این زاویه‌ها و خطوط صورت را گرد‌تر و کشیده‌تر نشان دهید. برای آرایش صورت مربعی شکل بهتر است به روش زیر عمل کنید:

آرایش مناسب فرم صورت

 • کار خود را با برنزه کردن آغاز کنید. برس را به پودر برنزه کننده بزنید و روی کناره‌های پیشانی و گیجگاه و زیر گونه‌ها بزنید. سپس آن را روی خطوط فک بکشید و کاملا محو کنید تا طبیعی و یکدست به نظر برسد. به این ترتیب صورت کمی گردتر شده و از تند زوایای آن کاسته می‌شود.
 • حال نوبت به استفاده از رژگونه می‌رسد. برس رژگونه را با پالت تماس دهید و روی برجستگی گونه‌ها بزنید تا عرض چهره متعادل‌تر شود و حالتی ظریف‌تر پیدا کند.
 • مرحله آخر استفاده از هایلایت کننده است. هایلایت را روی نقاط برجسته گونه و استخوان گونه بکشید. حرکت برس باید به فرم C باشد تا قسمت میانی صورت عریض‌تر شود و به فرم گرد نزدیک‌تر شود.

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه ترفندهای آرایشی مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: Byrdie (ترجمه‌ و تألیف اختصاصی توسط مجله قرمز)

دیدگاه ها 0

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اعلام کردن به

مقالات زیبایی

چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
چند مدل موی نیمه باز زیبا، جدیدترین مدل مو برای تابستان امسال
120
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
خرید آنلاین عطر را با موفقیت و عاقلانه انجام دهید
122
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
قرمزی پوست را چگونه و با چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟
219
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
لیفتینگ مژه و اکستنشن مژه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
186
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
جدیدترین مدل‌ها و ایده‌ها برای لاک ناخن در تابستان
382
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود
چند تغییر در سبک زندگی که باعث جوانتر شدن شما می‌شود
313

مقالات سلامت

درمان طبیعی نیش پشه
نیش پشه و خارش و درد ناشی از آن را با ۷ درمان خانگی تسکین دهید
161
کرایولیپولیز
کرایولیپولیز چیست و چه فواید و عوارضی برای بدن دارد؟
152
چای بابونه
چای بابونه چگونه به سلامت بدن و درمان بیماریها کمک می‌کند
208
معرفی آب مروارید
آب مروارید ( کاتاراکت ) : انواع مختلف ، علل پیدایش و علائم ابتلا
285
سوختگی دهان
سوختگی دهان را با ۷ درمان طبیعی در خانه درمان کنید
266
روش آنژیوگرافی
آنژیوگرافی (رگ نگاری) عروق کرونر: تعریف و نحوه انجام این روش
322

مقالات آشپزی

سالاد پاستا رنگی
سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی و سس ایتالیایی
16
شربت لیموناد
طرز تهیه شربت لیموناد خانگی در چند مرحله ساده و با ترفندی جدید
729
کباب استیک
کباب استیک با سس چیمیچوری و سبزیجات رنگی
477
کوکوی مرغ
کوکوی مرغ با پنیر موزارلا (با گزینه بدون گلوتن)
866
کیک آناناس
کیک آناناس با تزئین خامه و نارگیل به همراه آموزش خشک کردن آناناس
413
نان لقمه‌ای
طرز تهیه نان لقمه‌ای نرم و پفی در فر و بدون فر؛ آموزش مرحله به مرحله و تصویری
3,482

مقالات تغذیه

بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن
بهترین ویتامینها و مکملهای کاهش وزن با ۱۳ نمونه متنوع و کارآمد
104
تمشک سیاه
فواید تمشک سیاه برای بدن با معرفی ۶ فایده برای سلامتی انسان
340
سالمترین سبزیجات
سالمترین سبزیجات چه هستند و چه خواصی دارند؟
274
ویتامین بیوتین
بیوتین یا ویتامین B7 چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد؟
299
آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن با ۲۵ نوع مختلف که نیاز شما را به آرد به طور کامل رفع می‌کند
635
ویتامین A
ویتامین A چه نقشی در سلامت بدن دارد و مقادیر توصیه شده آن چقدر است؟
960